Jump to content
IGNORED

iznajmljivanje stana


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

to je zato sto kuvas zavese i razvijas kore od cipela...
to me jednom godišnje spopadne avanturizam :Dali istina da je to s hranom dosta relativno. moje baba i tetka tvrde da mesečno za klopu izvajaju 6 hiljada. ne znam šta jedu... baba ima neke varijante, najjeftinije u beogradu. ima besplatan prevoz doživotno pa putuje po beogradu i nalazi najjeftinije jaje.ja sam u februaru usled kašnjenja isplate ličnog dohotka, jela uglavnom krompir i potrošila sam 7 i po hiljada.
Link to comment
to me jednom godišnje spopadne avanturizam :Dali istina da je to s hranom dosta relativno. moje baba i tetka tvrde da mesečno za klopu izvajaju 6 hiljada. ne znam šta jedu... baba ima neke varijante, najjeftinije u beogradu. ima besplatan prevoz doživotno pa putuje po beogradu i nalazi najjeftinije jaje.ja sam u februaru usled kašnjenja isplate ličnog dohotka, jela uglavnom krompir i potrošila sam 7 i po hiljada.
Zavisi gde žive.Ja sam se privremeno relocirao u roditeljsku kuću (građ. radovi tokom proleća i leta, pa da pomažem) u ravničarsku provinciju. Hrana je ovde neuporedivo jeftinija.
Link to comment
moze da se zivi sa 550 evara sa ovim stavkama koje je zivana pobrojala
da, to mi deluje kao neka realna cifra...s tim sto znam unapred da cu na klopi mega ustedeti.al to ce otici na alkohol... ah well...ne gine mi jos neki poslic.hvala svima.
Link to comment
drugari... treba mi pomoc!nesto sam u fazonu da uskoro iznajmim gajbu, a ono sto me zanima jeste koliko vas izadje single life? kako se krecu troskovi samackog zivota?ne bih nista veliko iznajmljivala, nesto tipa do 200 jura + racuni... ali eto, glupo pitanje, koliko vas mesecno izadje klopa?da stavim na papir pa da vidim sa koliko kinte mogu da funkcionisem, tj. da li da trazim jos jedan posao...
ja sam našla stanče za 130e u centru, garsonjera, troškovi izađu na 2.5 hiljade mesečno. hrana oko 7-8.al ja živim veoma skromno rekla bih
Link to comment
ja sam našla stanče za 130e u centru, garsonjera, troškovi izađu na 2.5 hiljade mesečno. hrana oko 7-8.al ja živim veoma skromno rekla bih
Jel ima jos takvih stanova?
Link to comment
ja sam našla stanče za 130e u centru, garsonjera, troškovi izađu na 2.5 hiljade mesečno. hrana oko 7-8.al ja živim veoma skromno rekla bih
2,5k dinara? kako?jel to samo infostan ili sve režije?slažem se da na hrani može dosta da se uštedi.
Link to comment

Lako, ako se plaća samo Infostan bez grejanja (oko 800,00 rsd), fiksni telefon oko 600,00 dinara i struja do 2,5k (bojler, tv, mali frižider i mali rešo-šporet bez rerne).Toliko plaća moj stanar - student.

Link to comment
ja sam našla stanče za 130e u centru, garsonjera, troškovi izađu na 2.5 hiljade mesečno. hrana oko 7-8.al ja živim veoma skromno rekla bih
al zato si ustedela za bajk, eee...
Link to comment
struja do 2,5k (bojler, tv, mali frižider i mali rešo-šporet bez rerne).
meni je struja tolika sa protocnim bojlerom, velikim friziderom i rernom koja je ponekad ukljucena i cele noci. plinske ringle i stedljive sijalice su keva. bas mnogo struje ustede. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
da, to mi deluje kao neka realna cifra...s tim sto znam unapred da cu na klopi mega ustedeti.
km je dala dobru procenu za ukupnu sumusa klopom je problem što kad kupuješ za jednog (a nisi domaćica koja je često nakon posla kod kuće) dosta toga se baci, ili kupi pogrešno. ja ručam kuvanu klopu za vreme posla, a frižider mi je praznjikav. drugačije se s mojim načinom života ispostavilo kao besmisleno.(opet, ovo nije varijanta najveće uštede na prvi pogled, niti preporučen način).inače, stančić (nije u suvom centru, nego na hadzipopovcu, novija zgrada, CG) me košta 210 EUR. računi za poslednji mesec ovakvi:infostan: 3 237 dinstruja: 1 410 dintelefon: 595 dininternet: 1 560 dinmobilni: ne pitaj :)
Link to comment
meni je struja tolika sa protocnim bojlerom, velikim friziderom i rernom koja je ponekad ukljucena i cele noci. plinske ringle i stedljive sijalice su keva. bas mnogo struje ustede.
Ma struje potroši do 2,5k (800+600=1.400), dakle struje oko 1.100 mesečno. Zimi malo više zbog grejanja, ali nisam video da mu je račun za struju prešao 2.400 rsd zimi. To je opet 3.8k mesečno na troškove, 120€ je renta u jednosobnom stančiću od 23kvm - dnevna soba je i trpezarija i mini kuhinja, odvojena spavaća soba i kupatilo. Edited by CTale
Link to comment
Lako, ako se plaća samo Infostan bez grejanja (oko 800,00 rsd), fiksni telefon oko 600,00 dinara i struja do 2,5k (bojler, tv, mali frižider i mali rešo-šporet bez rerne).Toliko plaća moj stanar - student.
a jel mu dozvoljavas da koristi elektricno jastuce i da przi pofezne?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...