Jump to content
IGNORED

Video tehnike


Sludge Factory

Recommended Posts

Ljudi, ajmo, hica je!Ovde u Wegovoj radnji daju popust od 20% na kamere i fotoaparate Sony i Panasonic, ali samo do kraja februara. Sta da uzimam? Na njihovom sajtu ima sve sto imaju u ponudi, pa mogu da narucim model iz BG ako nema ovde. Takodje, u jednoj drugoj radnji, ima Nikon fotoaparat Coolpix P90 (ako sam dobro zapamtio model) za 340€. Valja li to?

Link to comment
  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    52

  • kud u maglu Simoviću

    12

  • Zmitjkoe

    11

  • InvisibleLight

    11

Ljudi, ajmo, hica je!Ovde u Wegovoj radnji daju popust od 20% na kamere i fotoaparate Sony i Panasonic, ali samo do kraja februara. Sta da uzimam? Na njihovom sajtu ima sve sto imaju u ponudi, pa mogu da narucim model iz BG ako nema ovde. Takodje, u jednoj drugoj radnji, ima Nikon fotoaparat Coolpix P90 (ako sam dobro zapamtio model) za 340€. Valja li to?
Panasonic HDC-SD20EP-K ili Panasonic HDC-SD5EG-K
Link to comment

Nemoj CoolPix. Jeste da je cena superpovoljna, ima super zoom (24x), IS, pokretni display i pristojnu rezoluciju (12MB) itd.,pa je stoga vrlo primamljiv, ipak to je kamera za snappere, za putovanja, uspomene itd. Za ozbiljnijeg amatera kvalitet slike nije zadovoljavajuci, noise se javlja i pri najnizoj osetljivosti. Moj ti je savet da pogledas malo bolje Panasonic kamere, Lumix modele.

Link to comment
Panasonic HDC-SD20EP-K ili Panasonic HDC-SD5EG-K
E jbg, te trenutno nemaju na lageru™. Nema ni cena da pise.
Nemoj CoolPix. Jeste da je cena superpovoljna, ima super zoom (24x), IS, pokretni display i pristojnu rezoluciju (12MB) itd.,pa je stoga vrlo primamljiv, ipak to je kamera za snappere, za putovanja, uspomene itd. Za ozbiljnijeg amatera kvalitet slike nije zadovoljavajuci, noise se javlja i pri najnizoj osetljivosti. Moj ti je savet da pogledas malo bolje Panasonic kamere, Lumix modele.
Neko je ovde cini mi se hvalio taj Coolpix (ili sam ja to nesto pobrkao). A deluje bas onako handy.Ne ludujem ja nesto za kvalitetom, ali mislim onda bih mogao da uzmem i neki najobicniji digitalac za kucnu upotrebu (npr. Olympus ili tako nesto) od 100-120€ i da se tako malo zezam s tim. Ovi ni te Lumixe nemjau na lageru™. Kolike su im cene otprilike? Npr. ovom DMC-FZ50EG-K?Joj, a ovaj Nikon je bas zgodan™. :D Edited by Sludge Factory
Link to comment

To bi u principu bilo najpametnije, ali nemam kad da obavim to planinarenje.@Zmitjkoe: Koji bi mi Lumix prepoucio? Koji je u rangu cena sa ovim Coolpixom? Ja ove sve sto gledam su preko 450€.Da budem sto konkretniji: ukupan budzet za kameru i foto-aparat mi je nekih 700€. Kamera je primarna, ali i foto-aparat je vazan :) Sta bi dobro tu moglo da se skarabudzi?

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Gde moze da se nadje?BTW, valja li ovo cemu?

1967.jpgPanasonic SDR-H40EP-S•Garancija : 24 meseci27.499,00 dinSD/HDD kamkorder42x optički zumNapredna O.I.S. FunkcijaHDD kapaciteta 40GBVideo zapisi sa 16:9 odnosom Široki LCD dijagonale 6.9cm Softver za uređivanje sadržajaLeziste za SD karticu(snimanje video zapisa i fotografija)Kompatibilan sa DVD snimacem VW-BN1 za snimanje i reprodukcijuDimenzije 67 x 70 x 116 mmTezina 340 g
1968.jpgPanasonic SDR-H60EP-S•Garancija : 24 meseci29.990,00 dinSD/HDD kamkorder50 x optički zumNapredna O.I.S. FunkcijaHDD kapaciteta 60GBVideo zapisi sa 16:9 odnosom Široki LCD dijagonale 6.9cm Softver za uređivanje sadržajaLeziste za SD karticu(snimanje video zapisa i fotografija)Kompatibilan sa DVD snimacem VW-BN1 za snimanje i reprodukcijuDimenzije 67 x 70 x 116 mmTezina 340 g
2528.jpgPanasonic SDR-H80EP-K•Garancija : 24 meseci32.990,00 dinMediji za snimanje:tvrdi disk 60 GB, SD / SDHC memorijske karticeTip senzora:1/8" CCD senzorRezolucija: 0.8 MpixOptički zoom:70 xDigitalni zoom:digitalni zoom 70 - 100 x, super digitalni zoom 70 - 3500 xRezolucija fotografija:16:9 formatu rezolucije 640 x 360 px, u 4:3 formatu rezolucije 640 x 480 pxFormat snimanja:MPEG2 standard, rezolucija snimke 704 x 576 pxAudio / video priključci:A/V izlazOstali priključci:USB 2.0Vrsta napajanja:litijska baterija, minimalno 725 mAhDimenzije (Š x V x D): 53 x 67 x 107 mmBoja:crvena
Edited by Sludge Factory
Link to comment
Gde moze da se nadje?
Mislis na konkretnu radnju? Nemam pojma, ja uvek kupujem preko interneta i sve radnje sveta su moje.
BTW, valja li ovo cemu?
U ta govanca se ne razumem, ali sam siguran da foto kamere sa HD videom (kao sto je Lumix) ima kvalitetniju sliku. Ako hoces i foto i video kameru onda je bolje da to bude u jednom nego da kupujes odvojeno. Matematicki receno bolje je 1x500 nego 2x250.
Link to comment
Mislis na konkretnu radnju? Nemam pojma, ja uvek kupujem preko interneta i sve radnje sveta su moje.
E jebiga! :D Nemam tu mogucnost. Al' cisto informacije radi, odakle narucujes i kako to ide?
U ta govanca se ne razumem, ali sam siguran da foto kamere sa HD videom (kao sto je Lumix) ima kvalitetniju sliku. Ako hoces i foto i video kameru onda je bolje da to bude u jednom nego da kupujes odvojeno. Matematicki receno bolje je 1x500 nego 2x250.
A snimanje zvuka? Moze li Lumix to?
Link to comment

Joj ne znam sta da radim! Popust od 20% nije mali bas, a imam jos danas (i mozda sutra) da pazarim, ali nemam pojma sta da uzmem. A ovaj Lumix sam nasao ovde. Jel' pouzdano ovo, kakva je ova radnja, zna neko?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...