Jump to content
IGNORED

iznajmljivanje stana


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ne bih ka baš bio toliko uveren u nadmoćnost koncepta CE...

Sasvim dobro rade "stare" agencije.

Mislim da ljudi ako već imaju posrednika ipak vole da vide čoveka "koji će da zaradi proviziju"...

Link to comment

Cityexpert ima dobar i pregledan sajt. I to je sve.

Imaju agente (samo ih kao zakupci stana ne plaćate).

Moje iskustvo sa CE:

Koriste usluge profi fotografa koji slika stan širokougaonim objektivom, donosi na slikanje svoju profi rasvetu i svaki kadar licka i namešta šta će se videti (recimo pomeri ružan komad nameštaja i sl). Na kraju stan na slici izgleda jedno 200x bolje i veće nego u stvarnosti.

 

Agent, kao i u većini drugih agencija, nema pojma šta izdaje. Kada sam se čula sa agentom da se dogovorimo oko termina, ja sam agentu odjašnjavala kako da stigne dotle (u Svetozara Markovića od Slavije, znači ne periferija, ulica 104.Nova). Agent je dakle stan video prvi put, kao i ja, ali da bi opravdao proviziju stanodavca objašnjavao mi je stvari tipa "Evo vidite, imate ovde lift", "Šta je ovo... O pa to je kupatilo".

 

Cene definitivno veće nego drugde. Upecate se na, kada posle pregledanih sto očajnih oglasa gde o stanu imate 2 i po informacije, odjednom imate dobre fotke, prikaz osnove stana i tačnu poziciju na mapi. 

 

Za iznajmljivanje stana spremi čelične živce, nema dobre agencije, a da je sa velikom i širokom ponudom. Najbolje pusti buvu da tražiš stan, da bi ti neko direktno javio i preporučio. 

 

 

Link to comment
38 minutes ago, Tihajeza said:

Za iznajmljivanje stana spremi čelične živce, nema dobre agencije, a da je sa velikom i širokom ponudom. Najbolje pusti buvu da tražiš stan, da bi ti neko direktno javio i preporučio. 

 

Potpisujem. 

 

Najbolji i najpovoljniji stanovi nisu među oglasima ili su vrlo vrlo retko i izdaju se bukvalno odmah.

Link to comment
2 minutes ago, copkillah said:

 

Potpisujem. 

 

Najbolji i najpovoljniji stanovi nisu među oglasima ili su vrlo vrlo retko i izdaju se bukvalno odmah.

 

Prošli stan smo otkazali gazdama u nedelju, u ponedeljak ujutro su nas zvali da nas pitaju da li mogu da dođu ljudi da ga pogledaju. Došli isti dan popodne, prošetali po stanu 2 minuta i rekli Uzimamo.

Definitivno nije bio na Halooglasima, došla je ista agentica koja nam ga je pokazivala 2 godine ranije.

Link to comment
58 minutes ago, Timmy said:

Ne plasi coveka :D Nikad lakse nije bilo iznajmiti stan u BG. Kad se setim sta se sve izdavalo pre 15 - 20 godina... Sad je mnogo veca ponuda, a manja traznja.

 

Ponuda je ogromna ali je užasan broj krševa u ponudi. Mislim da je od onoga što se nalazi u oglasima, ako izbacimo stvarno lux stanove koji se iznajmljuju za četvorocifrene sume ili sume blizu četvorocifrne, možda 10-15% pristojno ili vredno gledanja (ako i toliko).

 

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

Cityexpert ima dobar i pregledan sajt. I to je sve.

Imaju agente (samo ih kao zakupci stana ne plaćate).

Moje iskustvo sa CE:

Koriste usluge profi fotografa koji slika stan širokougaonim objektivom, donosi na slikanje svoju profi rasvetu i svaki kadar licka i namešta šta će se videti (recimo pomeri ružan komad nameštaja i sl). Na kraju stan na slici izgleda jedno 200x bolje i veće nego u stvarnosti.

 

Agent, kao i u većini drugih agencija, nema pojma šta izdaje. Kada sam se čula sa agentom da se dogovorimo oko termina, ja sam agentu odjašnjavala kako da stigne dotle (u Svetozara Markovića od Slavije, znači ne periferija, ulica 104.Nova). Agent je dakle stan video prvi put, kao i ja, ali da bi opravdao proviziju stanodavca objašnjavao mi je stvari tipa "Evo vidite, imate ovde lift", "Šta je ovo... O pa to je kupatilo".

 

Cene definitivno veće nego drugde. Upecate se na, kada posle pregledanih sto očajnih oglasa gde o stanu imate 2 i po informacije, odjednom imate dobre fotke, prikaz osnove stana i tačnu poziciju na mapi. 

 

Za iznajmljivanje stana spremi čelične živce, nema dobre agencije, a da je sa velikom i širokom ponudom. Najbolje pusti buvu da tražiš stan, da bi ti neko direktno javio i preporučio.  

  

 

 

Ranije su imali agente (neki prelazni period) koji su radili kupoprodaju (za iznajmljivanje ne znam), ali su ih polako izbacivali sad bi trebalo da ih nemaju uopšte. Kada se prijaviš za gledanje stana prihvataš uslove i to je to, nakon toga dobijaš kontakt prodavca i dogovarate se sve dalje. U svakom slučaju daleko napredniji koncept nego kod klasičnih agencija. Cene su onakve kakve ih postavi prodavac. Bolji agenti koliko sam mogao da se uverim dosta rade spajanje kupca i prodavca pre nego što stan izađe na oglas. Da niko ne gubi vreme ako je cena realna i ako može bez sto ljudi i sto stanova i gledanja. Tu ništa ne može zameniti agenta.

 

1 hour ago, Frank Pembleton said:

Ne bih ka baš bio toliko uveren u nadmoćnost koncepta CE...

Sasvim dobro rade "stare" agencije.

Mislim da ljudi ako već imaju posrednika ipak vole da vide čoveka "koji će da zaradi proviziju"... 

 

Pa ne znam šta vole ljudi, ali većina agenata radi tako da prodavcu obori cenu, kupca ubedi da da što više. To im je i opis posla, da se stan proda odmah i da prelaze na sledeći. Agenti koji nisu suvi prosek rade na preporuku i ima smisla da angažuješ agenta koji će ti naći šta treba na osnovu onoga što mu kažeš da želiš. Ali pretraživanje hiljada oglasa koje su okačili agenti, pa da zoveš njih da ugovore gledanje stana i isplatiš 2000e rendom agentu čiji stan ti se svideo ako nije prevaziđen koncept onda čekam da vidim kad će da postane. Ili da te agent cima da gledaš 2 stana dnevno bez ikakvog kriterijuma već samo svaki koji on vidi na oglasima te cima da dođeš da ti ga on pokaže. Znači, neki dobar agent koji će ti pokazati nekoliko stanova i koji dobro zna šta će se tebi svideti i cityexpert da sam pretražuješ, sve ostalo je gubljenje vremena.

Link to comment

Imao sam i ja slican utisak sa cenama na CityExpertu, ali sam onda nasao par stanova sa CE na Halo Oglasima po istoj ceni. Ali neka bude da je malo skuplje.

 

Ali TihaJeza je u pravu za slike: stan koji smo na kraju uzeli je na slikama izgledao dosta bolje nego u stvarnosti :). S druge strane, tlocrt nam je bio stvarno bitan i to je velika prednost tamo.

 

Sto se tice izbora, nisam bio previse zadovoljan. Bilo je dosta tesko naci stan koji se uklapao u ono sto smo trazili, a i cene su imho dosta visoke. Probali smo i preko agencije pa su za manje/srednje 3.5-sobne i malo vece stanove (doduse namestene) slali ponude od minimum 800e, cesto i preko 1000. To su uglavnom renovirani stanovi, ali je utisak da su stanovi u ponudi ili skoro renovirani, ili stariji pomalo oronuli. Nesto izmedju se tesko nalazi. I ja pretpostavljam da ima, ali da to nekako ni ne zavrsi u oglasima.

Link to comment
9 hours ago, IvanIvan said:

 

Ranije su imali agente (neki prelazni period) koji su radili kupoprodaju (za iznajmljivanje ne znam), ali su ih polako izbacivali sad bi trebalo da ih nemaju uopšte. Kada se prijaviš za gledanje stana prihvataš uslove i to je to, nakon toga dobijaš kontakt prodavca i dogovarate se sve dalje. U svakom slučaju daleko napredniji koncept nego kod klasičnih agencija. Cene su onakve kakve ih postavi prodavac. Bolji agenti koliko sam mogao da se uverim dosta rade spajanje kupca i prodavca pre nego što stan izađe na oglas. Da niko ne gubi vreme ako je cena realna i ako može bez sto ljudi i sto stanova i gledanja. Tu ništa ne može zameniti agenta.

 

 

Pa ne znam šta vole ljudi, ali većina agenata radi tako da prodavcu obori cenu, kupca ubedi da da što više. To im je i opis posla, da se stan proda odmah i da prelaze na sledeći. Agenti koji nisu suvi prosek rade na preporuku i ima smisla da angažuješ agenta koji će ti naći šta treba na osnovu onoga što mu kažeš da želiš. Ali pretraživanje hiljada oglasa koje su okačili agenti, pa da zoveš njih da ugovore gledanje stana i isplatiš 2000e rendom agentu čiji stan ti se svideo ako nije prevaziđen koncept onda čekam da vidim kad će da postane. Ili da te agent cima da gledaš 2 stana dnevno bez ikakvog kriterijuma već samo svaki koji on vidi na oglasima te cima da dođeš da ti ga on pokaže. Znači, neki dobar agent koji će ti pokazati nekoliko stanova i koji dobro zna šta će se tebi svideti i cityexpert da sam pretražuješ, sve ostalo je gubljenje vremena.

Pa to ...Meni agent kad je pokazivao brdo stanova uopste nije bilo na oglasima, nego "izmedju sebe" komunicirali....

Link to comment

Dok sam bio podstanar ja sam svoj jedini stan nasao preko CE bas i iskustvo je bilo stvarno dobro. Generalno su slikali stanove sa dobrom kamerom ali su na sajtu naveli mane i neke stvari koje bi mogle da smetaju, jer realno ni njima se ne ispalti da pokazuju 100 puta isti stan u kom npr zid ima fleku od vlage, ali kulturno to uslikaju pa kome nesmeta neka ide da gleda.

 

Sad posto pre a ni posle nisam iznajmljivao stan ne mogu da kazem koliko su i da li su skuplji, ali ono sto sam ja nasao tada je bilo i vise nego pristojno za 240e, naravno gledanje organizovano u grupama na po 15 minuta i odmah nam rekli da ponesemo kaparu ako nam se svidi stan jer na toj lokaciji i po toj ceni ima brzo da ode,

Link to comment

ko me terao da citam ovo i sada gledam stanove na CE iako mi ne kupujem stan i ne prodajem stan i ne izdajem stan i ne treba mi stan za iznalmljivanje :D  nego me uhvatila neka nostalgija kada se setim prodaje/kupovine stanova pre 7 godina :D eeee da je bio CE tada ovakav kakav je sada, nisam pametan da li bi mi to olaksalo posao ili ne. u svakom slucaju CE ima lep sajt, podseca malo na sajtove za rentiranje stanova na dan po estetici fotografija itd. a o tim sirokougaonim sredjenim fotkama, sta ja znam, bolje nego one mutne fotke gde se u kadru vidi prljav ves, sudovi i slicno :)

 

nevezano za temu, sto porasla cena stanova u A bloku i savadi, ko je kupio tamo stan tokom gradnje ta dva bloka sada moze lepo da ih preproda a bogme i cene rentiranja su poprilicno vise nego u komsiluku tj blokovima

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja hoću da izdam stan u kome sada živim, počevši od sledećeg proleća. Rekao bih da je malo bolja gajba - stan u kući na malo fensi lokaciji. Jel ima smisla da zovem taj ce da se konsultujem da li nešto treba da sredim da bih dobio bolju cenu. Išao bih preko njih posle da izdajem?

Link to comment
19 hours ago, Hamlet Strašni said:

Ja hoću da izdam stan u kome sada živim, počevši od sledećeg proleća. Rekao bih da je malo bolja gajba - stan u kući na malo fensi lokaciji. Jel ima smisla da zovem taj ce da se konsultujem da li nešto treba da sredim da bih dobio bolju cenu. Išao bih preko njih posle da izdajem?

Selis se u blokove?

Link to comment
3 hours ago, *edited by mod said:

Nema tu bolje cene, ti njima kazes svoju cenu koju zelis za rentu a ako se dobro secam oni uzmu pare od te prve kirije prilikom potpisivanja ugovora.

A koje su  prednosti iznajmljivanja preko agencije? Pitam ozbiljno...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...