Jump to content

Crna Gora

Eraserhead

Recommended Posts

54 minutes ago, jackruby said:

Od suštinske važnosti je povećanje broja ljudi koi se izjašnjavaju kao Srbi i govore srpskim jezikom,jer ako se broj onih koi govore srpskim jezikom vrati preko 50 a nadam se i 60% to će biti odlična osnova i argument za vraćanje imena srpskog jezik u školama.

Sušinski je baš to važno... Najvađnije i esencijalno, da s u CG konačno progovori srpski jezik... :isuse:

Jbt, ko sve ovde piše...

• +1 5
  • Wub 1
  • Replies 20,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Eraserhead

1943

• bradilko

1638

• morgana

1433

• Anonymous

658

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Poslusao sam malo Dritana danas i juce, mogu samo da kazem da bi bilo od izvanredne vaznosti za ceo region da uspe u ovom sto je naumio. Ne dajem mu velike sanse jer znam protiv kakve viseslojne gamad

Dritan i ja ♥️♥️♥️

cg skupstina je dom lordova za vucicev skupstinski imaginarijum

Posted Images

Hamlet Strašni

Milovo šovinističko luđenje sa crnogorstvom je počelo sa uvođenjem novog jezika i ortografije. 

MiddleClass
10 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Milovo šovinističko luđenje sa crnogorstvom je počelo sa uvođenjem novog jezika i ortografije. 

+1

Ako Crnogorci nisu Srbi, onda Srba nikad i nije bilo. :fantom:

Hamlet Strašni
11 minutes ago, MiddleClass said:

+1

Ako Crnogorci nisu Srbi, onda Srba nikad i nije bilo. :fantom:

Pogrešno sam se izrazio. Nisam mislio da je crnogorstvo samo po sebi šovinističko, nego da je antisrpska politika počela sa novim jezikom

• +1 1

Na polju jezika moglo bi doći do intervencije nove vlasti.

Naime, Tatjana Bečanović i Rajka Glušica su profesorice crnogorskog jezika koje su se usprotivile arhaizaciji jezika po zamislima Čirgića i kompanije, pa su ih turbodukljani optuživali za nacionalnu izdaju.

Obe su članice URA.

40 minutes ago, Ivo Petović said:

Ima dihotomije zato što su prvonavedeni pojmovi, istorijski posmatrano, naročito na Balkanu, isključivo i svesno koriste samo u cilju definisanja razlika među ljudima, podela i zloupotrebe tih (kvazi) osećaja kako bi, za to vreme, čike koje time manipulišu "otišli u banku" (da citiram Karlina ;)). Nikako nije opšte mesto, suprotstaviti osnovni cilj dekriminalizacije društva i razmontiranja partijske države sa osnovnim ciljem da se na popisu što više ljudi izjasne kao Srbi ili da se jezik nazove srpskim (što je bio komentar na koji sam see nadovezao).

Zato sam i rekao koliko mi je jak utisak sinoć ostavio Abazović sa potpunim odsustvom glupavim identitetskih baljezgarija i fokusiranju na ključne stvari koje jednu državu čine jakom, a njene građane srećnim. Naravno, ta opcija je dobila 5% podrške birača, dok su identitetske opcije dobile 80% i to je prosto takvo stanje, nemam ja nikakvih iluzija da se to u dogledno vreme može promeniti (takve su i okolnosti bile i, naravno, u slučaju CG Djukanović za to snosi punu odgovornost).

Moram primetiti da sam prijatno iznenadjen koliko su sva trojica lidera zvučala zdravorazumski i normalno sinoć postavili. Dritan i sadržajno i suštinski, ova dvojica opštom porukom, tonom i nivoom odgovornosti koju su iskazali. Nadajmo se da će uspeti, želim im svu sreću.

pa i onaj becic se dosta distancirao od identitetske price. mozda je njemu to bilo i teze nego dritanu. becic je poceo u snp partiji. 

sta znam, mislim da je ljudima malo dosadilo to prebrojavanje krvinih zrnaca. onda i na ovim izborima je bio na krvnim zrncima, patriotama i neprijateljima drzave, nikad vise i da je vecna. mislim da kad pocnemo da zivimo u bar malo pravednijem i bogatijem drustvom fokus se premesta na druge teme. treba to resavati i mozda neke stvaei redefinisati ali samo uz obostrano zadovoljstvo i naravno kompromis. zadribande sa obe strane ne bi nista zadovoljilo i zato njih na ignor. to ce  samo da se svede na marginu i trecerazredne krcme.

mnogo sam zadovoljan posle sinocne emisije i zadovoljan sam vecinom i u licnim kontaktima. vecina ima dobre namere. ne znaci nista ali.

jos nisam ni svestan kakav je uspeh napravljen. 

sad se ovi iz dps a blamiraju i otkrivaju pravo lice. 

vidim i da afera mozura napreduje. 

• +1 1
1 hour ago, Ivo Petović said:

Ima dihotomije zato što su prvonavedeni pojmovi, istorijski posmatrano, naročito na Balkanu, isključivo i svesno koriste samo u cilju definisanja razlika među ljudima, podela i zloupotrebe tih (kvazi) osećaja kako bi, za to vreme, čike koje time manipulišu "otišli u banku" (da citiram Karlina ;)). Nikako nije opšte mesto, suprotstaviti osnovni cilj dekriminalizacije društva i razmontiranja partijske države sa osnovnim ciljem da se na popisu što više ljudi izjasne kao Srbi ili da se jezik nazove srpskim (što je bio komentar na koji sam see nadovezao).

Zato sam i rekao koliko mi je jak utisak sinoć ostavio Abazović sa potpunim odsustvom glupavim identitetskih baljezgarija i fokusiranju na ključne stvari koje jednu državu čine jakom, a njene građane srećnim. Naravno, ta opcija je dobila 5% podrške birača, dok su identitetske opcije dobile 80% i to je prosto takvo stanje, nemam ja nikakvih iluzija da se to u dogledno vreme može promeniti (takve su i okolnosti bile i, naravno, u slučaju CG Djukanović za to snosi punu odgovornost).

Moram primetiti da sam prijatno iznenadjen koliko su sva trojica lidera zvučala zdravorazumski i normalno sinoć postavili. Dritan i sadržajno i suštinski, ova dvojica opštom porukom, tonom i nivoom odgovornosti koju su iskazali. Nadajmo se da će uspeti, želim im svu sreću.

Trebalo bi mi previse vremena da odgovorim na ovo pa cu odmah odustati. Prva dva pasusa, sve pogresno.

1 hour ago, Hamlet Strašni said:

To je možda i najveći hit.

Srbima, Hrvatima i Bošnjacima je dovoljno 30 slova, ali je to Đetićima malo.

Kako će silna usmena i pisana književnost da stane u samo 30 slova? Malo je to.

Samo ne znam kako su se zaustavili na 2. Što nisu još 5, 6 dodali? 

Edited by torz

da se ne zavaravamo, sto se tice znacaja jezika u konstituisanju jedne (pravne) drzave vazi jedno jedino pravilo:

jezik, pa sve ostalo.

• +1 1

sto se tice ovih iz sdp i posle sd. to su mozda jos gori pljackasi od dps. krili si su ispod radara jer su mnogo manji od dps ali verujte veliki lopovi i iskreni fashovi. taj tranja krivokapic je kancer i prevarant. sa njim ne treba imati nista, samo ga procesuirati.

• +1 2
  • James Marshall locked and unlocked this topic