Jump to content
IGNORED

Video tehnike


Sludge Factory

Recommended Posts

za kamkorder je bitno da ima opticku stabilizaciju slike, po mogucstvu 3ccd-a (dok sam vise pratio tematiku, jedino je panasonic imao u consumer klasi kamkordere sa 3ccd-a) i, kao sto teacher rece, najbolja varijanta su oni koji snimaju na minidv kasetice. ako jos budzet dozvoljava i neki pristojniji hd model, tim bolje.edit: nepismen

Edited by Lloyd Wyman
Link to comment
  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    52

  • kud u maglu Simoviću

    12

  • Zmitjkoe

    11

  • InvisibleLight

    11

Uh, sad vec pricate na, za mene, nerazumljivom jeziku. :D Sta je to tacno, kako se s tim radi i dobija li se uz kameru ili se dokupljuje?EDIT: ulete mustanskinja dok sam kucao.

Edited by Sludge Factory
Link to comment

da remiziramo™ s budzetom kojim raspolazes kupio bih miniDV kameru Sony ili Panasonic, koja ima fokus, ekspoziciju i balans belog kao manuelnu opciju

Link to comment

Da, otprilike tako nesto. Mada moze i sa hard-diskom ili karticom (jel' bese za prebacivanje sa kartice na komp potreban i neki poseban dodatak/uredjaj ili i to ide preko kabla, direktno?).Samo mi treba info koji se tacno modeli uklapaju u to, pa da onda vidim ima li ih ovde u KG-u.

Link to comment

Interesantne tema.Kod izbora opreme najbitnije su aspiracije. Ja imam nameru da kupim MARK II i to uglavnom za video - plitak dof koji fotografska sociva prave ne moze da ima ni jedna standardna kamera (HDV ili DV). Za turisticke snimke je, sa druge strane, zbog brzog fokusa prosumer kamera nezamenljiva. Softver - Sony VEGAS iskljucivo za montazu (brz, lak za ucenje, ima odlican import-export) a za postprodukciju Adobe Aftereffects i Fusion (ovaj drugi tek treba da savladam:)

Link to comment
a za postprodukciju Adobe Aftereffects i Fusion (ovaj drugi tek treba da savladam:)
Kakvi su ovi programi? Milslio sam da Premiere i slicni imaju i efekte i ostalo sto sluzi za postprodukciju. Pretpostavljam da nisu tako dobri kao ovi koje se naveo za konkretno tu namenu?
Link to comment
Kakvi su ovi programi? Milslio sam da Premiere i slicni imaju i efekte i ostalo sto sluzi za postprodukciju. Pretpostavljam da nisu tako dobri kao ovi koje se naveo za konkretno tu namenu?
Premiere (koji ne koristim zbog sporosti&komplikovanosti, nemogucnosti uvoza nekih formata) ima filtere, tranzicije i druge dzidza bidze - ali je projektovan za montazerski rad u televizijama, sa vec gotovim template-ima za filtere i sve ostalo (cak i za muzicku podlogu).Aftereffects ima neuporedivo finija podesavanja filtera, mnogo veci broj filtera (plug-in-ova) i mnogo bolji interfejs za manipulaciju videom i kompoziting. Nije za montazu jer je spor kod davanja preview-a, ali mu montaza nije ni namena. Montira se u Premieru (Vegasu, Final-CUT-u) pa se post radi u Aftereffects-u.Hocu reci, AE je profi program za post (Fusion i Combustion jos i bolji) jer se u tim programima pored dodavanja filtera radi i
.
Link to comment

@ Sludge Factoryhttp://www.videocopilot.net/ - tu imas sve sto ti je potrebno o Adobe After E. Sad, meni su Adobe domicilni programi, pa mi je bilo skroz lagano, ne znam kako je kad si absolute beginner. Inace, koncept koji ti je dao Kauboj je skroz precizan: u Vegasu montiras, u Afteru postprodukcija, ja bih samo dodao i Boujou, ako vec petljas sa kamerom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...