Jump to content

Crna Gora

Eraserhead

Recommended Posts

25 minutes ago, Filozof manijak said:

Moje iskustvo je vezano za sport i publiku u dvorani, nisam imao puno prilike da detaljnije upoznam grad, i pretpostavljam da bi utisci bili blaži i povoljniji.
Ali posle onakvog dočeka nije mi se baš mililo da bolje upoznam sam grad. Najsmešnije od svega što smo bili, uslovno rečeno vojvođanski klub, ali bez obzira, opet bi izlazili sa terena mokri od pljuvačke i ispraćeni psovkama.

Drugi sledeći grad po ogavnosti mi je bilo Berane, iz istog razloga.

No, to je samo moj lični utisak

Dodatak :D: brat koji radi u TV Beograd je jednom prilikom, cini mi se bas prigodom nekog sportskog desavanja bio u Cetinju, na moje pitanje kako je tamo, odgovorio je iz cuga: sine, bezi bre, iz hotela nismo smeli da izadjemo...' :D 

• Replies 20,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Eraserhead

1943

• bradilko

1645

• morgana

1433

• Anonymous

662

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Poslusao sam malo Dritana danas i juce, mogu samo da kazem da bi bilo od izvanredne vaznosti za ceo region da uspe u ovom sto je naumio. Ne dajem mu velike sanse jer znam protiv kakve viseslojne gamad

Dritan i ja ♥️♥️♥️

cg skupstina je dom lordova za vucicev skupstinski imaginarijum

Posted Images

3 minutes ago, Filozof manijak said:

Nije problem što su tukli, sve to ide u rok službe, nego što su tukli pokvareno i da povrede. Ne znam da li se sećaš kad je ćelavi Đukanović namerno slomio rebro Olafuru Stefansonu na nekom prvenstvu, pa je Vuji, tadašnjem selektoru, ljubazno sugerisano da ga odstrani iz ekipe do kraja prvenstva.

No, da ne oftopičarim...

ma na to mislim da

jos su im to  na cetinju pustali preko svake mere

jebes takav sport

Filozof manijak
8 minutes ago, Filozof manijak said:

No, da ne oftopičarim...

:D

5 minutes ago, de Sisti said:

Djukanovic nas Didije Dinar :D

Ni blizu, jedina sličnost što su igrali samo odbranu. Didije je igrao odbranu koliko snagom, toliko i inteligencijom, i nije dobijao puno isključenja, za razliku od ćelavog bivšeg poslanika kome su se tolerisali grubi i kvarni startovi u našoj ligi. A čim se igralo u Evropi, nije mogao da završi utakmicu bez crvenog kartona.

Dodatak :D: brat koji radi u TV Beograd je jednom prilikom, cini mi se bas prigodom nekog sportskog desavanja bio u Cetinju, na moje pitanje kako je tamo, odgovorio je iz cuga: sine, bezi bre, iz hotela nismo smeli da izadjemo...' :D 

Zato smo mi iskusno noćili u Podgoricu :sleep:

Edited by Filozof manijak
Just now, Filozof manijak said:

:D

Ni blizu, jedina sličnost što su igrali samo odbranu. Didije je igrao odbranu koliko snagom, toliko i inteligencijom, i nije dobijao puno isključenja, za razliku od ćelavog bivšeg poslanika kome su se tolerisali grubi i kvarni startovi u našoj ligi. A čim se igralo u Evropi, nije mogao da završi utakmicu bez crvenog kartona.

Ma znam zezam se, svi nasi specijalci u odbrani i dan danas su oni graci koji su losi u napadu ali znaju da biju, pa se proglasavaju za defanzivne specijalce. Takvi su bili i Djukanovic i Djurkovic. Ni o od odbrane tu nema. Kraj, vratimo se temi :D

nego, cime ce sada da se bavi raspop miras? gde li ce sada da se angazuje nakon sto mu propade da bude poglavar milove partijske crkve? ostade na ulici.

najbolje da ce dozovliti sebi da propadnu zajedno sa dps-om. a dps mislim da nema ni tih 38, mislim da ce na kraju i manjine uci u vlast. to bi bilo dobro za sve.

Edited by Nikodije
13 hours ago, Banjo said:

Delimicno sam odgledao gostovanje 3 lidera. Sticem utisak da ce ubrzo Krivokapic odjebati tvrdo jezgro DFa, raspisati izbore i formirati vlast sa Becicem i Dritanom. Ta trojica bi dobili 60% na sledecim izborima.

Dokurca, sad ako ne otpriznaju Kosovo, nikad nece. 

Puna podrska Mandicu, Medu i bratini Knezevicu.

I ovo ce lani zvati. A kad dodje nasih 5 minuta, prvo srusiti mauzolej i rekonstruisati kapelu, a posle lagano :)

Nikako otpriznavanje tzv.Kosova u prvom mandatu nije potrebno.Ove tri opozicione liste veže samo rušenje Mila i malo toga više.Za Krivokapićevu listu a i za Srbiju biće dovoljno da tzv.Kosovo nema više glas Crne Gore ako opet krenu da se kandiduju za članstvo u nekoj od međ. organizacija.

Osnovni cilj mora biti demontaža ovog zločinačkog režima i svođenje DPS-a na prirodnu meru5-10%glasova.DPS brod je torpedovan,voda im ulazi u njega i sad će pacovi početi da beže i treba se fokusirati na njegovo potouno potapanje.

Pored toga u ovo prvom mandatu fokus srpskog dela opozicije a buduće vlasti treba biti popis stanovništva koi dolazi sledeće godine.Tu treba da se angažuju maksimalno kao pred ove izbore.Od suštinske važnosti je povećanje broja ljudi koi se izjašnjavaju kao Srbi i govore srpskim jezikom,jer ako se broj onih koi govore srpskim jezikom vrati preko 50 a nadam se i 60% to će biti odlična osnova i argument za vraćanje imena srpskog jezik u školama.

• +1 1
  • -1 1

osnovni cilj treba biti pomirenje, odnosno zaustavljanje bilo kakvih nacionalnih i verskih sukoba

posebno sto su u velikoj meri i izazvani vestacki

od popisa ne treba praviti nikakvo pitanje svih pitanja, vec cist administrativan posao

a tad jezik moze da se zove kako god

• +1 3
15 minutes ago, Ivo Petović said:

Naravno: jezik, vera, nacija, identitet, to je najvažnije. Jebeš poslove, plate, socijalu, pravdu i slobodu.

I jedna i druga grupa koje si nabrojao su same za sebe opsta mesta, nema tu nikakve dihotomije. Poenta je da se dekriminalizuje rezim i isprave brljotine koje su Crnu Goru dovele u stanje permanentnog drustvenog konflikta, nebitno je koja je tema. Ljudi oko svega mogu da se saglase ili sukobe, sustina je kako pridjes tom svemu i kako ga obradjujes. Djukanovic je mnoge teme otvorio kao teme za sukobljavanje, sve te teme treba zatvoriti kao predmet sukoba i uciniti ih temama na kojima ce da se stvara drustveni konsenzus.

Na primer, da uzmemo poslove kao verovatno najkonkretniju od stvari koje si nabrojao. Crna Gora ni pod Milom nije imala manjak poslova, ono sto je problem je kako ih je rezim distribuirao i koje "kvalifikacije" kandidata je koristio kao motiv zaposljavanja. Tu je dovoljno samo promeniti sistem tako da se umesto partijskog zaposljavanja ustanove profesionalni principi i vec ce sve biti drugacije.

MiddleClass

Dobro je... Strah me bilo od ovog zajednickog obracanja Meda, Pipuna i Mandica.

Spustil su loptu.

• +1 1
14 minutes ago, MiddleClass said:

Pipuna

1. ko je taj, Knežević?
2, nisu oni spustili nego je palo zavrtanje ušiju na sve strane, koliko čujem :) 

• +1 1
Ivo Petović
30 minutes ago, harper said:

I jedna i druga grupa koje si nabrojao su same za sebe opsta mesta, nema tu nikakve dihotomije. Poenta je da se dekriminalizuje rezim i isprave brljotine koje su Crnu Goru dovele u stanje permanentnog drustvenog konflikta, nebitno je koja je tema. Ljudi oko svega mogu da se saglase ili sukobe, sustina je kako pridjes tom svemu i kako ga obradjujes. Djukanovic je mnoge teme otvorio kao teme za sukobljavanje, sve te teme treba zatvoriti kao predmet sukoba i uciniti ih temama na kojima ce da se stvara drustveni konsenzus.

Na primer, da uzmemo poslove kao verovatno najkonkretniju od stvari koje si nabrojao. Crna Gora ni pod Milom nije imala manjak poslova, ono sto je problem je kako ih je rezim distribuirao i koje "kvalifikacije" kandidata je koristio kao motiv zaposljavanja. Tu je dovoljno samo promeniti sistem tako da se umesto partijskog zaposljavanja ustanove profesionalni principi i vec ce sve biti drugacije.

Ima dihotomije zato što su prvonavedeni pojmovi, istorijski posmatrano, naročito na Balkanu, isključivo i svesno koriste samo u cilju definisanja razlika među ljudima, podela i zloupotrebe tih (kvazi) osećaja kako bi, za to vreme, čike koje time manipulišu "otišli u banku" (da citiram Karlina ;)). Nikako nije opšte mesto, suprotstaviti osnovni cilj dekriminalizacije društva i razmontiranja partijske države sa osnovnim ciljem da se na popisu što više ljudi izjasne kao Srbi ili da se jezik nazove srpskim (što je bio komentar na koji sam see nadovezao).

Zato sam i rekao koliko mi je jak utisak sinoć ostavio Abazović sa potpunim odsustvom glupavim identitetskih baljezgarija i fokusiranju na ključne stvari koje jednu državu čine jakom, a njene građane srećnim. Naravno, ta opcija je dobila 5% podrške birača, dok su identitetske opcije dobile 80% i to je prosto takvo stanje, nemam ja nikakvih iluzija da se to u dogledno vreme može promeniti (takve su i okolnosti bile i, naravno, u slučaju CG Djukanović za to snosi punu odgovornost).

Moram primetiti da sam prijatno iznenadjen koliko su sva trojica lidera zvučala zdravorazumski i normalno sinoć postavili. Dritan i sadržajno i suštinski, ova dvojica opštom porukom, tonom i nivoom odgovornosti koju su iskazali. Nadajmo se da će uspeti, želim im svu sreću.

Edited by Ivo Petović
  • +1 5
  • James Marshall locked and unlocked this topic