Jump to content
IGNORED

Piramide gradili slobodni ljudi, a ne robovi


Аврам Гојић

Recommended Posts

Trebalo je da znam u sta ce se ova tema pretvoriti.Ali zar vam se ne svidja to sto su piramide gradili slobodni ljudi?
Konsultovao sam drugaricu (egiptologa). Rekla mi je da je to jasno k'o dan, pre nego što me je prezrela, kad sam počeo da postavljam podpitanja.
Link to comment
Konsultovao sam drugaricu (egiptologa). Rekla mi je da je to jasno k'o dan, pre nego što me je prezrela, kad sam počeo da postavljam podpitanja.
Jel si je pitao nesto u vezi sa Denikenom?  :lol:
Link to comment

Ne, ali sam, svejedno, ispao glup. Naravno da zna za ovo otkriće, a onda me je pitala za izvor. Kad sam naveo da mi je izvor novinski članak, morao sam da slušam muziku sledećih petnaest minuta. Moraću da promenim taktiku, ukoliko uspem, praviću se pametan na ovom topiku.

Link to comment
druga stvar je to sto ne verujem da su im uslovi rada bili na iole humanom nivou pa ih ne bih nazvala slobodnim.
Sto je jos gore, postoje indicije da nisu imali strategiju odrzivog razvoja.
Link to comment

Interesantan je osvrt jednog britanskog kolumniste/arhitekte apropos graditelja piramida u kontekstu ovoga sto se sad radi u Dubaiju (Burj Khalifa). Postoje tu mnoge paralele, a jedna je potpuno odsustvo interesa za (ovozemaljsku) odrzivost, a izuzetan smisao za grandioznost....PS. Kad se vec troluje Jutjubom, da se bar troluje kvalitetno.

Link to comment
Пирамиде су градили слободни зидари.
А, овде те зидаре не пуштају тек тако. У свакој бољој самоуслузи има да се купе зидарске тегле (mason jars), које одлично заптивају.Иначе, не бих се чудио да је цела та прича са робовима била плод романтичарског наклапања, и пизме околних народа којима се такав Египат баш није свиђао, или напросто нису имали довољно маште да замисле друштво другачије од свог.
Link to comment
Pa da me placa lanom, pivom i hlebom, i da mi uz to omoguci da ne moram da presedim celu godisnju poplavu u drustvu osmoro dece, komaraca, krokodila i bezube zene, pohrlio bih.
Ti bas zivis blizu Dunava...
Sto je jos gore, postoje indicije da nisu imali strategiju odrzivog razvoja.
:lol:
Link to comment
  • 3 years later...

Ne verujem da postoji ovaj topic. Pa valjda se zna ko ih je gradio, majku mu...tumblr_mr58xkAvu61ry46hlo1_400.gif...za šta postoji i objašnjenje.tumblr_mr58xkAvu61ry46hlo2_400.gifCar! Uzgred, SVE mu verujem. Kakvi egiptolozi, robovi, Keopsi, Ramzesi, Tutankamoni, pičkematerine...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...