Jump to content
IGNORED

poslepraznično dijetetisanje


mammy two shoes

Recommended Posts

pa dobro, vino nije bog zna kako kalorično.i mene alkohol ume da ubije, sreća pa verovatno neću mnogo izlaziti narednih mesec dana :)nije samo do piva (koje, naravno, jeste kalorično do besvesti), nego do toga da moram nešto da gricnem kad se vratim kući u zlo doba, da bih sutra mogao da funkcionišem.

Link to comment
  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    39

  • ivy

    28

  • ljakse

    21

  • mammy two shoes

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

meni je kiwi dijeta, da se izrazim tako, urodjena. od kiwija se tako temeljno otrujem (govorim o 3 kiwija u cugu ili vishe), da mi ne pada na pamet ni da ga pogledam cheshce od 1 godishnje.tako da mi ide veri super :lol:osim ako ti ne mislish na onu zivinu sto se vika kiwi, al i to je isto teshka dijeta ^_^
Ne, mislim na onu dijetu da jedem sve sem kivija. ;) Ja inace retko drzim dijetu, a kad drzim, drzim dve dijete, jer od jedne nemogu da se najedem. :)
Link to comment

Dobro, znamo svi da ste kul i sta ja znam, da ne hebete zivu silu (& tehniku), ali ako bi mogao ovaj topik da se zadrzi na osnovnoj nameni, naime o tome kako zdravo i trajno gubiti suvisne kilograme, da li bi bilo previse da se trazi?Lepo su neki poceli (ms modesty, cini mi se), sa receptima i idejama, ja tu nemam sta da prilozim jer pojma nemam o kuvanju, ali bilo bi lepo i da se nastavi, ima nas kojima treba.

Link to comment
kako zdravo i trajno gubiti suvisne kilograme
Ja sam primetio da me najbolje radi varijanta koju je najteže iskontrolisati, a to je jednostavno izbacivanje džank fuda i testa, normalna ishrana i izbegavanje ždranja uveče.
Naravno, ovo ako sam te dobro razumeo, tj ako ne tražiš instant magičnu formulu.
Link to comment

prva i osnovna stvar - alkohol napolje, sve vrstedruga stvar - dosta vode, 2.5l dnevno minimumtreca stvar - odrediti dijetu koja vam odgovara, kalorijski i svakojako drugacije, koju mozete da drziteneki tipovi - bez obzderavanja uvece - ne bi trebalo da budu bukvalno shvaceni. preporuka da se posle 19h nista ne jede ima rezona ako idete na spavanje u 21h. vecini ljudi zapravo nece biti nista i da odu sa praznim stomakom u krevet ali oni koji su skloni hipoglikemijama, koje narocito umeju da se razviju u toku low carb dijeta, MORAJU da ubace nesto u kljun sat, satipo pred krevet. nesto - parce crnog hleba, mali sendvic, nesto sto ima dovoljno energije da se pregura noc bez padanja secera u opasne nizine (ispod 4)

Link to comment
neki tipovi - bez obzderavanja uvece - ne bi trebalo da budu bukvalno shvaceni. preporuka da se posle 19h nista ne jede ima rezona ako idete na spavanje u 21h. vecini ljudi zapravo nece biti nista i da odu sa praznim stomakom u krevet ali oni koji su skloni hipoglikemijama, koje narocito umeju da se razviju u toku low carb dijeta, MORAJU da ubace nesto u kljun sat, satipo pred krevet. nesto - parce crnog hleba, mali sendvic, nesto sto ima dovoljno energije da se pregura noc bez padanja secera u opasne nizine (ispod 4)
Pa da, i ja sam mislio na izbegavanje obimnog obžderavnja, ne na gladovanje uveče.
Link to comment
ja mislim da je to nemoguće da se za manje od mesec dana dobije 7, 8 kila... ako si stvarno tako nešto uspeo onda si fenomen, a pitanje je da li ti to pokušavaš da se ubiješ...
hm, sad sam se zamislio malo. izmerio sam se, 93kg.pazi, gledamo period od 2 nedelje, u kome sam nabacio 7 kila. užasno sam puno jeo, sve ova slavska hrana i junk food, a fizičke aktivnosti ni u tragovima.mada, ja stalno tako gubim/dobijam kilograme. pre par godina sam uspeo da smršam 6 kila za 9 dana (sa 84 na 78). doduše, tada mi je metabolizam bio dosta brži, nisam mogao ovako da se ugojim. doduše, tih dana sam jeo 1 dnevno.
Alfonse, Zivana je apsolutno u pravu. Mora biti da si se negde zajebao - ili u racunu, ili kod pocetne kilaze (mozda si bio naliven vodom kad si se merio). Prosta matematika: kilogram sala energetski vredi oko 7.000 kalorija (kilogram misica i vise). 7 kg - oko 50.000 kalorija. Za 15 dana - 3.300 kalorija dnevno. Znaci, ako je istina to sto tvrdis, na dnevnoj bazi si unosio 3.300 kalorija vise nego sto si trosio. Za coveka tvoje (i moje, kad smo vec kod toga :lol:) kilaze, 2.500 kalorija dnevno je apsolutni minimum za odrzavanje tezine, a verovatno je broj blizi 3.000. Sto ce reci da si unosio bar 6.000 kcal dnevno tokom te dve nedelje, a to je zaista tesko ostvarljiv podvig. Edited by Milogled Bluff
Link to comment
Ne, mislim na onu dijetu da jedem sve sem kivija. ;)
na nju i mislim, samo je mnogo lakshe drzati verziju sa zivinom kiwi, nego sa vockom kiwi, narochito ako si izlozen izobilju kiwija :lol:kiwi.jpgmislim, ko bi nju pojeo :cry:
Ja inace retko drzim dijetu, a kad drzim, drzim dve dijete, jer od jedne nemogu da se najedem. :)
evo u ustanovi popadashe sa stolica. obradovao si narod, hvala ti :lol:elem, od danas se ochajno hranim, mada nisam josh odluchila koje cu dve. u stvari znam, jednu sa kiwijem, i jednu bilo koju ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment
Naravno, ovo ako sam te dobro razumeo, tj ako ne tražiš instant magičnu formulu.
Ne radi se o meni, vec o topiku. Ja ne trazim nista (osim mozda moralne podrske i ponekog zgodnog recepta)... znam ja sta treba, tj. sve je pod kontrolom.
Link to comment
output analiza
:puke: neka hvala.indy: u nytimes sam prosle godine procitala clanak o nekakvom obimnom istrazivanju gde se ispostavilo da ljudi bolje reaguju (mereno brojem izgubljenih kilograma) na dijete gde im se savetuje sta treba da jedu - nasuprot dijetama gde im se govori sta da izbegavaju. pretpostavljeno objasnjenje je da se najedu povrca i nemaju toliko mesta za ugljene hidrate i masti ali im to ne pada toliko tesko kao kad aktivno razmisljaju o zabranjenoj hrani.
Link to comment

Evo da dam jedan vrlo skromni prilog (u nivou mojih kulinarskih vestina) - da se poveca volumen konzumiranog obroka, plus je zdravo, a pritom beznacajno kaloricno, uzmem jedan svezanj asparagusa iliti spargle, i bacim na tiganj koji je samo poprskan uljem (ima kao sprej). Posoliti dobro (za one s pritiskom kao ja ima posebna so sa manje NaCl u sebi). Anyway, przi se na jacoj vatri par minuta sa svake strane, a potom se stisa vatra i pokrije da jos malo omeksa. Totalno je ukusno + ne moze biti jednostavnije za pripremu (kad mogu cak i ja) + ne dodaje kalorije, mast, itd. Asparagus mi je povrcka numero uno.asparagus.jpgEDIT. Slika EDIT2. Betty, to ima potpuno smisla, u stvari bas je u duhu ovog programa na kome sam.

Edited by Indy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...