Jump to content
IGNORED

Video tehnike


Sludge Factory

Recommended Posts

Joj ne znam sta da radim! Popust od 20% nije mali bas, a imam jos danas (i mozda sutra) da pazarim, ali nemam pojma sta da uzmem. A ovaj Lumix sam nasao ovde. Jel' pouzdano ovo, kakva je ova radnja, zna neko?
Fotodiskont je, mislim, ok.Pogledaj i :http://pcfoto.biz/panasonic-fz38Ne znam tačno kakvi su ovi ali je ponuda nešto bolja, brža kartica a i baterija pride znači. FZ28 ima lošiji, mono zvuk, FZ38 je bolji. Odgledaj -> http://www.cameralabs.com/reviews/Panasonic_Lumix_DMC_FZ35_FZ38/video_review.shtml
Link to comment
  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    52

  • kud u maglu Simoviću

    12

  • Zmitjkoe

    11

  • InvisibleLight

    11

@Sludge Factory: baterija je specifična za taj aparat, kao za mobilni, nisu obične pa da kupiš par setova, pa je dobro imati rezervu.@Alphons: Ne znam baš, on se nosio dobro sa TZ28, generacija iza, sada je aktuelan SX20 IS vs TZ38 a i tu, u bridž deo, upadaju sada Fuji sa HS10, Oli sa 800UZ i 600UZ te Pentax sa X90, pa se očekuje da u septembru i Canon i Pani predstave naslednike gore pomenutih, prebrzo to ide. Uglavnom, koliko znam, koristi AA baterije, ima manji ali potpuno pokretljiv ekran i pristojan kvalitet slike ali je malo spor i nema HD video. Edit: znači ne vredi baš te novce...

Edited by Vapad
Link to comment

Ok, resio sam da protegnem dupe do Beograda da bih pazario kameru i fotoaparat. Ono sto mi treba jesu radnje koje treba da obidjem. Ove radnje koje smo pominjali gore oko ovog Lumixa sam vec uzeo u obzir. Gde bih jos mogaop da nadjem te stvarcice?Naravno, ja bih u BG dosao sa ciljem da odmah i kupim to sto hocu, jer ne mogu da se zadrzavam duze od 1 dana. Sto ce reci da moram da znam gde cu.Da ne bi ispalo reklamiranje radnji i firmi, mozete na PM da me cimnete. Zahvaljujem. :)

Link to comment

Zasto me ne volite? :cry:Ozbiljno, vrlo brzo (mozda vec sledece nedelje) cu imati priliku da skoknem do BG-a i hteo bih konacno da obavim tu kupovinu, pa bi mi vasa nesebicna pomoc, saveti i sugestije dobro dosli.

Link to comment
Ok, resio sam da protegnem dupe do Beograda da bih pazario kameru i fotoaparat. Ono sto mi treba jesu radnje koje treba da obidjem.
Da li je neko pomenuo AxelFoto? To je tacno na mostarskoj petlji, veliki kiosk u parku, nemoguce promasiti. Odlicno snabdeveni foto opremom.
Link to comment

Ok, notirano. Sad cu da vidim dal' imaju sajt. EDIT: Imaju. :)BTW, koja je razlika izmedju dSLR fotoaparata i digitalnih fotoaparata? EDIT2: Sad vidim koja je razlika: cena :isuse: :D

Edited by Sludge Factory
Link to comment
Ok, notirano. Sad cu da vidim dal' imaju sajt. EDIT: Imaju. :)BTW, koja je razlika izmedju dSLR fotoaparata i digitalnih fotoaparata? EDIT2: Sad vidim koja je razlika: cena :isuse: :D
Ukratko: DSLR imaju izmenljive objektive i sva manuelna podesavanja.Obican digitalac je ono sto zovemo "idiotom" - sve racuna sam a objektiv je fiksiran.edit: btw, najbolji su ti uslovi kupovine u BM foto, Axel foto i Moneti. Nije reklama, samo proverena stvar. Npr, u BM foto moj drugar skoro kupio nekog starijeg Nikona pa je dobio popust od 50 eura zato sto im je ovaj bio poslednji na lageru. Edited by CowBoy
Link to comment

Aha, znaci dslr su bas profi. Dobro, jos sam ja mali za to, a i nemam tu lovu. Ok, pregledacu im svima sajtove, pa sta ima. Hvala.Ajoj, sta sve ima!!! Kako bre covek da se odluci? Meni to najteze pada, leba mi! Kako ja da odaberem od svega ovoga?

Edited by Sludge Factory
Link to comment
Aha, znaci dslr su bas profi. Dobro, jos sam ja mali za to, a i nemam tu lovu. Ok, pregledacu im svima sajtove, pa sta ima. Hvala.Ajoj, sta sve ima!!! Kako bre covek da se odluci? Meni to najteze pada, leba mi! Kako ja da odaberem od svega ovoga?
Joj kako si ti težak čoek :lol: :P Šta ti treba, dobar zum, "prenosnost", nešto izmedju, da sve radi sam, da sve može tebi da prepusti, kolko je to paaaraaa, da ovo da ono.Ti reče da ti treba kamerica prvo pa potom fotoaparat, si...znači kamerom ćeš snimati filmove, nije ti primarno da fotkić nešto razbija u videu?Ti bi to rabio svaki dan, za po kući ili šire.Mislim...šta ti treba care?Ako si kupio kamericu te ti ne treba video na fotoaparatu a nije ti potreban ekstra velik zum i nećeš je vucarati svakodnevno a hoćeš kvalitet te ne treba da bude maljušna i ostalo ti oko 450 evrića pride pogledaj nikona 3000 sa 18-55mm VR optikom, ako ti treba zum i nemaš baš toliko novaca pogledaj fantastični Fuji S200EXR, ako ti treba i pristojan HD snimak na aparatu eno ga hvaljeni Panasonik TZ38 ili njegov archnemesis Canon SX20 IS, nu, možda ti treba da bude mršav, ima kakav-takav zum i HD video, pa Panasonik TZ7 je k'o stvoren za vas, samo mu baterija nije jača strana nadž-nadž sej no mor......imaš na temama o fotografiji....svašta nešto...a i rivjue po netu...na kraju krajeva Fuji S1600, nemam pojma kakav je, verovatno ne nešto posebno, ali ako te to ni ne zanima preterano već ti treba neka škljocalica....
Link to comment
Joj kako si ti težak čoek :lol: :P Šta ti treba, dobar zum, "prenosnost", nešto izmedju, da sve radi sam, da sve može tebi da prepusti, kolko je to paaaraaa, da ovo da ono.Ti reče da ti treba kamerica prvo pa potom fotoaparat, si...znači kamerom ćeš snimati filmove, nije ti primarno da fotkić nešto razbija u videu?Ti bi to rabio svaki dan, za po kući ili šire.Mislim...šta ti treba care?Ako si kupio kamericu te ti ne treba video na fotoaparatu a nije ti potreban ekstra velik zum i nećeš je vucarati svakodnevno a hoćeš kvalitet te ne treba da bude maljušna i ostalo ti oko 450 evrića pride pogledaj nikona 3000 sa 18-55mm VR optikom, ako ti treba zum i nemaš baš toliko novaca pogledaj fantastični Fuji S200EXR, ako ti treba i pristojan HD snimak na aparatu eno ga hvaljeni Panasonik TZ38 ili njegov archnemesis Canon SX20 IS, nu, možda ti treba da bude mršav, ima kakav-takav zum i HD video, pa Panasonik TZ7 je k'o stvoren za vas, samo mu baterija nije jača strana nadž-nadž sej no mor......imaš na temama o fotografiji....svašta nešto...a i rivjue po netu...na kraju krajeva Fuji S1600, nemam pojma kakav je, verovatno ne nešto posebno, ali ako te to ni ne zanima preterano već ti treba neka škljocalica....
Tezak sam ko sinje more -_-Nemojte da mislite da se vas trud ovde ne ceni. :)
Link to comment

Obrati pažnju, Nikon D3000 je DSLR i nije u klasi sa svim ostalim nabrojanim. On je medju najslabijim u svojoj, računaj da se sa njim drugačije radi, nema video i aparat ide na oko, kontaš, ali ima veliki senzor i izmenjivu optiku, to je bitno. Fuji S200EXR ima oko 800g, čak i D3000 ima oko 500g, ako misliš da svuda nosiš aparat, strap on :)...Bilo bi najbolje kada bi našao sve te aparate na jednom mestu i malo ih probao. I da znaš šta ti treba pa da ne bacaš zalud brdo love.pozdrav

Edited by Vapad
Link to comment
Tezak sam ko sinje more -_-Nemojte da mislite da se vas trud ovde ne ceni. :)
hehe, kako se ja iskusno šlepam uz Slaju. imam ista pitanja ko i on, podjednako ne znam šta bih, samo ćutim i vatam beleške :Ddrugim rečima - hvala i od mene :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...