Jump to content
Eraserhead

Crna Gora

Recommended Posts

No7

Лепо је што провераваш да ти идола нису лажно оптужили али на твоју жалост нису. Истина је, сарађивао је и са највећим кримосима данашњице попут Скампиа који је највећи дилер дроге на свету.

Eraserhead

I pišeš Obami ili ne?Teško da Milo može nekome baš idol da bude, ali teško i može da bude nesimpatičan neko ko vas toliko dovodi do ludila.

najgori

ti treba da pises obami - pre neki dan putin zavrce usi mesicu, a obamin sluzbenik opanjkava najveceg sina.

I pišeš Obami ili ne?

Eraserhead
ti treba da pises obami - pre neki dan putin zavrce usi mesicu, a obamin sluzbenik opanjkava najveceg sina.
:lol: E sekretarice, baš ste me nasmejali. Koliko ja vidim nema Milo nikakvih problema sa ni sa Obamom, ni sa Putinom ni sa ovima u Briselu. Mislim da biste trebali da negodujete. Neki protest ispred ambasade, pismo, peticija...

ToniAdams
U Crnoj Gori su se u prodaji našle kompjuterske tastature sa tasterima za nova slova crnogorskog pravopisa šj i žj. "Imate klasično slovo šj, klasično slovo žj, tako da ne morate da vršite, da kažem preusmjeravanje sa drugih softvera, tako da je u potpunosti olakšano što se tiče upotrebe", objašnjava Dragan Knežević iz podgoričke firme Piksel. :Hail:
imal idje kako se pisu ta klasicna slova?stvarno me zanima.

Eraserhead
imal idje kako se pisu ta klasicna slova?stvarno me zanima.
Reč je o slovima Ś, Ź i З (latinicom), a predstavljaju meko (palatalno) š, kao u dijalekatskom „śekira“, isto takvo ž (kao u „iźelica“) i sliveno dz (u italijanizmu „bronзin“). Ali valjda će ova prva dva da se koriste.

najgori

u tipografiji se zovu sacute i zacute. acute je oznaka kao na slovu ć, tj Ć - cacute.š je scaron, ž je zcaron, a đ je dcroat :)

najgori

sekretarica je na salteru 2. znaci moraces da kleknes ili da se sagnes. nece ti tesko pasti. navikao si.

:lol: E sekretarice, baš ste me nasmejali. Koliko ja vidim nema Milo nikakvih problema sa ni sa Obamom, ni sa Putinom ni sa ovima u Briselu. Mislim da biste trebali da negodujete. Neki protest ispred ambasade, pismo, peticija...

ToniAdams

hvala :)imal ih u cirilici?edit: klasicnih slova

Edited by ToniAdams

No7
I pišeš Obami ili ne?Teško da Milo može nekome baš idol da bude, ali teško i može da bude nesimpatičan neko ko vas toliko dovodi do ludila.
Ономад се неки Пироћанац зајебавао са писањем писма Хитлеру где му је нану нанину. Дође април 1941, Немци уђу у Србију, уђу и у Пирот нађу несрећног Пироћанца и оде у логор из кога никада није изашао.Не знам дал је зајебанција али се прича. Тако да не бих се ја са писмима замајавао, ко зна каква времена долазе.Ако ти није идол онда ти је род или имаш склоности ка високим Динарцима пошто је немогуће да тражиш и провераваш саопштења која се тичу Мила и чепркаш по сајтовима америчке администрације да би мене довео до лудила. Али захвалан сам пошто може доста тога да се прочита што није везано за Мила пошто се о њему зна.Иначе ово за Скампиа остаје пошто је јасно да је сарађивао са напуљском Комором. Edited by No7

Eraserhead
hvala :)imal ih u cirilici?edit: klasicnih slova
Nema na čemu.Imaš ovde strana 8.EDIT: Inače u komisiji za standardizaciju je bilo troje ljudi. Jedan od njih je profesor sa Fakulteta u Novom Sadu. Edited by Eraserhead

Pantelija jr
Inače u komisiji za standardizaciju je bilo troje ljudi. Jedan od njih je profesor sa Fakulteta u Novom Sadu.
o, vidim da se branioc lika i djela povrnuo sa odmora. lijepo. istina je, u komisiji je bilo troje ljudi, i jedan od njih jeste bio profesor sa fakulteta u novom sadu - doduse, nije bio lingvista, nego sociolog, ako se ne varam. no dobro, vazna je dobra volja. preostala dva clana su profesorka ukrajinskog jezika sa univerziteta u kijevu i (jedini koliko-toliko kvalifikovan) neki hrvatski lingvista - zaboravio sam im imena, ali lako ih je izguglati. ukratko, standardizacija je bila smijurija od pocetka do kraja, ali boze moj, za podrsku krhkom nacionalnom identitetu nista nam ne smije biti tesko... :wub:

Eraserhead
o, vidim da se branioc lika i djela povrnuo sa odmora. lijepo. istina je, u komisiji je bilo troje ljudi, i jedan od njih jeste bio profesor sa fakulteta u novom sadu - doduse, nije bio lingvista, nego sociolog, ako se ne varam. no dobro, vazna je dobra volja. preostala dva clana su profesorka ukrajinskog jezika sa univerziteta u kijevu i (jedini koliko-toliko kvalifikovan) neki hrvatski lingvista - zaboravio sam im imena, ali lako ih je izguglati. ukratko, standardizacija je bila smijurija od pocetka do kraja, ali boze moj, za podrsku krhkom nacionalnom identitetu nista nam ne smije biti tesko... :wub:
Profesor iz Novog Sada je filozof. Ma meni je ovo odmor. Samo kad vas vidim tako ucviljene.

Pantelija jr
Profesor iz Novog Sada je filozof.
aaa, onda ok. :)
Ma meni je ovo odmor. Samo kad vas vidim tako ucviljene.
drago mi je da se svi tako dobro zabavljamo. inace, nisam mislio nista lose kad sam rekao da si bio na odmoru, nego te nesto nije bilo duze na ovom topiku, pa sam stvarno mislio da si otisao negdje. iznenada si nestao poslije ovog posta:
@eraserheadIsta prica kao sa milosevicem.a priori se napadaju lopovluci njegove familije, bez trunke dokaza.verujem da si se iskreno i mladalacki bunio protiv lopovluka te porodice i druzine.verovatno bolje znas kako je unistavana opozicija u srbiji i na koje nacine.neko je poklekao ,neko ne.e ovo kod djukanovica ti je ista stvar.treba biti nenaklonjen pravdi pa reci kako njega apriori napadaju.kao i u srbiji u mne nemas politicki nezavisnu policiju,tuzilastvo i na kraju sudstvo.sad se na milosevice mogu dresiti gace ali nekad je to bilo zivotno opasno kao sto pretpostavljam da znas.isto i u mne danas.svi znaju i vide lopovluke mila i kompanije ali nema ko to da procesuira.zar verujes u american dream klana djukanovic?zar verujes da su aca i milo prvi kapital stekli ciscenjem plaza po mne primorju?zar te to bar malo ne podseca na skupljanje flasa mirinog sina?ili gajbica?interesantno je da to njihove mame pricaju,markova i milova.kad pricas o razlikama mila i sloba podsecas me, neodoljivo, na nekog CIA boya iz hollywooda.kao ,prvi je ipak odigrao pozitivnu ulogu dok je ovaj jedan epskih razmera negativac No.1.na srecu ali ne i na moju radost sloba is dead, dok ovaj milo i dalje plese sa oreolom iskonskog demokrate i drzavotvorcke vestine i drzavnickim sposobnostima ravnim 1 Cercila ili kasnije Branta.jasno ti je da do 96-97. godine su to bili otac i sin?jasno ti je da ovima koji su u hagu vecim delom sude zbog najstrasnijih zlocina pocinjenih do 95?zar ti se ne cini da milov salto mortale nije iznudjen od strane zapada u cilju skidanja milosevica i dobijanja odredjenih betnefita tj ostanka na vlasti?nadam se da su ti poznati mnogi slicni primeri raznih tvrdih i mekih diktatora sirom Afrike, Azije i ostatka sveta i u vreme hladnog rata a i danas.i sve to pozitivno kod djukanovica, sto se tebi cini da je uradjeno iz njegove zdravorazumske vizije buducnosti, je nadvladano najobicnijom kradjom svega moguceg i nemoguceg u mne a kako vidim i sire. milosevickog tipa,bez suptilnosti, uskladjeno danasnjicom, naravno. This post has been edited by bradilko: Nov 11 2009, 00:41
... i vratio se poslije x dana s nekim neodredjenim cestitkama rasmunsena, barskim maslinama i sl. sto znaci da je odmor pomogao - vise se ne bavis grcevitom odbranom lika i djela Mila Prvog i Jedinog (slava mu i milos'), nego si se prebacio na kulinarstvo & pravopis. keep up the good work! :thumbsup:

Eraserhead

Ja iskreno nisam ni tada znao a ni sada ne znam šta da ti odgovorim na to. Đukanović je đubre koje je omogućilo svojim sugrađanima da sa svojim ženama mogu ujutro da sednu u kola i odu u Dubrovnik po komad bele tehnike koji im u kući nedostaje, ali je sada lider koji uvodi CG u EU i NATO. To ne smeta ni EU ni NATO, a boga mi ni Rusiji koja mila voli više nego Tomu (druga država koja je priznala CG nakon Islanda je bila upravo Rusija). Šta ti predlažeš?