Jump to content
IGNORED

iznajmljivanje stana


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Iz navedene FB grupe, evo ako nas braca Rusi ne preokrenu, nece niko:

 

Quote

Может мне кто-то объяснить почему в Белграде считают нормальным курить в закрытых кафе, в том числе когда рядом маленькие дети?

Can someone explain to me why it is normal to smoke in closed cafes in Belgrade, including when there are little children around?

 

  • +1 6
  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, I*m with the pilots said:

Iz navedene FB grupe, evo ako nas braca Rusi ne preokrenu, nece niko:

 

 

 

poceli i kod nas da uvode red, pitanje je vremena kada ce se pojaviti na forumu :lolol: 

 

sto se tice pusenja jeste katastrofalna situacija u beogradu, meni je smetalo i dok sam bio pusac. 

 

Link to comment

ne razumijem uopste zasto je pusenje u zatvorenom jos uvijek dozvoljeno. zale se i muzicari po koncertima u klubovima, al najvaznije, zalim se i ja i sigurno nisam jedina.

  • +1 5
Link to comment

Meni pušenje u kafićima uopšte ne smeta.
Iako sam "bivši pušač" (već sam zaboravio od kada) .
Jedna od najtužnijih scena je ono izlaženje ispred na ulicu da se sabije cigara.







... Shiit has hit the fan

  • +1 5
  • -1 2
Link to comment

Pusenje u Beogradu jeste horor, cesto kad se vratim iz nekog kafica

ili restorana smrdim i moram da perem odecu. Sto doduse izaziva

secanja na mladost 😉.

 

Ali i “tamo” je totalna zabrana tj. zastita od pasivnog pusenja relativno skoro uvedena, u Berlinu ako se dobro secam 2008/9 uz brojne proteste, kontratuzbe i izmene zakona. Ali sad je podrazumevano i stvarno (skoro) nema pusenja u zatvorenom. 

 

Sto se tice izlazenja da se sabije: ja cuo da su se dvoje tako smuvali ;).

Link to comment

ja cesto izadjem sa pusacima iako ne pusim od proslog leta. protegnes noge, popricas sa ljudima koji ne sede pored tebe, upoznas nekoga, a bogami mozes na miru i da ogovaras one sto su ostali unutra :D

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, burekdzija said:

Pusenje u Beogradu jeste horor, cesto kad se vratim iz nekog kafica

ili restorana smrdim i moram da perem odecu. Sto doduse izaziva

secanja na mladost 😉.

 

Ali i “tamo” je totalna zabrana tj. zastita od pasivnog pusenja relativno skoro uvedena, u Berlinu ako se dobro secam 2008/9 uz brojne proteste, kontratuzbe i izmene zakona. Ali sad je podrazumevano i stvarno (skoro) nema pusenja u zatvorenom. 

 

Sto se tice izlazenja da se sabije: ja cuo da su se dvoje tako smuvali ;).

 

Da, sad sam pogledala, tu od 2007. na globalnom nivou po zakonu ali su jos pre toga mnogi restorani imali to (pricao mi šef)

 

2000. sam bila u jednom ~ pank klubu u Berlinu i nije se pusilo unutra - stajao je znak na ulazu (tu me je vise fasciniralo to sto je toalet bio kao u hotelu A kategorije kod nas)

Link to comment
7 minutes ago, I*m with the pilots said:

2000. sam bila u jednom ~ pank klubu u Berlinu i nije se pusilo unutra - stajao je znak na ulazu (tu me je vise fasciniralo to sto je toalet bio kao u hotelu A kategorije kod nas)


To je neobicno, u to doba se purnjalo samo tako po klubovima. A toaleti

su posebna prica, da ne sirimo temu, meni je jedan od omiljenih bio pokojni white trash (dok je jos bio u oranienburgerstr. i nije postao burger restoran): po zidovima su bile

izlepljene stranice iz biblije da piskenje i

kakenje bude bogougodno.

Link to comment
11 hours ago, burekdzija said:


To je neobicno, u to doba se purnjalo samo tako po klubovima. A toaleti

su posebna prica, da ne sirimo temu, meni je jedan od omiljenih bio pokojni white trash (dok je jos bio u oranienburgerstr. i nije postao burger restoran): po zidovima su bile

izlepljene stranice iz biblije da piskenje i

kakenje bude bogougodno.

 

Bas sam posle razmisljala da je mozda taj znak na klubu bila zezancija - ne secam se dobro, jer nisam bila tokom nekog koncerta nego predvece, pre nego sto je krenula prava akcija. Neplanski smo svratili sa ocem devojke kod koje sam bila na razmeni, a koji je znao ekipu pankera umetnika cije je radove vrbovao za neku galeriju..zaboravila sam i u kom delu grada je to bilo, znam da smo pre toga bili u nekoj sumi kod lika koji je ziveo u prikolici u njoj.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...