Jump to content
Eraserhead

Crna Gora

Recommended Posts

Eraserhead
Миломитеволимо...
Tako te volim. Ma salim se, Milo jeste budala, ali antimilovska histerija nije nista smislenija.

teacher
Tako te volim. Ma salim se, Milo jeste budala, ali antimilovska histerija nije nista smislenija.
:oOdakle sad ovo?

harper
Hm, ta histerija ne upravlja drzavom. To su dve sasvim razlicite stvari.

Eraserhead
:oOdakle sad ovo?
Ne znam sto se cudis. To sto vam vise odgovara da delite ljude u tabore nego da citate nije moj problem.Tacno harper, ali ni on nije ni prva ni najveca budala koja je upravljala drzavom. A nije ni najgora.

duma
Znaci Vijesti padaju... I novine... I DAN... I Monitor... I TV Elmag...Ostaju samo RTCG, Atlas, Montena i Pobjeda.
Računaju se i novine? Po tvojim kriterijumima ni Milošević nije sporan. Imaj mere.
Ma salim se, Milo jeste budala, ali antimilovska histerija nije nista smislenija.
Milo je sve samo ne budala. Ti se trudiš da pišeš gluposti?O kome ti očekuješ da se piše na ovom topiku, a ko ne o Najvećem od Najvećih? Nešto ga i ne pominju na drugim topicima.

harper
Tacno harper, ali ni on nije ni prva ni najveca budala koja je upravljala drzavom. A nije ni najgora.
Tacno, samo ne narocito pohvalno i ne narocito ohrabrujuce za Crnu Goru. No, da se ne zavlacimo opet u besplodne rasprave o tome kako nema boljih i kako su ovi drugi jos i gori. Savrseno me ne zanima ko vlada Crnom Gorom sve dok to nema nikakav uticaj na interes Srbije. Ljudi imaju izbore pa neka biraju kako misle da treba.

duma
Ljudi imaju izbore pa neka biraju kako misle da treba.
Još da se u CG ne dešava ono što se dešava, pa da može neko da lupeta o pravu izbora. Meni je najbolja ilustracija CG demokratije bila kad je LS odlučio da se samoraspusti baš kad su ostvarilo ono za šta su se 15 godina zalagali. Onaj ko ih je zbog te ideje 90-tih nazivao ustašama je slučajno pokupio sve zasluge za to. Treba stvarno žešći moron pa verovati da DB nije kumovao tom samoraspuštanju. Naravno ljubiteljima CG Ataturka su takve sitnice, poput zloupotreba DB-a i kupovine glasova, nešto krajnje nebitno.CG je slobodna i demokratska država i Milo uopšte nema uticaj na to što je opozicija onakva kakva je. :isuse: Edited by duma

harper
Još da se u CG ne dešava ono što se dešava, pa da može neko da lupeta o pravu izbora. Meni je najbolja ilustracija CG demokratije bila kad je LS odlučio da se samoraspusti baš kad su ostvarilo ono za šta su se 15 godina zalagali. Onaj ko ih je zbog te idele 90-tih nazivao ustašama je slučajno pokupio sve zasluge za to. Treba stvarno žešći moron pa verovati da DB nije kumovao tom samoraspuštanju. Naravno ljubiteljima CG Ataturka su takve sitnice, poput zloupotreba DB-a i kupovine glasova, nešto krajnje nebitno.CG je slobodna i demokratska država i Milo uopšte nema uticaj na to što je opozicija onakva kakva je. :isuse:
Pa onda ako im smeta neka izadju na ulice i izbore se za normalno pravo izbora. Ako su ovce da dozvole da ih kara crnogorska DB neka ih kara do sudnjeg dana ako hoce. Ni to nije moj problem. Uopste ne shvatam cemu ta fascinacija (i pozitivna i negativna) Crnom Gorom i njihovim politicarima. Bili smo nekada u istoj drzavi, sada vise nismo. Nisu tema.

bradilko
Pa onda ako im smeta neka izadju na ulice i izbore se za normalno pravo izbora. Ako su ovce da dozvole da ih kara crnogorska DB neka ih kara do sudnjeg dana ako hoce. Ni to nije moj problem. Uopste ne shvatam cemu ta fascinacija (i pozitivna i negativna) Crnom Gorom i njihovim politicarima. Bili smo nekada u istoj drzavi, sada vise nismo. Nisu tema.
nije DB bilo ko!a i lemaju kad treba.i sloba je karo i lemao predugo.a milo mu je duhovni sin samo sto se bolje oblaci.nismo vise u istoj drzavi ali mnogo toga je jos zajednicko.

duma
Pa onda ako im smeta neka izadju na ulice i izbore se za normalno pravo izbora. Ako su ovce da dozvole da ih kara crnogorska DB neka ih kara do sudnjeg dana ako hoce. Ni to nije moj problem.
Izlazilo se i ovde na ulice podosta puta, ali je do promene došlo tek kad se dobar deo policije i DB-a pustio niz vodu Miloševića.Zar ne?
Uopste ne shvatam cemu ta fascinacija (i pozitivna i negativna) Crnom Gorom i njihovim politicarima. Bili smo nekada u istoj drzavi, sada vise nismo. Nisu tema.
Jesu tema ovog topika. Zar ne? Ovde uglavnom pišu građani CG (s. i m.), a diskusija živne tek kad se uključi Miloljubac.Mene fascinira što postoji neko ko se predstavlja kao liberal, a divi se Milu. Govorio je da nam fali takav reformator i sl. :isuse: Edited by duma

Eraserhead
Izlazilo se i ovde na ulice podosta puta, ali je do promene došlo tek kad se dobar deo policije i DB-a pustio niz vodu Miloševića.Zar ne?
Pustili niz vodu Miloševića, uspostavili dobre odnose sa susedima, izvinili se za zločine i okrenuli CG ka EU i NATO. Stvarno sramota. Bolje da su odmah pukli pa da je Miloševićeva nova opcija došla na vlast i nastavila po starom.
Još da se u CG ne dešava ono što se dešava, pa da može neko da lupeta o pravu izbora.
A šta se to dešava u CG osim što se samoraspustila stranka koja je sebe upropastila šurovanjima sa srpskim nacionalistima.Milo apsolutno treba da ode, ali onda kada se pojavi neko manje loš od njega. Ako takav postoji sad, slobodno navedi.

Filipenko
A šta se to dešava u CG osim što se samoraspustila stranka koja je sebe upropastila šurovanjima sa srpskim nacionalistima.
Pa da, stvarno se ništa ne dešava... :D Da se oni nisu samoraspustili iz velike lične želje, čoveku bi bila milina prosto od tolike demokratičnosti, slobode medija i govora, niske stope kriminala, nepretvaranja države u ličnu prćiju i slično. Ovako, u tolikom miru i skladu, potez nekadašnjih liberala možemo i moramo tumačiti kao jednu prolaznu epizodu kratkog daha i čudne prirode, uzrokovanu jednostavno ničim...

Eraserhead
Pa da, stvarno se ništa ne dešava... :D Da se oni nisu samoraspustili iz velike lične želje, čoveku bi bila milina prosto od tolike demokratičnosti, slobode medija i govora, niske stope kriminala, nepretvaranja države u ličnu prćiju i slično. Ovako, u tolikom miru i skladu, potez nekadašnjih liberala možemo i moramo tumačiti kao jednu prolaznu epizodu kratkog daha i čudne prirode, uzrokovanu jednostavno ničim...
On je naveo LSCG ja sam samo rekao da su Liberali sami sebe uništili i sveli na 4 poslanika. Dobro, šta se to tako epohalno dešava u CG?EDIT: Milov režim jeste korumpiran do neviđenih razmera i to treba da bude fokus borbe protiv njega. Sa druge strane on na međunarodnom planu pravi dobar posao. Tom histerijom po kojoj su stvari potpuno crne ili bele čak ni cilj obaranja Mila ne dobija, već se samo priča razvodnjava.A i Anka Baranka će izgleda opet biti tu.
Anka Vojvodić ponovo u Beogradu? 29. oktobar 2009. | 10:20 | Izvor: Beta Podgorica -- Bivša crnogorska ambasadorka u Srbiji Anka Vojvodić ponovo će biti na dužnosti u Beogradu i to kao šefica trgovinske misije Crne Gore, piše podgorički Dan. Srbija je Vojvodićevu proglasila nepoželjnom osobom pre godinu dana kada je Vlada Crne Gore priznala nezavisnost Kosova. Od 16. oktobra, novi crnogorski ambasador u Beogradu je Igor Jovović
Još samo sestru i Pavićevića da dovede. :) Edited by Eraserhead

morgana

irejzeru, proglasavam te pocasnim crnogorcem prvog reda :)carsijska je prica da ce djukanovic da pusti niz vodu veskobara. ne mogu lako da povjerujem da je prica osnovana, ali je ocigledno da u cg podzemlju i nadzemlju ima gibanja.

Eraserhead

Ja to već jesam, serdarskim generacijama unazad. :P Što se Veskobara tiče to bi bio najveći politički događaj(tragično je ali je tako) još od nezavisnosti CG. Deluje malo verovatno, ali pretpostavljam da ti izvori nisu loši.

Edited by Eraserhead