Jump to content

Crna Gora

Eraserhead

Recommended Posts

nakon latinke, kucamo na vrata jos jednog nezaboravljenog asa, jos jedno liberalno™ podsecanje dritana gde mu je mesto i da pazi sta radi, da bi sacuvao svoja svojstva™

Kako vidite ulogu mladog Dritana Abazovića koji je pun poleta zbog zbacivanja Đukanovića, a ne vidi problem u koaliciji sa sljedbenicima nacionalista, protivnika NATO-a i slično?

David: I pored uloženog truda nisam mogao da sagledam u čemu se razlikuju politički programi Đukanovićevog DPS-a i Abazovićeve URA-e. (Ovo se djelimično odnosi i na “Mir je naša nacija”), a programi URA-e i DF su dijametralno suprotstavljeni. Očigledno, ovdje se mnogo toga svodi na lični sukob Đukanovća i Abazovića. Otužno je pratiti kako je u Srbiji odjednom hvaljen Abazović. Od “Šiptara” kako pogrdno zovu Albance, postao je “pošteni Albanac”, a sa simpatijama se citira nadimak “albanski četnik”. Mladi Dritan djeluje otresito i simpatično, ali mi se čini da potcjenjuje posljedice podrške nacionalističkom Demokratskom frontu.

Citiraću dijelove jednog teksta pisca Miljenka Jergovića o “feleru u ideji o združivanju građanskog s nacionalnim blokom. Dakle, Jergović piše, kada se to dogodi, “ne dobija se miješano opozicijsko meso, nego novi nacionalni blok koji nije ništa manje homogen od onoga koji je ušao u združivanje, dok sa građanskim i demokratskim više nema nikakve veze. Naprosto, čovjek koji s nacionalistima “uđe u deal”, nužno gubi svoja prethodna svojstva, za razliku od nacionaliste koji ostaje isti”.

Potpisujem svaku od ovih riječi. Mladome Abazoviću ostaje kao opomena i srbijanska situacija i krah srbijanske opozicije koja je “ušla u deal” s nacionalistima da bi rušila Vučića. Demokratska partija, nekada stožerna partija srpske građanske demokratije, po posljednjim mjerenjima rejtinga sada je na nuli! Ojačala je samo ekstremna desnica. Bojim se opasnosti, a volio bih da nisam u pravu, da neka buduća zbivanja ne uruše temelje multietničke Crne Gore.

• Replies 20,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Eraserhead

1943

• bradilko

1648

• morgana

1433

• Anonymous

662

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Poslusao sam malo Dritana danas i juce, mogu samo da kazem da bi bilo od izvanredne vaznosti za ceo region da uspe u ovom sto je naumio. Ne dajem mu velike sanse jer znam protiv kakve viseslojne gamad

Dritan i ja ♥️♥️♥️

Pravim još jednu tortu. Ovo je jebeni trijumf normalnosti.

Posted Images

dritan tako talentovano mijenja postojecu politicku paradigmu da ga je milina slusati. i on i vodja kampanje su posao odradili odlicno. 

• +1 3
Frank Pembleton
3 minutes ago, Nikodije said:

nakon latinke, kucamo na vrata jos jednog nezaboravljenog asa, jos jedno liberalno™ podsecanje dritana gde mu je mesto i da pazi sta radi, da bi sacuvao svoja svojstva™

Kako vidite ulogu mladog Dritana Abazovića koji je pun poleta zbog zbacivanja Đukanovića, a ne vidi problem u koaliciji sa sljedbenicima nacionalista, protivnika NATO-a i slično?

David: I pored uloženog truda nisam mogao da sagledam u čemu se razlikuju politički programi Đukanovićevog DPS-a i Abazovićeve URA-e. (Ovo se djelimično odnosi i na “Mir je naša nacija”), a programi URA-e i DF su dijametralno suprotstavljeni. Očigledno, ovdje se mnogo toga svodi na lični sukob Đukanovća i Abazovića. Otužno je pratiti kako je u Srbiji odjednom hvaljen Abazović. Od “Šiptara” kako pogrdno zovu Albance, postao je “pošteni Albanac”, a sa simpatijama se citira nadimak “albanski četnik”. Mladi Dritan djeluje otresito i simpatično, ali mi se čini da potcjenjuje posljedice podrške nacionalističkom Demokratskom frontu.

Citiraću dijelove jednog teksta pisca Miljenka Jergovića o “feleru u ideji o združivanju građanskog s nacionalnim blokom. Dakle, Jergović piše, kada se to dogodi, “ne dobija se miješano opozicijsko meso, nego novi nacionalni blok koji nije ništa manje homogen od onoga koji je ušao u združivanje, dok sa građanskim i demokratskim više nema nikakve veze. Naprosto, čovjek koji s nacionalistima “uđe u deal”, nužno gubi svoja prethodna svojstva, za razliku od nacionaliste koji ostaje isti”.

Potpisujem svaku od ovih riječi. Mladome Abazoviću ostaje kao opomena i srbijanska situacija i krah srbijanske opozicije koja je “ušla u deal” s nacionalistima da bi rušila Vučića. Demokratska partija, nekada stožerna partija srpske građanske demokratije, po posljednjim mjerenjima rejtinga sada je na nuli! Ojačala je samo ekstremna desnica. Bojim se opasnosti, a volio bih da nisam u pravu, da neka buduća zbivanja ne uruše temelje multietničke Crne Gore.

Izvini, do kraja je citat ili ti potpisuješ™ svaku Davidovu reč? 

1 hour ago, ronin said:

Pa neće Dritan biti premijer jebiga...

Verujem i ja da nece, samo kazem da je doslo do situacije da je takav scenario teoretski moguc a da "gradjanskoj" fukari to uopste nista ne znaci, niti se bave tom mogucnoscu. Cak ni u teoriji. Njima je jedino vazno da su svi regionalni sovinizmi po svaku cenu ujedinjeni protiv srpskog i ne razmatraju scenario po kojem bi bilo ko mogao da odstupi iz svog etnickog diskursa i preuzme gradjanski, a da taj neko nije izdajnik nacije i sta god vec sve ne. Sto rece FM, trebalo je ovo da se desi pa da maske tako bucno popadaju da zveci na sve strane.

Verujem da je ovaj milfislandov scenario realniji jer su lokalni sovinizmi neizmerno jaki, ne samo politicki, nadam se samo da ce ovo pomoci da ljudi shvate s kim imaju posla i da svi ovi koji su se do sada prodavali kao politicari gradjanske orijentacije nisu nista drugo do jedna nakazna karikatura koja se godinama i godinama prosto lazno predstavlja. To su pametniji i iskusniji videli i do sada, mozda je vreme da i ovi malo manje pametni i iskusni shvate i adekvatno nagrade te unesrecene likove.

• +1 1
sigurnost

meni ovi odrtaveli idioti iz beogradskog kruga ne idu u glavu. pa milo djukanovic je svesno odabrao nacionalizam kao temu ovih izbora. 

nametnuo je pitanje drzavne crkve, odbrame nacije i drzave od izmisljenih neprijatelja da bi izbegao da kriminal i korupcija budu glavna tema izbora.

milfisland

Za početak biće očigledno jedan zadatak lokalnog karaktera za Dritana. Amfilohije bi na Briskoj Gori (pravoslavne kuće nema 5KM okolo) da zida & obnavlja manastir iz XII vijeka. Krenuo je bio u tu priču i država mu je srušila građevinu nedavno, a ranije je bilo dosta frke sa lokalnim Albancima oko toga, koji se baš i ne sviđa ta ideja. Pa taman da objasni svojim sunarodnicima kako to funkcioniše građanski koncept zapišavanja teritorije.

Kao silent partner nove vlasti, Amfilohije je odlučio da krene i u naplatu dividendi. Od Narodnog muzeja uzeće Ikonu Filermosu, u centru Cetinja podići crkvu i istu izložiti nadajući se novom šoping molu poput Ostroga, a ujedno malo da zapiša Cetinje.

I naravno crkva na Lovćenu. Vjerovatno će Meštrovićev mauzolej da levitira. Mislim ode u vazduh, jer je zauzeo prostor. 

Građanska vlada će ga u tome vjerovatno spiječiti, naročito Krivokapić koji je u ponoć nakon izbora instant kod njega otišao po blagoslov.

Amfilohije dakle nije čekao novu vladu da izađe sa idejama i da skala Đedo ekumenizam imanentan tokom litija. Vidjećemo brzo i ostalo koji su se krili iza žbuna.

Odličan će biti taj građanski koncept. A Dritan sa 4 poslanika ima čudo da napravi u sprečavanju nacionalizma.

Edited by milfisland

bukvalno najgora stvar koju amfilohije moze da uradi je da krene u naplatu izborne pobede opozicije, nadam se da su ovo zli jezici™ o cemu pises, i da nije tako glup.

milfisland
6 minutes ago, Nikodije said:

bukvalno najgora stvar koju amfilohije moze da uradi je da krene u naplatu izborne pobede opozicije, nadam se da su ovo zli jezici™ o cemu pises, i da nije tako glup.

Drugar,

da ne bude zli jezik ili MIlov medij, evo ti ovdje njegovi citati. 

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=09&dd=08&nav_category=167&nav_id=1730151

Samo mi reci koće ga zaustavit da uradi što god poželi.

Edited by milfisland
Frank Pembleton
7 minutes ago, milfisland said:

Za početak biće očigledno jedan zadatak lokalnog karaktera za Dritana. Amfilohije bi na Briskoj Gori (pravoslavne kuće nema 5KM okolo) da zida & obnavlja manastir iz XII vijeka. Krenuo je bio u tu priču i država mu je srušila građevinu nedavno, a ranije je bilo dosta frke sa lokalnim Albancima oko toga, koji se baš i ne sviđa ta ideja. Pa taman da objasni svojim sunarodnicima kako to funkcioniše građanski koncept zapišavanja teritorije.

Kao silent partner nove vlasti, Amfilohije je odlučio da krene i u naplatu dividendi. Od Narodnog muzeja uzeće Ikonu Filermosu, u centru Cetinja podići crkvu i istu izložiti nadajući se novom šoping molu poput Ostroga, a ujedno malo da zapiša Cetinje.

I naravno crkva na Lovćenu. Vjerovatno će Meštrovićev mauzolej da levitira. Mislim ode u vazduh, jer je zauzeo prostor. 

Građanska vlada će ga u tome vjerovatno spiječiti, naročito Krivokapić koji je u ponoć nakon izbora instant kod njega otišao po blagoslov.

Amfilohije dakle nije čekao novu vladu da izađe sa idejama i da skala Đedo ekumenizam imanentan tokom litija. Vidjećemo brzo i ostalo koji su se krili iza žbuna.

Odličan će biti taj građanski koncept. A Dritan sa 4 poslanika ima čudo da napravi u sprečavanju nacionalizma.

Kažeš da je "krenuo u naplatu". 

Dakle ovo što si nabrojao je pokrenuo u vremenu od izbornih rezultata, pa do danas ili? 

milfisland
5 minutes ago, Frank Pembleton said:

Kažeš da je "krenuo u naplatu". 

Dakle ovo što si nabrojao je pokrenuo u vremenu od izbornih rezultata, pa do danas ili? 

Danas najavio, a imao ambicije ranije, nego mu nije moglo bit. Viđi link, da ga ne mećem 100x: Ja stvarno ne znam što ste vi očekivali? Da se isti obrije, ofarba lokne, nabavi VW kombi i krene na Tibet i pjeva Give peace a chance?

Mada kad razmislim ovo je super za vlasti. Taman da se narod zabavlja Amfijem kad kolabira ekonomija za par mjeseci bez sezone.

Edited by milfisland
Frank Pembleton

A te ambicije je isto tako najvljivao i kod starih vlasti, ili mu sad najave imaju imaju veću težinu?

Inače mislim da će on zapravo teže moći da se bahati sa ovima sad. 

Prvo, zato što oni ne moraju nikome da dokazuju svoju pravovjernost. 

Drugo, zato što Amfilohije ako krene da obara ovu vlast, i posledično vrati DPS u igru, on je onda na gubitku duplo. 

A on svakako ima mozga da to što hoće, ne siluje, po cenu propasti ove koalicije.

I još da napomenem, neće biti da Milo nije sarađivao sa Amfilohijem.

Kako sad branioci Mila hoće da predstave... 

Duža je istorija njihove saradnje nego svađe. 

podrska amfilohija i crkve ce svakako debelo kostati, niko se ne odrice uticaja samoinicijativni pa nece ni djedo, kako ga idiotski zovu, ali da li je tacno ovo sto b92 pise ne znam. sam b92 nije bas blistav izvor, toliko smos e i do sada uvjerili. vidjecemo.

krivokapic je jos u emisiji 'nacisto' na vijestima rekao da je on za njemacki zakon o vjeroispovjesti, a taj ukljucuje uvodjenje vjeronauke u skole i crkveni porez koji vjernici placaju svojoj vjerskoj zajednici (u suprotnom ne mogu koristiti njene usluge). ne znam na koju specificnost zakona je krivokapic ciljao tj sta mu se konkretno svidjelo, ali osim pomenutog ne nalazim nista po cemu njemacki zakon odskace od nekog standarda koji vidimo kroz nasu zakonsku praksu.

apsolutno sam protiv jacanja crkvenog uticaja u drustvu.

opet, ostaje da vidimo, ova tema ce biti stvar pregovora u okviru vlade.

edit, a da, milo i amfilohije jesu bili bff

Edited by morgana
milfisland
9 minutes ago, Frank Pembleton said:

A te ambicije je isto tako najvljivao i kod starih vlasti, ili mu sad najave imaju imaju veću težinu?

Inače mislim da će on zapravo teže moći da se bahati sa ovima sad. 

Prvo, zato što oni ne moraju nikome da dokazuju svoju pravovjernost. 

Drugo, zato što Amfilohije ako krene da obara ovu vlast, i posledično vrati DPS u igru, on je onda na gubitku duplo. 

A on svakako ima mozga da to što hoće, ne siluje, po cenu propasti ove koalicije.

I još da napomenem, neće biti da Milo nije sarađivao sa Amfilohijem.

Kako sad branioci Mila hoće da predstave... 

Duža je istorija njihove saradnje nego svađe. 

Što se mauzoleja tiče, odavno on merači da ga makne. Nego, to bi bilo previše i u vrijeme najveće idile sa Milom 97-98. 

Filermosu i crkvu za izlaganje ugovarao je još sa Vujanovićem kao predsjednikom, međutim, Filip nije šef partije.

Briska Gora bi u prošla kao i gomila drugih građevina no je muka što je u čisto albanskom kraju.

Znači ima u startu direktna dva prsta u oko Crnogorcma i Albancima.

Evo ga još jedan što se krio iza žbuna, pa polako da i javno najavi svoj equity share, ne samo u Crown Plazi.

https://m.cdm.me/ekonomija/davidovic-tvrdi-da-ima-plan-za-ekonomski-oporavak-crne-gore/

Vidim da je nešto muljao i u Makedoniji.

Edited by milfisland
sigurnost
25 minutes ago, milfisland said:

jel najavio gradnju bunkera ili crkava?

koliko sam procitao djedo hoce za zivota da ispuni neki zavet kralja nikole. verovatno ce ga podrzati i milo djukanovic jer i on je hteo da osniva crkvu kakva je bila za vreme kralja nikole.