Jump to content
IGNORED

poslepraznično dijetetisanje


mammy two shoes

Recommended Posts

al to 'nako dugorochno, a ne ko gazza na klackalici.
Gazzin slucaj je zanimljiv, njemu izgleda ta klackalica funkcionise. Barem on tako kaze, a sto da ne verujemo.Ali, nije za svakog sve, sto bi ovde rekli horses for courses. Nekima ni ne treba dijetetisanje, ali tih je izgleda sve manje.
Link to comment
  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    39

  • ivy

    28

  • ljakse

    21

  • mammy two shoes

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

pre kad mi je trebalo, malo sam istrazivala i najubedljivija mi je bila ishrana u zoni. jednog dana kad me ne bude mrzelo da odmeravam kolicine hrane i konacno se saberem da izracunam cega i sta ima u koliko, jescu tako. procitala sam knjigu barija sirsa (barry sears), dosta mi ubedljivo delovao taj biohemijski mehanizam koji se realizuje kad jedes onako kako bari sirs nalaze, a citala sam i iskustva zivih ljudi, ima na netu, deluje kao da zaista radi to sto propagira.u hrvatskoj ima jedna mesija zone, evo njenog sajta http://www.zonazazdravlje.com/indy, gledala sam ovu tvoju dijetu i meni je bilo neobicno da je puna margarina. zar se to preporucuje kao zdrava masnoca?a onda i jedan niskokaloricni recept za punjenje i nadimanje stomaka:skuvas brokoli u posoljenoj vodi par minuta. ocedis. iseces jedan cen belog luka (ili vise), kasika maslinovog, kasika balzamika, rashladis. jedes, meni se to najbolje slaze sa tunom.mislim i da je kiseli kupus idealan za punjenje stomaka, salata, naravno, s malo malecko ulja.

Link to comment
uzmem jedan svezanj asparagusa iliti spargle, i bacim na tiganj
mene je uvek nerviralo sto je spargla tako puna koncica kad nije mlada. onda sam otkrila da se stabljika moze oljustiti kao i svaka druga povrcka sa ljuskom*, obicnom ljustilicom za krompir. a super zvuci, ja sam je uvek kuvala i poneeekad ubacivala u rernu, sledecom prilikom cu da je bacim na tiganj! (preliveno maslinovim uljem posle, al to na nekom drugom topicu)* heh, hm, napisah ljudskom :rolleyes:
Link to comment

kod mene najbolje radi prosto brojanje kalorija - ne preko 1200 dnevno onoliko dana koliko treba (u pitanju je obicno 1-2kg viska, pa to i ne traje predugo). malo je mozda teze procenjivati kaloricnost jela koje ne spremas sam, a i na nekim nasim proizvodima ne postoje podaci o nutritivnim vrednostima - doduse, sve ih je manje - ali u principu nije ni preterano komplikovano. kada nisam na dijeti trudim se da se drzim blizu 1600 kalorija dnevno, osim kada me uvuku u praznicno prehrambeno orgijanje.

Link to comment
Ponukan ovim pisanjima odem da se izmerim i imam šta da vidim, tokom praznika sam smršao cela dva kilograma!
evo ja cu da ti kazem:ti si bre neki baxuz :lol:em si nas ovde ojadio i upropastio, pojedosmo boba oca, onesveshcujemo se na radnim mestima chitajuci sta si ti jeo, kako se podigne windows pada nam shecer, tresu nam se ruke, sta li je kuvao rene :unsure:a on smrshao 2 kila. 1 neljudu <_<
Link to comment
šta da vam kažem, lepo me čovek opisao
mogo je to da bolduje, objavi u dnevnoj shtampi i dnevniku u pola 8. i na bilbordu! to mu nije palo na pamet ^_^a mi naivni chitamo sta jede gazza i teshimo se. a za to vreme nam podmecu renneta, koji jede josh vishe, cheshce i vishe. lukavo!
dakle, poenta je sto vise se nervirati u toku prezderavanja i sve ce nestati kao rukom odneseno
nece brate :cry:mislim, mecite renea na ignore braco i sestre, nece na dobro da ispane. sreca pa provalismo! :lol: Edited by thermal bug
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...