Jump to content

Crna Gora

Eraserhead

Recommended Posts

1 hour ago, Filozof manijak said:

Kako lako spadoše građanske obrazine, pih

Neverovatno. Sve ovo samo pokazuje koliko je bila suplja ta prica od pocetka ali ipak je potrebno neko osnovno obrazovanje iz politicke teorije da bi se kroz nju videlo i redak slucaj da neko s tim obrazovanjem postane politicki relevantan. Citav sistem je postavljen tako da neko kao sto je Abazovic nikako ne moze da dodje u priliku da formira i sprovodi politicke trendove ali u svakom sistemu ima rupa. Kako god da se ova prica u Crnoj Gori zavrsi njena trajna posledica ce ostati to da su neki samozvani lideri "gradjanskih politika i ideja" svoj pazljivo kreirani lazni identitet bili prinudjeni da prokockaju u nekoliko dana. Skoro da bi bilo zabavno gledati sve ove logicke vratolomije u gradjanstvo maskiranih sovinista da oni ne prave toliku stetu regionu.

• Replies 20,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Eraserhead

1943

• bradilko

1648

• morgana

1433

• Anonymous

662

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Poslusao sam malo Dritana danas i juce, mogu samo da kazem da bi bilo od izvanredne vaznosti za ceo region da uspe u ovom sto je naumio. Ne dajem mu velike sanse jer znam protiv kakve viseslojne gamad

Dritan i ja ♥️♥️♥️

Pravim još jednu tortu. Ovo je jebeni trijumf normalnosti.

Posted Images

Pantelija jr
54 minutes ago, Frank Pembleton said:

Eee daaa on je beše bio ETF-ovac? 

Sećam se priče ovih mojih da on "nije iz ekipe", al verovatno je bilo na kraju, "ovi neće niđe skoro, vreme prolazi moram i ja da živim od nečega..." 

e sad nemam pojma, prenio sam ono čega se sjećam kao kroz maglu... mislim da nije bilo priče da je on ušao u neke milione avione kamione, više tipa da se sklonio kad je trebalo (javlja mi se neka prodaja poslovnog prostora, ali se ne mogu sjetiti kako je to povezano sa onim tornjem). bilo kako bilo, odradio je dva rektorska mandata i poslije toga otišao da bude ambasador u Londonu... a znamo svi da kod dps-a nema ništa džabe

58 minutes ago, Nikodije said:

https://portalkombinat.me/region-u-strahu-od-demokratije/

preporuka za ovaj portal, odlican je.

Tekst je odlican, ne znam za portal. Covek je sazeo ono o cemu mi zvacemo danima na topiku.

Ali, kad se sve sabere i oduzme, kad se uklone sve pare i magle, kad se covek fokusira na sustinu, stvar postaje jos jednostavnija i kraca. Na korak smo od toga da albanski premijer uz podrsku prosrpskih stranaka vodi Crnu Goru u evroatlantske integracije, uz poseban fokus na lisavanje drzavnog aparata klijentelizma i korupcije. Nije li upravo takva drzava, bez obzira na to koji etnicki atributi stoje ispred premijera i stranaka, drzava u kojoj bi svaki gradjanski orijentisani pojedinac zeleo da zivi? Vrlo jednostavno pitanje.

• +1 1
Filozof manijak

Da su ostali mudri, upravo bi njega trebalo da postave na premijersko mesto.
Time bi zapušili usta klijentima MIlovog režima da je ovo pročetnička velikosrpska horda zla

ma jok, tada bi samo jos glasnije naricali kako se dritan prodao klerofasistickim-velikosrpskim-prorusima i da glumi korisnog idiota. po njima, jedino prirodno™ je da dritan koalira sa dps hobotnicom i jos malo im produzi vlast, da ukradu/operu jos koju milijardu.

Edited by Nikodije
pacey defender

Najbolji način da se zapuše usta svakome ko tvrdi da će nova vlast biti pročetnička  velikosrpska horda zla je da premijer bude Krivokapić i da normalno vodi zemlju. Njegova lista ima najveću odgovornost da normalizuje srpski deo problema u Crnoj Gori.. Za sada sve što govori i radi deluje ohrabrujuće. Iskreno ne kapiram šta bi Dritanu sada trebalo da pokazuje bilo kakvu ambiciju da ide preko reda i postaje premijer - mora ova smena vlasti da nametne neke standarde kako se to čini. 

• +1 2
James Marshall

Đukić je primjetio isto ono što je i meni upalo u oči pa sam to pisao na nekim drugim mjestima - nevjerovatno kakav paternalistički odnos te liberalno-lijeve™ struje u regionu, u fazonu "Dritane (i ostali), ne znate vi šta je dobro za vas". Kao što velikosrbi nisu skapirali da ljudi dole odlučuju sami o sebi, tako nisu ni ovi, bukvalno dvije strane iste medalje. Možda je ova i gora, ovi prvi su u fazonu "priklonite nam se, pristupite većem kolektivu" a ovi regionalni dušebriznici ih bukvalno tretiraju kao ograničene.

• +1 3

meni je posebno odvratno podsecanje™ dritana da je on albanac, a podrazumeva™ se gde je albancima mesto, i sta treba da rade - da budu klijenti dps hobotnice, neka visa politika nije za njih. fasizam per se

Edited by Nikodije
  • +1 5
James Marshall
Just now, Nikodije said:

meni je posebno odvratno podsecanje™ dritana da je on albanac, a podrazumeva™ se gde je albancima mesto, i sta treba da rade - da budu klijenti dps hobotnice, neka visa politika nije za njih. fasizam per se.

Pa bukvalno to, ono, dobro je, dobar si, evo ti neko ministarstvo, pusti velike momke da igraju veliku igru, idi igraj se u pijesku.

milfisland

Drugari,

divno bi bilo imati neka dva Dritana kao vođe dva građanska bloka, gdje bi se koplja lomila oko poreskih stopa i zaštite durmitorskih divokoza. No, hajde, nakon sanjanja otvorenih očiju da kažemo da nije tako i da Dritan sa 4 poslanika od 41 nove većine ima neki 10% paket akcija u vlasti. Recimo da ima manje od Nove srpske demokratije, Demokratske narodne partije, etc...

Mislim da je blok ZBB odličnop odradio posao. Dakle, ajde da igramo na građanski koncept, isturimo Krivokapića kojem će samo teški kreten naći mane, a tvrde nacionalne partije i likovi sa dijagnozom kojim fejsbuče o pedofilima i dubokoj državi neka se za to vrijeme sakriju iza žbuna. Kad sve završimo, ne očekujete valjda, da će ta ekipa ostati da čuči iza žbuna?

Za početak je Amfilohije, realno ključni igrač u rušenju Mila, najavljuje povratak crkve na vrh Lovćena gdje je mauzolej i izgradnju još jedne u centru Cetinja. Mislim da bi trebalo da požuri sa obje akcije da od srca obraduje Cetinjane svojim neimarstvom, koji su egzaltiranim njegovim dosadašnjim radom. Realno, za očekivati je blokade kamiona i gradilišta i nove drame.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=09&dd=08&nav_category=167&nav_id=1730151

Cijenim da ćemo se vratiti u nacionalne priče i da će ova idila kratko trajati.

Druga strana, koja nije u vlasti, mislim da će dizati tenziju koristeći trenutnu situaciju u kojoj vlast čine nacionalne srpske stranke i građanske stranke i da nema stranaka intenzivnijeg crnogorskog predznaka. "Crnogorcima su Srbi i njihovi plaćenici uzeli državu" Etc... Još kad se ubace četnici u priču, a ove budaletine iz srpskih nacionalnih stranaka koje su vlast daju ti povod, jer im ne treba mnogo. Mislim da se čak otvara prostor za formiranje tvrđe crnogorske nacionalne stranke. Ko bi se time bavio mogao bi fino da pokupi biračkog tijela DPS-a, koje će se osipati jer su imali dosta ljudi koji su se gadili njih i glasali da ne dođu drugi. Recimo dobacilo bi se bez neke natege sa investiranih par miliona na 10-15% što bi se vratilo instant nakon ulaska u Skupštinu, samo iz budžeta za partiju.

Građanski koncept papapapa....

I onda ajmo iz početka.

Možda griješim, ali ovo mi djeluje kao dosta realan scenario koji će na kraju još više udaljiti Crnogorce i Srbe, jer imajmo u vidu da su trenutno to rođaci, nekad i braća, kumovi, prijatelji...

Edited by milfisland