Jump to content

Crna Gora

Eraserhead

Recommended Posts

• Replies 19,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Eraserhead

1943

• bradilko

1568

• morgana

1399

• Anonymous

641

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Poslusao sam malo Dritana danas i juce, mogu samo da kazem da bi bilo od izvanredne vaznosti za ceo region da uspe u ovom sto je naumio. Ne dajem mu velike sanse jer znam protiv kakve viseslojne gamad

Dritan i ja ♥️♥️♥️

Pravim još jednu tortu. Ovo je jebeni trijumf normalnosti.

Posted Images

Kursadžija
22 minutes ago, harper said:

Fair enough, ne zanima te, imas svoje prioritete i sve je to OK. Samo onda nemoj da zagadjujes ovaj topik jeftinom replikom propagandne litanije Bebe Popovica i njegovog mafijaskog nalogodavca, jer nema smisla prema ljudima koji su ustali i izborili se protiv kriminalizacije sopstvene drzave, ne zarad srpskog nacionalizma, proruske orijentacije i slicnih podmetacina vec zbog buducnosti svoje dece. Svoje ratove protiv srpskog nacionalizma vodite tamo gde treba da se vode - u Beogradu. A te ljude dole ostavite da iskroje svoju sudbinu na nacin na koji to zele.

Primetio sam na ovom forumu vlada prilična isključivost i čak bi rekao netolerancija prema drugačijem mišljenju

A kako će čovek vežbati svoj mozak ako nema suprotstavljenih stavova sa kojima će biti potrebno da napne mozak i debatuje?

Oponenta treba pobediti argumentima u diskusiji da oni koji čitaju vide snaku argumenata i umetnost retorike a ne ga "terati" sa topica ili nedajbože foruma rečima "nemoj da zagađuješ ovaj topic..."

Šta znam....

32 minutes ago, ronin said:

Morgana mi deluje on CG fotumaša najracionalnija (izvinite bradilko i Pantelija jr :tongue:) pa bih je molio da kaže šta misli o ovim napadima na Bošnjake...Da li su to neki skotovi četnički pristalice Fronta ili je to klasičan DB rad?

ma ne insistiram da sam u  pravu. previse sam emotivno involviran u sve ovo a nine toliko bitno da li sam ovde ili ne. samo treba da ispratis kome ovo  odgovara. da razmislis zdravorazumski. imas jednu staru pricu gde je skoro sve pogresno postavljeno. imas mila koji je dokazano speeman na sve. on je covek koji je direktno,  znaci ne moze direktnije ucestvovao ukrvavim  ratovima u ex sfrjot i imas opoziciju koja je pri najnepostenijim uslovima koje mozes da zamislis dobila izbore. 

imas pritiske na uru da se skloni od " cetnika" i pridje milu koji je je najdirektnije ucestvovao u ubistvima bosnjaka i hrvata u crnoj gori dozvoljavajuci i finansirajuci i glasahuci na sednicama vrhovne odbrane za podrsku mladicu i ekipi. ti pritisci na uru su neverovatni i u politici nesvakidasnji.znaci tu su se ukljicilo i kuso i repato iz regiona. od albanskih i kosovskih politicara, pojedinih ambasadora same crne gore eeej to nije njihov opis radnog mesta, do jurenja zarka rakcevica koji je u uri da utice na dritana abazovica da nacini otklon od "cetnika" ( pazi samo koji to govor. znaci pola crne gore nisu ni srbi vise nego cetnici koljaci.. nastavi sam)

i ti sad mislis da super tajno jedan mandic ili amfilohije nalaze likove po pljevljima da u ovom trenutku prebijaju i pale kuce bosnjacke a zavisi im od tog jednog poslanika i jos zapad cestita ali trazi mir. i sad ti meni reci kome je u interesu da pravi nerede po crnoj gori? na stranu mrznja prema amfilohiju ili df-u. logika opravdana ili neopravdana, daj mi logiku tu. posle pola godina mirnih litija gde nije pala jedna cas na ulicu, jedan prozor nine pukao sirom crne gore , gde ljudi slusaju reci tog rista i perovica kao komandante u vojsci i sad odjednom oni dizu glave i krecu u isrragu poturica. pa jebote mish

jebote ovaj forum usao je u takve teorije blesave i paranoje.

• +1 5
28 minutes ago, harper said:

A te ljude dole ostavite da iskroje svoju sudbinu na nacin na koji to zele.

A sta ti radis?

Mislim, na topiku?

Brines?

Iz sve snage?

Posto ste ti i tebi slicni zbrinuli sve Hrvatske, sve Bosne...

Sva Kosova.

Daj bre, mani se - rekoh li ti vec jednom.

A postajem vec pomalo gadljiv na tvoje zaobilazenje tema koje bi te, u suprotnom, bez greske identifikovale onakvim kakav jesi: frustrirani nacionalista koji se izvestio da u slatkorecivi omot uvija sve svoje poraze i sva svoja licemerstva, sve iz Beograda muku muceci i brige brinuci nad srpstvom ugorozenim...

Podmetanja poput tvojih saznanja o mojim prioritetima, i ako sam - u postu na koji odgovaras - jasno napisao sta mi, kada se o CG radi, jeste vazno, ne racunam: to vec spada u uobicajeni arsenal pljuvanja i podmetanja.

Nemoj Harpere, molim te: meni je dovoljno samo da vidim ko te je штиклирао ispod posta.

Za tebe je kasno da ti tako nesto pomogne na dugom putu iz dupeta u glavu.

Bilo kako bilo, nemoj, molim te i kumim te.

• +1 1
Kursadžija
2 minutes ago, bradilko said:

ma ne insistiram da sam u  pravu.

@bradilko

Da li je istina da je neki lik mislim iz Pljevlja bio devedesetih u Šešeljevim radikalima sa Čekom Dačevićem čak bio i neki funkcioner u opštini tada - a sada je na listi opozicije? (pročitao na BiH forumu)

5 minutes ago, Kursadžija said:

@bradilko

Da li je istina da je neki lik mislim iz Pljevlja bio devedesetih u Šešeljevim radikalima sa Čekom Dačevićem čak bio i neki funkcioner u opštini tada - a sada je na listi opozicije? (pročitao na BiH forumu)

ne znam. evo ovo sa burundija sto sam sad procitao:

U javnosti su se pojavile i optužbe izbjeglih Bukovičana da je u torturi, mučenju i maltretiranju Muslimana učestvovao i sadašnji direktor crnogorske Uprave policije Veselin Veljović koji je takve navode kategorički odbacio i demantovao. U odbranu Veljovića od optužbi žrtava torture, stala je dugogodišnja poslanica DPS-a iz Pljevalja Ljubica Beba Džaković pa čak i Smail – Hakija Ajanović, koji je bio predsjednik Islamske zajednice u Pljevljima u periodu od 1992. do 2003.godine, u vrijeme kada su pored etničkog čišćenja spaljene i dvije džamije na ovom području.

Poslanica Đukanovićeve DPS Ljubica Džaković je nakon prvih javno izrečenih optuzbi na račun Veljovića, izjavila da je “iz pouzdanih izvora saznala da je nepismena žena S.T. dobila od jedne njemačke agencije 27.000 eura da bi ocrnila crnogorsku policiju na čelu sa novoizabranim direktorom Uprave policije Veselinom Veljovićem, koji je jedno vrijeme radio u Pljevljima, i koga svi poznajemo.”

– Ona to radi za pare, na primitivan način, mada se od žene tog obrazovanja ne može drugačije ni očekivati. Kao što svi znamo, kazala je Džaković, Bukovica postoji kao problem. Znamo da su ti ljudi, Muslimani, pobjegli ili protjerani, i da su njihovi životi bili ugroženi. Nema ništa od tvrdnji S.T. da je više njih ubijeno – izjavila je u Skupštini Crne Gore poslanica DPS – Ljubica Džaković stajući u odbranu Veselina Veljovića.

Da li je, nakon ove poruke iz republičkog parlamenta bilo za relano očekivati da žrtve progona iz Bukovice slobodno svjedoče pred sudovima, bez bojazni da će ih u najmanju ruku proglasiti izdjanicima ili stranim plaćenicima? Da li je crnogorsko sudstvo moglo zaštiti identite pojedinih svjedoka? Ili se pak i na ovom primjeru samo još jednom potvrdilo da su institucije sistema poput policije, sudstva i tužilaštva, samo puki servis vladajuće Demokratske partije socijalista.
Podsjećanja radi, Veselin Veljović je bio komandir stanice policije u Pljevljima u periodu od oktobra 1992.godine, kada su progoni i etničko čišćenje Bukovice bili u punom jeku.

Ostaće zabilježeno i zapamćeno i da je Filip Vuković, aktuelni predsjednik opštine Pljevlja, iz redova Đukanovićeve Demokratske partije socijalista, pripadao takozvanim crnogorskim vikend ratnicima koji su neradnim danima “pohodili” susjednu BiH kako bi dali “svoj nesebičan doprinos tamošnjim dešavanjima”. Filip Vuković je, kako je pred cijelom crnogorskom javnošću, u Skupštini Crne Gore izjavio Novica Stanić, poslanik Nove srpske demokratije, pored vikend ratovanja, učestvovao i u okupaciji Pljevalja 1992.godine u cilju zastrašivanja tamošnjih Muslimana, zajedno sa paravojnim formacijama Čeka Dačevića.

Direktor crnogorske policije Veselin Veljović svjedočio je danas u Višem sudu u Bijelom Polju u postupku protiv optuženih za zločin protiv čovječnosti nad Muslimanima i Bošnjacima u Bukovici početkom 1990-ih godina.

Veljović je u vrijeme zločina u Bukovici kod Pljevalja bio komandant policije u tom gradu i na suđenju protiv sedmorice bivših pripadnika vojske i policije kazao je da od optuženih poznaje "samo svoje bivše službenike" – Slavišu Svrkotu i Radomana Šubarića, javila je agencija Beta.

On je dodao da nema ni ličnih, ni službenih saznanja da su oni učestvovali u bilo kakvim nezakonitim radnjama.

Tužilaštvo je u aprilu ove godine podiglo optužnicu protiv sedmorice bivših pripadnika Vojske Jugoslavije i Ministarstva unutrašnjih poslova koje tereti da su u vrijeme međunarodnog oružanog sukoba u BiH, 1992. i 1993. godine, na području Bukovice "nehumano postupali" prema civilima Bošnjacima i Muslimanima, "prouzrokovali im teške patnje, ugrožavali zdravlje i tjelesni integritet".

U optužnici se navodi da su se u strahu civili iz Bukovice iselili sa tog područja.

Prema podacima Udruženja protjeranih iz Bukovice, na tom području je od 1992. do 1995. godine ubijeno šest i oteto 11 građana, oko 70 zlostavljano, zapaljeno je osam kuća i džamija, a protjerano ukupno 90 porodica sa 270 članova.

Direktor crnogorske policije je na svjedočenju naveo da je lično prisustvovao nekim pretresima, "kojima se pristupalo profesionalno".

Veljović međutim nije isključio mogućnost prekoračenja službenih ovlašćenja, sa kojima on, kako je kazao, nije bio upoznat.

Nekadašnji načelnik policije u Pljevljima je naveo da je policija učestvovala u akciji spašavanja grupe bukovičkih Muslimana koje je paravojska iz Republike Srpske odvela u Čajniče i naveo da je ta akcija uspješno okončana.

inace taj veljovic je bio pod optuzbom da je  organizovao trojke koje su premlacivale opozicionare i novinare  nocu sa maskama na licima. o tome je svedocio jedan od policajaca koji su premlacivali te ljude, brajusko brajuskovic. naravno nista nije bilo od toga.

Edited by bradilko
3 minutes ago, Kursadžija said:

@bradilko

Ako jeste to je skandal. Miliki je najveći uspeh u životu što je ušao u prozu Bekima Sejranovića makar i kao negativac.

Frank Pembleton
3 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

Kulturu govora i ophodjenja u cg skupstini ne bi svodio na licni utisak iz kafana. Mislim da su to o cemu ti pises predrasude.

Ne, zato što su to "predrasude" od oca, strica, kevine i cele familije... 

7 minutes ago, torz said:

Ako jeste to je skandal. Miliki je najveći uspeh u životu što je ušao u prozu Bekima Sejranovića makar i kao negativac.

bio je kod cekq ovaj filip vukovic iz milovog dps-a. predsednik opstine pljevlja

• +1 1
Кристофер Лумумбо
5 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ne, zato što su to "predrasude" od oca, strica, kevine i cele familije... 

Pa sigurno necemo donositi zakljucke na bazi toga sto so ti cuo od svoje familije. 

5 minutes ago, bradilko said:

bio je kod cekq ovaj filip vukovic iz milovog dps-a. predsednik opstine pljevlja

Au! Pa kome oni pričaju o četnicima?!! Zlo i naopako.

6 minutes ago, torz said:

Ćeman: DPS pobjedu opozicije predstavlja kao poraz Crnogoraca, analiza kaže drugačije

Ukoliko bi sagledali strukturu biračkog tijela u gradovima poput Nikšića, Podgorice, Budve i Kotora, kaže Ćeman, izvukli bi zaključak da u tim sredinama opoziciono biračko tijelo u manjem dijelu čine ljudi koji se izjašnjavaju kao Srbi

...

Ma, naravno. Ako mi nesto ide na kurac u toj krugodvojkaskoj opsesiji srpskim pseudoimperijalizmom to je odricanje prava drugim narodima u regionu da se bave svojim poslovima i odlucuju sami o sebi, ne razmisljajuci uopste o kafanskim budalastinama srpske samozvane elite i njihovim jeftinim prenemaganjima. A ti isti mucenici koji sve znaju o Crnoj Gori i sta se tamo desava u rodjenom gradu ne mogu da dobace ni do 1% glasova. Luzeraj u italijanskim cipelama i pantalonama na crtu.

Frank Pembleton

Pričao sa devojkom koja je u Pljevljima, kaže mi :

Razbili vrata na džamiji i ubacili papir na kome piše:

Poljetela crna ptica, 

Pljevlja biće Srebrenica! 

Opšte mišljenje je da je to podmetačina DPS-a... 

• James Marshall locked and unlocked this topic