Jump to content
IGNORED

zen trenutak


gospa buba

Recommended Posts

Long jing (Dragon Well), zeleni kineski... ali ako nema taj, moze i rtanjski. ^_^ Aromatizovani: Twinings Apple-Cinnamon ili Orange-Cinamon, dobri su i ovi nasi Macval.Od tih raznih biljnih napitaka, na kojima pise da se drze 10 minuta da bi ispustili bilo kakv ukus, moze nana da posluzi.Iz Kuce caja - Ledeno doba, od rooibosa, sa malo teina pa moze i uvece/nocu.

Link to comment

Jedanput mi je drugarica sa Tajvana donela kesu oolong caja, preporucujem svima koji vole malo jace cajeve da ga probaju, posto ima tu dimenziju, iako na prvi gutljaj izgleda blago i mirisljavo aftertaste je vise kao kod pravog caja. Kad se skuva oolong caj, prvu vodu treba baciti pa tek drugu piti, jer se tek tada dobija zlatna boja i ta specijalna, blaga aroma na prvi gutljaj.Taj caj bi takodje trebalo da pomaze u gubitku kilograma pa ga preporucujem svima sa dijeta-topika.

Link to comment
uako ste probali, kako je moguce da vam se svideo :isuse: ako niste, koji su chajevi vasheg zivota?u kesciama ili u rasulu?chisti, ili bezbozno aromatizovani?od chaja ili od travki?u manjem ili vecem zdravlju?filosofski ili tek nako?u mleku, medu, limunu i aspartamu :P
ukusi su tako raziliciti :) pijem lapsang vec otprilike... 33 godina, qq ala vreme leti, jos malo je godina ostalo (sve manje od 100 je malo :lol: ) pa ce doci i cas kada ce se popiti poslednja solja caja... cajevi mog zivota su samo cajevi, sve ostalo nazivam travkama sto ne znaci da ne volim kamilicu :lol: caj pijem bez ikakvih dodataka, kuvam vodu u metalnom cajniku i onda prelijem listice caja koji su u porcelanskom cajniku, imam svoje omiljene solje i tako. svojevremeno sam imao u stanu oko 50-ak tipova zelenog i crnog caja, mladost - ludost. sada u stanu drzim par vrsta kineskih zelenih cajeva i lapsang souchong (ako mislis da sam zaboravio jasminov caj - nisam, to je samo vrsta zelenog caja sa dodatkom cveta jasmina) i to je to. indy je davno pomenuo jedno lepo delo, Knjiga o caju / Kakuro Okakuza.
Link to comment
nemam pasulj za dimljena rebarca ali imam Kyoto Rice Green Tea:pirinac kokice u zelenom caju - definitivno provereno - Not my cup of teazato sam valjda sa prilicno opreza prisla mojoj prvoj sholjici Matcha chaja:i zaljubila se na prvi pogled :wub: esencija mirisa i ukusa a nista preterano - harmonija.
posalji ostatke pakovanja onog prvog caja, bolje da zavrsi u mojoj solji nego da propadne u tvom spajzu :lol: a i ti, moras u sve lepo da se zaljubis pa ja ne mogu da trazim i matcha angry.gif :P
Link to comment
jel se to odnosi na svaki zeleni caj?kako moze nesto sto sadrzi kofein u nimalo zanemarljivim kolicinama da snizava pritisak?
Nemam pojma, naucnici neki rekli. Ima na vise mesta po netu (mislim, kvalitetnih mesta), npr ovde:http://jn.nutrition.org/cgi/content/abstract/134/1/38http://www.nature.com/ajh/journal/v8/n1/abs/ajh199512a.htmlApparently, ima tamo svasta drugo osim kofeina. (Istina, u ovom drugom linku je u pitanju neki "obogaceni" zeleni caj. Ali princip valjda i dalje vazi). Edited by Indy
Link to comment
:lolol: moraš da dođeš kod mene u kafanu da probaš čaj od jagode i jogurta axaxaxaxaxxa
prelivas susene jagode vrelim jogurtom :o vrlo egzotican napitak, moram i ja da probam, zovi i mene u kafanu :lol:
Link to comment

kofein se, inace, oslobadja iz listova prakticno istog momenta cim dodju u kontakt sa vrelom vodom. za caj bez kofeina, dovoljno je promuljati kesicu/travke u nesto vrele vode, izbaciti vodu, sipati drugu, et voila!

Link to comment
prelivas susene jagode vrelim jogurtom :o vrlo egzotican napitak, moram i ja da probam, zovi i mene u kafanu :lol:
ne ne ne taj napitak se pravi tako što se u kesicu za čaj stavi mirišljava gumica... e to se prelije vrelom vodom :D dođi dođi... da probaš :lolol:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...