Jump to content
IGNORED

Belgija kao Jugoslavija


msmodesty

Recommended Posts

Belgian political crisis lost in translation...btw, pretenciozno naslovljen topik, kao naslovi u Kuriru i Presu

Edited by Logotet
Link to comment
  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dig_chohano

    24

  • msmodesty

    13

  • Agni

    9

  • Bat Bat

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Belgian political crisis lost in translation...btw, pretenciozno naslovljen topik, kao naslovi u Kuriru i Presu
ne moze ti to meni pretenziozno - ja sam ga birala iima takav da ostane dry.gifsalim se - nista mi tada pametno nije palo na pamet a ovako neka, druzimo se sa narodom :)a da je kriza - kriza je i prvi put se(koliko to ovde pratim a ima tome 15-ak godina) obican belgijanac zabrinuo, naljutio (koliko to vec jedan belgijanac moze da bude)uz to je i ludnica pa se tacno ne vidi kako neko misli da profitira od ove "jebo lud zbunjenog" situacije28853_1121486094589_1750190056_215537_3092519_n.jpg
Link to comment
I u Srbiji se zakuvava...post-3985-1272712244551.jpg
:lol:ovo STVARNO postoji? sad mi tek nije jasno zasto Srbija nije u EU?mi nismo imali nalepnice na kolima (mozda zato sto nismo imali ni kola ni benzina)31073_102951696415857_100001030814106_22594_1012470_n.jpg
Link to comment

Pričao juče sa nekim Belgijancima, kažu da bi najviše voleli da im se zemlja raspadne na tri dela, od kojih je jedan i Brisel koji bi postao autonomna oblast. Naravno, oni žive i imaju firmu u Briselu.

Link to comment
  • 3 months later...

500 eura za troškove stanovanja i režija. Šta može da se dobije za te pare u Briselu? Neki pandan Baćevcu kod Barajeva, ili nešto bolje od toga?

Edited by pacey defender
Link to comment

Vidi ovde za tu cifru koju si pomenuo, al racunaj da uz cenu zakupa uvek idu neke charges koje su od 50 do 150e. Ubacio sam ti u pretragu "lepe" komune koje su u samom centru ili u neposrednoj blizini centra, a izostavio neke gde ti ne bih preporucio nocu sam da se setas (Skarbek, Anderleht, Molenbek). Do duse, i u ovim komunama imas lepe i manje lepe delove, npr u 1000 Bruxelles oko Gare du Midi i Avenue de Stalingrad... U svakom slucaju, pre odlaska da se vidi stan, topla preporuka da se krene ranije pa da se malo proseta po kraju u kom je.edit: sad malo pogledah rezultate ovog searcha sto ti dadoh, ovo je npr do jaja resenje za priblizno tu cifru (480e + 80e charges), odlican kraj, prepun expata, kafica, restorana, na 3 min od kuce fenomenalan park, odmah uz EU, metro stanica na 5 min peske.

Edited by dig_chohano
Link to comment

Puno ti hvala za ovo. Mislio sam da ce cene biti nesto vece. Ipak je to administrativni centar Evrope.Pojavio se neki vacancy. Tek cu odluciti hocu li se uopste prijaviti. Pa moram da imam na umu sve ove stvarcice. Ako budem imao jos koje pitanje, imacu te na umu. Btw, zasto sam istripovao da si ti otisao u Irsku? Tek kad si poceo da pises o utakmicama Partizana i Anderlehta sam skapirao da si zapravo u Belgiji.

Link to comment
opet su srbi krivi demorgen
:isuse: Jbt, tokom cele utakmice, a ni pre ni posle, se nije cula jedna jedina uvreda na racun muslimana. Splet grobarskih igara i pesama je, pored dela posvecenog klubu, sadrzao kratke igrokaze posvecene homoseksualcima, NATO-u, Kosovu, ali ni M od musliman se nije culo. Ta cetvorica su ocito zalutala u vrlo opasnu i cisto arapsku cetvrt, verovatno je bilo nekih provokacija i eto sranja. To sto su Srbi i patizanovci nema mnogo veze sa time, cesto tamo stranci, pa i belgosi dobiju preko picke bez ikakvog razloga. Jebena policija retko tu zalazi, onomad sef policijske stanice Anderleht je podneo ostavku zato sto "ne moze da uspostavi kontrolu i da sprovodi policijski posao zbog odbijanja lokalnog stanovnistva da saradjuje". Ja bio nekoliko puta, (vadi me brada, jbg), nema trika osecati se sigurno tamo.Izvinjavam se sto offtopicim, al stvarno mi se sere od tih flamanaca. Niko toliko ne mrzi marokance (koji su ovde 99,9% islamskog zivlja), u svojim firmama ce pre zaposliti divokozu sa Alchajmerom nego marokanca, u Flandriji su uveli zakon po kom je zabranjeno (ej, bre, zabranjeno) da kupis kucu dok ne polozis njihov test jezika i integracije u njihovu kulturu, na izborima in dve stranke koje sto otvoreno sto zakukuljeno zagovaraju zabranu izgradnje dzamija i "repatrijaciju" marokanaca dobijaju preko 50% glasova u Flandriji, kad im kazes da zivis u Briselu cude se "kako mozes da zivis medju njima"... A jos "De Morgen" vazi za levicarsku i novinu emancipovanih i open-minded flamanaca... Jebem ih u usta skrbava.
Link to comment
:isuse: Jbt, tokom cele utakmice, a ni pre ni posle, se nije cula jedna jedina uvreda na racun muslimana. Splet grobarskih igara i pesama je, pored dela posvecenog klubu, sadrzao kratke igrokaze posvecene homoseksualcima, NATO-u, Kosovu, ali ni M od musliman se nije culo. Ta cetvorica su ocito zalutala u vrlo opasnu i cisto arapsku cetvrt, verovatno je bilo nekih provokacija i eto sranja. To sto su Srbi i patizanovci nema mnogo veze sa time, cesto tamo stranci, pa i belgosi dobiju preko picke bez ikakvog razloga. Jebena policija retko tu zalazi, onomad sef policijske stanice Anderleht je podneo ostavku zato sto "ne moze da uspostavi kontrolu i da sprovodi policijski posao zbog odbijanja lokalnog stanovnistva da saradjuje". Ja bio nekoliko puta, (vadi me brada, jbg), nema trika osecati se sigurno tamo.Izvinjavam se sto offtopicim, al stvarno mi se sere od tih flamanaca. Niko toliko ne mrzi marokance (koji su ovde 99,9% islamskog zivlja), u svojim firmama ce pre zaposliti divokozu sa Alchajmerom nego marokanca, u Flandriji su uveli zakon po kom je zabranjeno (ej, bre, zabranjeno) da kupis kucu dok ne polozis njihov test jezika i integracije u njihovu kulturu, na izborima in dve stranke koje sto otvoreno sto zakukuljeno zagovaraju zabranu izgradnje dzamija i "repatrijaciju" marokanaca dobijaju preko 50% glasova u Flandriji, kad im kazes da zivis u Briselu cude se "kako mozes da zivis medju njima"... A jos "De Morgen" vazi za levicarsku i novinu emancipovanih i open-minded flamanaca... Jebem ih u usta skrbava.
Kako mi se cini ranije si napisao da se to desilo negde oko Midi stanice. Ja sam tu bio pre nekih dve nedelje jer bas sa Charleoi aerodroma vozi dotle. Posle toga Staljingrad avenijom isao skroz do Grand placea.. uopste mi se nije ucinilo kao da je u pitanju neki los kraj. Naravno, ne sumnjam da ti znas bolje, ja sam bio u prolazu, ali nekako sam se bas zacudio kada si to napisao.A sad se cudim i ovom delu da su Flamanci ksenofobicni, odnosno da imaju problem sa Marokancima. A u Atomijumu je bila (mislim da jos uvek traje) prilicno odlicna izlozba o imigrantima u Belgiji, sa odlicnom pricom, eksponatima i ogromnim Welcome.be ispred ulaza. Sto se ovih nasih likova tice, ni ja zaista ne verujem da su bas oni trazili muslimane. Glupost, ali objasni ti to coveku koji procita clanak.
Link to comment
Kako mi se cini ranije si napisao da se to desilo negde oko Midi stanice. Ja sam tu bio pre nekih dve nedelje jer bas sa Charleoi aerodroma vozi dotle. Posle toga Staljingrad avenijom isao skroz do Grand placea.. uopste mi se nije ucinilo kao da je u pitanju neki los kraj. Naravno, ne sumnjam da ti znas bolje, ja sam bio u prolazu, ali nekako sam se bas zacudio kada si to napisao.
Pazi, ne stoje na av. Stalingrad bas oko burica u kojima gori vatra i dele pajp kreka, al kraj je zaista jeben, posebno nocu. Mislim, ceo kraj oko Midija je poznat po pljackama i napadima, mada sumnjamd a je to karakteristika samo Brisela, obicno su u svim gradovima stajge steciste svakojakih. Drugarica mi je zivela do skora tamo, za kratko vreme su im dvaput obili gajbu, krali bicikle, drknuli tasnu drugarici koja je dolazila kod njih, jedva cekali mda im istekne ugovor pa da se odsele...
A sad se cudim i ovom delu da su Flamanci ksenofobicni, odnosno da imaju problem sa Marokancima. A u Atomijumu je bila (mislim da jos uvek traje) prilicno odlicna izlozba o imigrantima u Belgiji, sa odlicnom pricom, eksponatima i ogromnim Welcome.be ispred ulaza.
Da, ta izlozba dosta dugo traje, i zvanicni stav je da Brisel samo profitira od svoje multikulturalnosti i velikog broja imigranata iz celog sveta (sa cime se ja apsolutno slazem, bio bi dosadan do smrti da nema ovoliko stranaca), ali ces drugu pricu cuti od belgosa kad se malo sprijateljis sa njima pa se otvore. Flamanci prednjace, jer njima su stranci jedan od uzroka sto su "izgubili" Brisel, koji je geografski u Flandriji, ali 85% stanovnika (i 100% doseljenika) prica francuski. Da ne sirim ovde, odosmo u off, al ako hoces (i mod prebaci ove postove gore na temu o Belgiji) mozemo da nastavimo da divanimo, jer zaista jeste zanimljiva i sizofrena zemlja.
Link to comment
Pazi, ne stoje na av. Stalingrad bas oko burica u kojima gori vatra i dele pajp kreka, al kraj je zaista jeben, posebno nocu. Mislim, ceo kraj oko Midija je poznat po pljackama i napadima, mada sumnjamd a je to karakteristika samo Brisela, obicno su u svim gradovima stajge steciste svakojakih. Drugarica mi je zivela do skora tamo, za kratko vreme su im dvaput obili gajbu, krali bicikle, drknuli tasnu drugarici koja je dolazila kod njih, jedva cekali mda im istekne ugovor pa da se odsele...Da, ta izlozba dosta dugo traje, i zvanicni stav je da Brisel samo profitira od svoje multikulturalnosti i velikog broja imigranata iz celog sveta (sa cime se ja apsolutno slazem, bio bi dosadan do smrti da nema ovoliko stranaca), ali ces drugu pricu cuti od belgosa kad se malo sprijateljis sa njima pa se otvore. Flamanci prednjace, jer njima su stranci jedan od uzroka sto su "izgubili" Brisel, koji je geografski u Flandriji, ali 85% stanovnika (i 100% doseljenika) prica francuski. Da ne sirim ovde, odosmo u off, al ako hoces (i mod prebaci ove postove gore na temu o Belgiji) mozemo da nastavimo da divanimo, jer zaista jeste zanimljiva i sizofrena zemlja.
Ok, svakako smo u najgorem mogucem offtopicu, ali ako bude mod prebacio temu, bilo bi lepo cuti jos nesto. Mislim, zaista mi je nekako cudno da cujem ovo jer sam nekako drugaciji utisak stekao dok sam bio tu, posebno uzimajuci u obzir broj stanovnika koji ima "strano" poreklo.Vidimo se na drugoj temi valjda :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...