Jump to content
IGNORED

iznajmljivanje stana


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Obavezno se cenjkaj. Pale su cene, ima dosta stanova praznih.. Nisu vlasnici ni blizu dobrog položaja kao što su bili pre npr. 10 godina.. Ja sam u istom stanu 7-8 godina. Prvo sam ga plaćao 350, pa malo po malo spuštao i sad plaćam 250. 57 kvadrata u centru, nov stan i zgrada.. Promenilo se dosta tržište, povoljnije je sad rentiranje...

 

Neki vlasnici toga nisu svesni,.pa drže cene i stanovi im zvrje prazni.

Link to comment

Standardno pitanje, nije li isplativije da si te pare plaćao za ratu za kredit? 

 

Ratu već ne bi spustio sa 350 na 250. :) Plus ti verovatno treba i učešće, gomila papira i još svašta nešto. I da moliš boga da situacija u Srbija bude stabilna narednih 20-30 godina. :p

Link to comment

Razmisljam o tome godinama, veruj mi. Finansije su mi struka i sve sam to dobro izucio. Nije isplativije. Preskupi su krediti kod nas. Pre 10 godina sam ocekivao da za 5 dosta padnu, ali se nije nista promenilo. Mogu i ukratko racunicu da ti iznesem ako zelis :)

Link to comment

Obavezno se cenjkaj. Pale su cene, ima dosta stanova praznih.. Nisu vlasnici ni blizu dobrog položaja kao što su bili pre npr. 10 godina.. Ja sam u istom stanu 7-8 godina. Prvo sam ga plaćao 350, pa malo po malo spuštao i sad plaćam 250. 57 kvadrata u centru, nov stan i zgrada.. Promenilo se dosta tržište, povoljnije je sad rentiranje...

 

Neki vlasnici toga nisu svesni,.pa drže cene i stanovi im zvrje prazni.

 

Ovo zadnje je prilicno tacno, ali to je uglavnom slucaj sa "losim stanovima" - stare zgrade, stari namestaj, jadni kreveti/kauci, kupatilo od pre 40 godina i slicno. Stan u fazonu baba/deda umrli i daj da sad namaknem 250e mesecno jer ima dovoljan broj kvadrata. Svaka dobra gajba koja se pojavi, cak i sa malo vecom cenom, plane u roku od dan/dva. Ja evo koliko vrtim halo oglase i nekretnine.rs  zadnjih nekoliko meseci bukvalno se 90% istih stanova vrti u krug u ponudi sa tom sto kazes nepromenjenom cenom i samo ih refreshuju par puta nedeljno da bi bilo na vrhu liste. A realno i za manju cifru tesko bi se nasao neko da zivi u njima. Nazalost trziste je prepuno takvih stanova i takvih stanodavaca... Zato ko ima solidnu gajbu makar i sa nesto vecom cenom nek je se drzi kako zna i ume. A ti ako si stvarno spustio sa 350 na 250 svaka ti cast, nisi ni svestan koliko si srecan :P

Edited by ducca
Link to comment

Obavezno se cenjkaj. Pale su cene, ima dosta stanova praznih.. Nisu vlasnici ni blizu dobrog položaja kao što su bili pre npr. 10 godina.. Ja sam u istom stanu 7-8 godina. Prvo sam ga plaćao 350, pa malo po malo spuštao i sad plaćam 250. 57 kvadrata u centru, nov stan i zgrada.. Promenilo se dosta tržište, povoljnije je sad rentiranje...

 

Neki vlasnici toga nisu svesni,.pa drže cene i stanovi im zvrje prazni.

 

Jedino sto ce narednih mesec ipo biti jace cene zbog studenata kojima se svi nadaju. Posle bi trebalo jos dodatno da padnu.

Link to comment

Ja sam odštampala tridesetak oglasa "potreban stan u vašoj zgradi". Zalepila samo 4 kom. na zgrade koje mi se sviđaju i u kraju koji mi se sviđa. Poziv stigao posle pola sata, direktno od vlasnika.

Link to comment

ovo mi je sticajem okolnosti najduže traženje stana u dugoj istoriji podstanarstva, gledam oglase od aprila...

pre neki dan sam proces nazvala istraživačko podstanarstvo.

osim neverovatnog broja troseda koji mogu da stanu u tridesetak kvadrata, prošle nedelje me je razgalio novi momenat - soba bez prozora. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...