Jump to content
Eraserhead

Crna Gora

Recommended Posts

bradilko

da ovi ko ovaj na m su privrzeni demokratskom drustvu, gradjansko drustvo, rade na ljudskim pravima manjina i sl.

ma kakvi to je jedna sendvicarska ekipa dostojna prezira i sprdnje. 

milfisland
Posted (edited)
5 minutes ago, bradilko said:

😂

sta ti lupas jebote!

vi iz dps sekte ste poznati da vam daju bedza corbu i malo radze za stimulans i onda urlate po ulicama eviva. to ste naucili od slavka perovica. e jada tog! 

vazno da ti ne smeta dps vladavina jer prkno je prkno ali ti smeta litija. 

pravi cikotic. 

Cikotić druže i ponosan na to. Hvala na komplimentu.

Vožnja leša & moštiju u koloni kola sa sirenama, auto litija... :rolf:

Nađi mi neđe na još jedno mjesto u hrišćanskom svijetu đe je takvi adet.

Edited by milfisland

bradilko
2 minutes ago, milfisland said:

ovo je klasicni dps bot. dps prkno ekipa. pozdrav iz podgorice

milfisland
1 minute ago, bradilko said:

ovo je klasicni dps bot. dps prkno ekipa. pozdrav iz podgorice

Uh, dobro je, ja se zabrinuh da nije Bizon tebe u te botove svrsta... što brane crkvu

bradilko
Just now, milfisland said:

Uh, dobro je, ja se zabrinuh da nije Bizon tebe u te botove svrsta... što brane crkvu

ti si ljudski maximum kao i sva ta ekipa nisam/jesam dps. cherry picking a u kuci balega vec 30 godina. 

nema gore od takvih koji brane mila. 

prkno ekipa. 

pbg12345
59 minutes ago, bradilko said:

mislim da je ovo tvoje povrsan pogled. cekva je 15- i problem u crnoj gori i to kad si strog. ne znam ni kako kapiras crkvu al nema veze. 

utaja poreza! pa mi imamo utaju poreza od strane mila,brata, sina i bliskih im ljudi i to su bitne cifre. 

team amfilohije je sredstvo. biti team milo je pa 100 puta gore.

21. vek je. nema vise cegevara, kastra, maoa i tako tih herojskih likova i pokreta. mora se izmedju scila i haridbi. sve je gore i gore. 

ovo je tek pocetak. bice raznih. jebiga i sam rezim bira protivnike. imas neke umerene na pocetku ali ih ili korumpiras ili ucenjujes ili izludjujes i onda ti se pojavi neki amfilohije i tu zavrsis svu pricu. 

kad vidim gde su okrenute kletve rezima onda je sve jasno. kriticna masa je najveci strah ovakvih kao milo. ne zna se gde ce se okrenuti ta masa. i ja sam hteo vanju calovic ili lekica ali milo je izabrao drugacije. 

jebeno jbg

kod vas je tu jos dodatni problem taj verski i nacionalni momenat

i sto se bukvalno svi znaju

jebeni kompromisi

ocigledno se bez njih ne moze protiv autoritativnih nedemokratskih rezima kod nas

u sve pore su se zavukli, imaju neogranicene resurse, nepresusan rezervoar placenika da ih izvuku po potrebi, ofarbaju u potrebne boje i time dodatno zamute 

bradilko

a ne moze se bez kompromisa nikad u politici. sad mozda oni prevrse svaku meru ali to je rizik. 

glupo mi je da spominjem da ovaj rezim ne podnosim vec 30 godina, jos od kad su dosli balvanizacijom na vlast, do konavala, morinj, maltretiranja tih liberala, ceka dacevica, strpci ( u svemu su te hulje ucestvovale makar cutnjom)..

ako je tim novim diktatorima 21. vek onda mora i da je i nama iz neke anti prkno ekipe. 

harper

Mislim da ljudi u regionu jos uvek nisu potpuno ukapirali da mi na vlasti nemamo nikakvu ideolosku, politicku ili vrednosnu infrastrukuturu vec ogoljene, same sebi dovoljne, za politiku, ideologiju i drustvene vrednosti apsolutno nezainteresovane mafijaske organizacije. Njihov jedini "politicki" kredo je da ukradu sto je moguce vise dok su na vlasti a za to vreme se trude da maksimalno produze svoj boravak na toj poziciji kako bi ukrali sto je moguce vise. U tu svrhu ce biti ideoloski, politicki i vrednosno sta god hoces, vazno je samo da ih to sto "zastupaju" odrzava na vlasti. Otuda ova prenemaganja o prirodi i karakteru ovog ili onog koji ovog konkretnog momenta protestuje protiv vlasti, koja zapravo samo idu na ruku i produzavaju trajanje citave manipulacije tih mafijaskih organizacija, po starom, dobrom "divide et impera" principu.

Nasa drustva nisu ugrozena, bar ne samo, politicki, ideoloski i vrednosno vec egzistencijalno i u toj situaciji jedina podela koja ima smisla je podela na one koji mogu, hoce i zele da se okoriste pripadnistvom mafijaskoj organizaciji na vlasti i one koji zele da zive kao slobodni gradjani u koliko-toliko uredjenoj drzavi. Bradilko je ovde potpuno u pravu, svako ko u ovim vlastima u regionu vidi bilo kakvo ideolosko, politicko i vrednosno opravdanje zapravo je njihov saucesnik. Svako ko im se opire je potencijalni saborac i jednostavno se mora podrzati, sta god mislili o njemu. Tek kad se jednom prekine taj lanac mafijaskih manipulacija mozemo da jebemo majku jedni drugima po ideoloskom, politickom i vrednosnom kriterijumu. Do tada se bojim da nas cekaju neke brojne "neprincipijelne koalicije" u kojima nam nece biti ugodno u svojoj kozhi kad vidimo onog do sebe ali to je tako kako je.

Ko to ne razume kosta 100 evra. Cenu je odredio Aleksandar Vucic.

milfisland
Posted (edited)

@harper priča ti donekle ima smisla. Ali šta ako smjenom jednih mafijaša dobijaš samo drugi mafijaški klan, i uz to u paketu neka sranja koja trenutno nemaš? Do koliko toliko uređene države put traje nekih 50-100 godina. Uz sve to imaš još i višenacionalnu državu i prilično snažne podjele po tom osnovu, koje su visoko kotirane. Isto kao i Kosovo u Srbiji, za koje svakog zabolje, ali samo dok se ne otvori tema.

Koliko su koalciije principejlene ili ne za skidanje vlasti, mislim da i u Srbiji postoji rasprava da li ići u svu tu priču sa Dverima ili ne. Ili recimo sjutra sa nekim Zavetnicima ako bi promijenili gospodara.

Ko ne razume košta 100 evra? Koliko vidim uzelo ih je 5,9 Mln ljudi. U biračkom spisku je 6,2 Mln, a na popisu 5,3. Znači, skoro svi, pa i dijaspora... 

Edited by milfisland

bradilko
3 hours ago, milfisland said:

@harper priča ti donekle ima smisla. Ali šta ako smjenom jednih mafijaša dobijaš samo drugi mafijaški klan, i uz to u paketu neka sranja koja trenutno nemaš? Do koliko toliko uređene države put traje nekih 50-100 godina. Uz sve to imaš još i višenacionalnu državu i prilično snažne podjele po tom osnovu, koje su visoko kotirane. Isto kao i Kosovo u Srbiji, za koje svakog zabolje, ali samo dok se ne otvori tema.

Koliko su koalciije principejlene ili ne za skidanje vlasti, mislim da i u Srbiji postoji rasprava da li ići u svu tu priču sa Dverima ili ne. Ili recimo sjutra sa nekim Zavetnicima ako bi promijenili gospodara.

Ko ne razume košta 100 evra? Koliko vidim uzelo ih je 5,9 Mln ljudi. U biračkom spisku je 6,2 Mln, a na popisu 5,3. Znači, skoro svi, pa i dijaspora... 

e ne moze za dps. izjednacavanje ne prolazi. jedini mafijaska banda je dps. drugo dveri su partija a mitropolija nije i ne lupaj gluposti. podele pravi dps. ne ponizavaj ljude jer ti se po podgorici prodaju za 20 eura lagano.

to tamo po kaficima mlati sa slicnima. 

1 hour ago, milfisland said:

U Beogradu na Spasovdan nema tradicionalne litije zbog Corona virusa. Ali zato može u Nikšiću, Podgorici...

Dobri su im Srbi iz Crne Gore kao topovsko meso oičigledno. Ali kad je nekom to Ok ne bi se trebalo miješati.

http://rs.n1info.com/Vesti/a604010/Danas-je-Spasovdan-krsna-slava-Beograda-ove-godine-bez-litija.html 

ro samo govori koliko veze nemas. mitropolija samostalno odlucuje o takvim pitanjima. 

opet pitam sve dps sendvicare zasto vam smetaju mirne litije tj protesti? ne smetaju vam dps horde koje za pun rezervoar i malo loze urlaju po podgorickim ulicama. rent a patriote. pola tih da im ja ponudim 20 eura bi pevale milo lopove. 

uostalom bez dela glibavog dps-a na zalost nema promena. znaci ta prica o borbi za drzavu okaci macku o rep. nestanak klijentelizma, gubitak sinekura vas zulja a drugi deo fasove crnogorske kao sto su novak adzic, brkovici, radonjici, nikolaidisi zulja propast baltickog scenarija za srbe crne gore. 

milfisland

@bradilko Prvo nisam sendvičar, sve i da hoću ne da mi doktor. Kad sam poslednji put pojeo sendvič baš mi je bilo "zabavno". Da kažeš da mi neko isfiletira i  ispeče ribu u pek papir, malo maslinovog ulja, prepečenog domaćeg hleba i krupne soli, pa da se mezi & umače, pa da se botuje za nekog. Ovako, ne ide sa trash hranom.

Što se sinekura tiče od 2002 radim kod poslodavaca gdje je krajnji vlasnik inostrano fizičko&pravno lice. Imajući u vidu da sinekura znači dobijanje novca bez rada, mora da sam ozbiljno zajeban kada mi stranci daju fine pare evo 20 godina i ne pitaju se zbog čega to rade.

Šalu na stranu. Ajde da pričamo realno. Litije su elementarno ljudsko pravo. Zakaže se, prijavi se, šetajte... Nisu moja priča i sve je OK. 

Iz tvoga narativa i stavova prema bilo kome ko je suverenista, bez obzira da li je za vlast ili opoziciju, jasno mi je da tebe najviše žulja to što je Crna Gora nezavisna. 

Ajde za početak da napravimo jedno legitimisanje. Dva pitanja... 

1. Kako si glasao na referendumu?

2. Koji su ti od političara koji su bili u kampanji sa druge strane u odnosu na tvoje glasanje OK? Ne broji se Medojević jer nije zauzimao stranu tokom kampanje pošto mu je bila frka da ne pogubi glasove za postreferendumske izbore.

Da ja povučem nogu.

1. Glasao sam za nezavisnost.

2. Političari koji su vodili kampanju za zajedničku državu a koji su mi OK su Dragan Šoć (danas van politike) i Predrag Bulatović. Ne dijelim njihove stavove, ali su za početak normalni. 

duma
2 hours ago, milfisland said:

U Beogradu na Spasovdan nema tradicionalne litije zbog Corona virusa. Ali zato može u Nikšiću, Podgorici...

U Crnoj Gori nema korone. U Srbiji ima i to mnogo. Šta ti nije jasno? :D

Pre par strana si nas ubeđivao da korone nema. Da li više ne veruješ u to. Misliš da Gospodar laže?

Što se tiče podrške Đuke bizona on ti je Vučkovo pašče, a Milo je Vučkov drugar. Šta misliš čiju stranu drži?

Nešto nije jasno?

2 hours ago, milfisland said:

Dobri su im Srbi iz Crne Gore kao topovsko meso oičigledno. Ali kad je nekom to Ok ne bi se trebalo miješati.

Jedna od pohvalnih strana kod litija je što su odjebali ove koji su hteli da im budu topovsko meso, koje bi isporučili ortaku Milu za neku sitnu uslugicu. Na vašu veliku žalost, litije nisu pod uticajem Srbije. Mandić i društvo jesu, ali Amfilohije i društvo nisu. Šta je uticalo na njih ne znam. Da li božije proviđenje, ili neka zemaljska mudrost, đavo će ga znati. :huh:

U svakom slučaju, mora im se i za to odati priznanje.

harper
6 hours ago, milfisland said:

1. Ovo pitanje ti je kao da imas operabilni rak ali ne odes kod doktora da ga operises jer sta ako te usput zgazi tramvaj. Jasno ti je kako se to zavrsava.

2. Apsolutno. Zato sam to i napisao. Nemamo mi slucajno vlasti takve kakve imamo. Mi uvek radimo ono sto je pametno a ne ono sto je ispravno, pa tako kakva nam je pamet i radimo. I to je jasno kako se zavrsava.