Jump to content

Crna Gora

Eraserhead

Recommended Posts

Кристофер Лумумбо
5 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ne, zato što su to "predrasude" od oca, strica, kevine i cele familije... 

Pa sigurno necemo donositi zakljucke na bazi toga sto so ti cuo od svoje familije. 

• Replies 20,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Eraserhead

1943

• bradilko

1647

• morgana

1433

• Anonymous

662

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Poslusao sam malo Dritana danas i juce, mogu samo da kazem da bi bilo od izvanredne vaznosti za ceo region da uspe u ovom sto je naumio. Ne dajem mu velike sanse jer znam protiv kakve viseslojne gamad

Dritan i ja ♥️♥️♥️

Pravim još jednu tortu. Ovo je jebeni trijumf normalnosti.

Posted Images

5 minutes ago, bradilko said:

bio je kod cekq ovaj filip vukovic iz milovog dps-a. predsednik opstine pljevlja

Au! Pa kome oni pričaju o četnicima?!! Zlo i naopako.

6 minutes ago, torz said:

Ćeman: DPS pobjedu opozicije predstavlja kao poraz Crnogoraca, analiza kaže drugačije

Ukoliko bi sagledali strukturu biračkog tijela u gradovima poput Nikšića, Podgorice, Budve i Kotora, kaže Ćeman, izvukli bi zaključak da u tim sredinama opoziciono biračko tijelo u manjem dijelu čine ljudi koji se izjašnjavaju kao Srbi

...

Ma, naravno. Ako mi nesto ide na kurac u toj krugodvojkaskoj opsesiji srpskim pseudoimperijalizmom to je odricanje prava drugim narodima u regionu da se bave svojim poslovima i odlucuju sami o sebi, ne razmisljajuci uopste o kafanskim budalastinama srpske samozvane elite i njihovim jeftinim prenemaganjima. A ti isti mucenici koji sve znaju o Crnoj Gori i sta se tamo desava u rodjenom gradu ne mogu da dobace ni do 1% glasova. Luzeraj u italijanskim cipelama i pantalonama na crtu.

Frank Pembleton

Pričao sa devojkom koja je u Pljevljima, kaže mi :

Razbili vrata na džamiji i ubacili papir na kome piše:

Poljetela crna ptica, 

Pljevlja biće Srebrenica! 

Opšte mišljenje je da je to podmetačina DPS-a... 

Frank Pembleton
3 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Pa sigurno necemo donositi zakljucke na bazi toga sto so ti cuo od svoje familije. 

Svakako ti imaš bolji uvid u mentalitet, nije problem. 

1 hour ago, vememah said:

Ekspertska vlada je jedina fer opcija, vlada bez političara. Neka stručnjaci sjede u Vladi, jer nas čeka teška godina i velika ekonomska kriza.

https://www.vijesti.me/vijesti/politika/464169/abazovic-porucio-djukanovicu-i-markovicu-crna-gora-ce-u-nedjelju-biti-uska-samo-za-kriminalce

ovaaj... kada ispadne da su ministri i eksperti u toj ekspertskoj vladi članovi ili prilepci ovih i onih partija, 'oćel bit' uterivanja izborne volje? ili je takva izdaja birača nebitna, jer potencijalnim uterivačima tako odgovara? :wub:

Edited by Gandalf
3 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Ti neces ali on hoce, ako je pametan. A jeste. Ljudi koji dole zive valjda bolje znaju gde zive od novobeogradskih mrsomuda. Uostalom, ako ti neposredni izvor nije dovoljan, da li bi nas izvestio koju to strucnu literaturu o politickim prilikama u Crnoj Gori koristis a daje ti kvalitetnije informacije?

Кристофер Лумумбо
1 minute ago, harper said:

Ti neces ali on hoce, ako je pametan. A jeste. Ljudi koji dole zive valjda bolje znaju gde zive od novobeogradskih mrsomuda. Uostalom, ako ti neposredni izvor nije dovoljan, da li bi nas izvestio koju to strucnu literaturu o politickim prilikama u Crnoj Gori koristis a daje ti kvalitetnije informacije?

Pa imam i ja prijatelje, kumove i rodjake dole, evo i putujem dole uskoro. Skoro svaki nas razgovor je i o politici u cg ali sigurno to necu iznositi kao ultimatovnu istinu. Na stranu to sto se njihova iskustva ne poklapaju sa iskustvima o kojima je pricao frank. Ja se sa porodicom ne slazem o tome sta se i zasto u Srbiji desava tako da ta vrsta svedocenja ima malo znacaja. 

4 hours ago, Frank Pembleton said:

Ama radi se o tome da oni ozbiljnije shvataju uvrede i ono što se izgovara. 

Vrlo prosto. 

Kad ti je glava u pitanju razmisliš pre nego što izgovoriš. 

Imao sam prilike da posvedočim o tome i u kafanama. 

4 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

Kulturu govora i ophodjenja u cg skupstini ne bi svodio na licni utisak iz kafana. Mislim da su to o cemu ti pises predrasude.

Potok efendija™, potomak sivih sokola je ovde u pravu: CG skupstina je Dom Lordova u odnosu na nasu skupstinu. Da li je to zato sto su prirodno elokventniji od nas, ili sto svako od njih ima levor ukucu a lako znaju da se uvrede je pitanje za siru debatu koja, nadam se, nece uslediti jer nije to bas toliko ni bitno u ovom momentu. 

1 minute ago, Кристофер Лумумбо said:

Pa imam i ja prijatelje, kumove i rodjake dole, evo i putujem dole uskoro. Skoro svaki nas razgovor je i o politici u cg ali sigurno to necu iznositi kao ultimatovnu istinu. Na stranu to sto se njihova iskustva ne poklapaju sa iskustvima o kojima je pricao frank. Ja se sa porodicom ne slazem o tome sta se i zasto u Srbiji desava tako da ta vrsta svedocenja ima malo znacaja. 

On i nije izneo kao ultimativnu istinu vec kao licno iskustvo koje smatra reprezentativnim. U cemu je onda problem? Naravno da su razliciti ljudi razliciti, zato se i zovu razliciti. Hvala ti na toj tautologiji ali nije bilo potrebe, neke stvari se podrazumevaju. Posto si napisao da mi valjda nesto necemo zakljucivati na osnovu ovoga ili onoga mislio sam da imas neki reprezentativniji uzorak koji bi nam pomogao da nesto preciznije zakljucimo. 

Кристофер Лумумбо

Evo ovako, ja mislim da je prica o tome da su crnogorci kulturniji od nas u politickoj komujikaciji, ne samo u skupstini vec generalno u medijima,  samo zbog toga sto se plase odmazde jako ruzna predrasuda. 

• +1 1
3 minutes ago, ObiW said:

Potok efendija™, potomak sivih sokola je ovde u pravu: CG skupstina je Dom Lordova u odnosu na nasu skupstinu. Da li je to zato sto su prirodno elokventniji od nas, ili sto svako od njih ima levor ukucu a lako znaju da se uvrede je pitanje za siru debatu koja, nadam se, nece uslediti jer nije to bas toliko ni bitno u ovom momentu. 

Crnogorska skupstina je politicko telo u Crnoj Gori, u Srbiji je to odavno prestala da bude i pretvorila se u javnu govornicu za opoziciju a nezainteresovanu glasacku masinu za vlast. Ne mora covek da gleda obe skupstine da bi zakljucio kolike su razlike u politickoj participaciji, dovoljno je da vidi rezultate poslednjih srpskih i poslednjih crnogorskih izbora. I sto se izlaznosti tice i sto se osvojenih glasova tice. Inace ima svega pomalo od ovoga sto ste ti i Frank napisali ali ne mislim da je nesto od toga odlucujuce, prosto se radi o tome da je u Crnoj Gori skupstina politicka arena, u Srbiji nije.

• James Marshall locked and unlocked this topic