Jump to content
IGNORED

TV Prva


renne

Recommended Posts

Važilo je naravno, i za FOX koji praktično već mesecima i nije bio FOX, već televizija koja luta i čeka da promeni ime. Važi (uglavnom) i za B92. Sve ostalo je audiovizuelni jad i beda.Mogli bi malo da prilagode grafiku i poziciju logotipa zbog 4:3 televizora koji mogu lepo da odseku višak slike. Oni koji imaju praistorijske aparate ionako se nisu zadržavali puno na FOX-u, niti će se zadržavati na Prvoj. Mislim da je početak 16:9 emitovanja hrabar korak za naše uslove. Sada je potrebno ponuditi i sadržaj koji će podsticati ljude da kupe 16:9 televizore. U svakom slučaju, digitalizacija će značajno popraviti stanje, jer će za prijem svih signala morati makar da se nabave DVB-T2 set-top boxovi koji će odrađivati posao oko prilagođavanja slike na starim televizorima.

Edited by Conspirator
Link to comment
ali barem konačno imamo domaću zemaljsku televiziju od koje me ne bole oči dok gledam sliku, i uši dok slušam zvuk.
Ja sam zapanjen kvalitetom slike i tona.A sada pitanje, bez zajebancije, za stručnije; da li je toliko teško obezbediti sličan kvalitet i na ostalim kanalima? Edited by laki21
Link to comment

Do jaja nam je stanje na televizijama ako se ono smatra za vr zbog aspect ratia i upeglanosti. Po tim standardima brat Karić je pionir upeglane stanice, maltene vizionar.Kao da sam kupio ploču sa ultra kvalitetno odštampanim omotom koji je viđen milion puta, a na plastici urezano ništa.

Link to comment
A sada pitanje, bez zajebancije, za stručnije; da li je toliko teško obezbediti sličan kvalitet i na ostalim kanalima?
Pa treba promeniti tehniku, enkodere i ostalo da bi slika bila slična.Treba da vidite kako tek izgleda Prva na originalnom feedu na 12.5W (satelit), da padneš na dupe od kvaliteta, protok oko 7Mb
Link to comment

Verovatno se radi o tome da vecina ima drljave televizore i da TV kuce dodatnim ulaganjem ne bi ostvarile nikakvu kratkorocnu korist, a nije neko bogato vreme da se ima para na razbacivanje.

Link to comment
tehnicki, mogu sta god budu hteli... sto se tice kreative i menadzmenta, to je vec druga stvar...
Znaš vrlo dobro da na produkcionu ekipu nisam ni mislio (mada je naravno i to relativno, recimo onaj "kuvarski rijaliti" je loše i tehnički urađen, ali to nije ekipa sa FOX-a tj PST već constantine ent. samo je pitanje gde je granica onda).Što se tiče ljudstva verovatno su u vrhu, ali sadržaj će im kreirati ljudi koji, hmmm, baš i nisu sjajni.Ali bolje da se diže lestvica makar za malo....
Link to comment
Ja sam zapanjen kvalitetom slike i tona.A sada pitanje, bez zajebancije, za stručnije; da li je toliko teško obezbediti sličan kvalitet i na ostalim kanalima?
Nije teško ali je skupo....Kao sve na TV....
Link to comment
Mislim da se ne razumemo; o kojim ciframa je reč uopšte, o kojim cenovnim kategorijama se radi, da li je to uopšte dosežno za naše TV kuće?
pa treba dosta za naše uslove, bez jedno 200k€ ne vredi ni počinjatipriču sa zamenom tehnike.da ne pričamo o upliku
Link to comment
Znaš vrlo dobro da na produkcionu ekipu nisam ni mislio (mada je naravno i to relativno, recimo onaj "kuvarski rijaliti" je loše i tehnički urađen, ali to nije ekipa sa FOX-a tj PST već constantine ent. samo je pitanje gde je granica onda).Što se tiče ljudstva verovatno su u vrhu, ali sadržaj će im kreirati ljudi koji, hmmm, baš i nisu sjajni.Ali bolje da se diže lestvica makar za malo....
za taj kuvarsi šou RTL je postavio tako visoke standarde da je to stašno za ostale da isprate
Link to comment

Ne znam kako je na drugim kablovskim, ali kod mene na KDS, je slika ista kao na FOXu, blagi ocaj. Cak je i blago snegovita. Dzaba njima digitalni signa 16:9 i sta-ti-ja-znam, kad kablovski distributer salje ocajnu sliku. Nemam LCD, nego obican Sony tv prilicni dobar za nase uslove.

Link to comment
za taj kuvarsi šou RTL je postavio tako visoke standarde da je to stašno za ostale da isprate
Misliš na CRO verziju?Bolja je koliko je sve kod njih bolje (manje zbrzano) nego kod nas , ali ipak lošije od švapske verzije...Pa onda je to do ovih prevaranata koji su došli da to ovde rade za sitne pare ... Edited by veljaGB
Link to comment

na kraju se sve svodi na to koliko para toliko muzike, moze i da se slika na livadi za 100 kinti a moze i da se spuca par soma za snimajuci dan, apropo kuvara na RTL-u jedno je kada udjes u Scavolini kuhinju a drugo je kada udjes u Sipadovu kuhinju od pre 20 godina i snimas zardejale tiganje u 2 sa 2.mali offJedna emisija Top Gear-a kosta 1600000€(bez honorara voditelja)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...