Jump to content
IGNORED

Men's fashion


Leia

Recommended Posts

21 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

za deo o ukusima se naravno slažem, pa i za ovaj orvis sam rekao da ja ne znam šta bih uzeo

 

ove pantale sam poslednje uzeo

 

http://www.urbanshop.co.rs/prodavnica/ShopProd/fw011-pantalone-black-6241/ShopCat/jetlag-77

 

a pre par godina sam na amazonu uzeo one klasične us army parachuting pants e te su bombona samo im je boja ona maslinasto zelena, koju od ‘92 ne ljubim previše, to mi je čak prvi takav odevni predmet posle 20 godina. kanim se ofarbati ih, pa ako imaš savet dobrodošao je

 

meni ove sa linka rade posao. nepoderive su, može štošta da se potrpa po džepovima što od ličnog aksesoara što od stvari za šljaku. bitno je da se ne vuklja nikakva torba/ranac sa sobom, da nije problem kad se zamoči noga u glib u surdulici, da su dovoljno široke da po zimi može da se obuče i nešto ispod. da su crne boje

 

i to je to od prohteva

 

To je, to, ali vidim da se manje-vise slazemo: Orvis je meni godinama na pri vrhu, ne doduse kao glavna radna odeca, ali odeca sorte u kojoj se najbolje osecam i kada je takozvano svakodnevno oblacenje u pitanju.

Pri tom, moram da naglasim da u sam u zivotu tacno 0 puta obukao odelo i stavio kravatu i nameravam da tako i ostane ukljucujuci i - nedajboze - situaciju kada se ja ne budem pitao sta cu da obucem :D 

Ima jedna stvar - da me ne razumes pogresno molim te - cena: ono, danas je na trzistu toliko svega i svacega sa sve prodavanjem poreza na budale, mislim na cene kroz koje placas brend :isuse: da je se jednostavno tesko snaci i/ili izbeci kupovanje macke u dzaku ili bacanje para.

Nekako mi poslovanjetm sa koliko-toliko upisanim firmama daje neku vrstu sigurnosti, verujem ne tako sigurnu, vise verovatno psiholosku - jebiga...

Opet, desavalo se da T-majicu odlicnog izgleda i koja mi je legla, posle nekoliko meseci ne mogu ni kao пуцвалд, dok neke, itekako eksploatisane rade godinama....

Primedbe koje sam izneo na takozvane kargo pantalone, sto se mene tice, stoje: nisu za terete, ogranicavaju slobodu kretanja itd, itd...

SMB i slicne boje takodje ne podnosim, razlozi nam se poklapaju... :D 

A sto se crne boje tice, iskreno, ne vidim joj bitne prednosti, sta vise, ali drzim da boja zadire vec u onaj dobar ukus...

Sto se bojenja tice - ne znam: profesionalne бојаџије, zanatlije, su davno izumrla sorta, vidjao sam one kesice sa bojom za bojenje tkanina, ima ih jos da se nadju, ali kada je stvar do koje mi je bas stalo u pitanju - ne bih smeo da se upustim u posao.

Manje zbog bojazni da necu dobro da ga izvedem, nego ponajvise zbog sumnje u kvalitet i trajnost boja koje sam pomenuo...

 

Link to comment

cena nije problem ukoliko se ispunjavaju određeni uslovi, a koji su pre svega vezani za funkcionalnost & kvalitet

 

tzv brendirane stvari obično nemaju jedan od ova dva faktora, a glavni adut im je aktuelni trend. ako farmerke gledamo kao radnutm odeću, evo ga pik, filip plejn(bio kod vučića pre nekoliko dana)

ja ne bi platio 300€ farmerke sve da su tkane zlatnim nitima

 

https://www.pleinoutlet.com/rs/straight-supreme/S20C-MDT2157-PDE004N_02te.html?cgid=men-clothing-jeans#cgid=men-clothing-jeans&pmin=1%2C00&prefn1=allowedCountries&prefv1=RS|ALL&prefn2=hasPicture&prefv2=true&prefn3=isBlocked&prefv3=false&start=47

 

pri tom, ovo su mu jedan od jeftinijih modela i “klasičnog” kroja

 


štos cene tiče tu je standard 501 sa 60ak €/$ to mi je ok, ni stotka nije problem al da vrši posao, ovo je porez na budale

 

 

 

ps

crna boja je kod mene u funkciji

gde si video nindžu u khaki odeždi

:fantom:

 

Link to comment
12 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

tzv brendirane stvari obično nemaju jedan od ova dva faktora, a glavni adut im je aktuelni trend. ako farmerke gledamo kao radnutm odeću,

Ima brendiranih stvari koje se drze tradicije, klasike u onom najboljem smislu, drze je godinama i decenijama.

Sto se tice farmerki, dzinsa uopste, o robi od 300 evra//dolara, vucic na stranu :isuse: necu ni da pricam: meni licno od Levis'a vise odgovaraju Lee ili Wrangler, obaska sto je po mom ukusu Lewi's poslednjih godina malo previse poceo da prati modu, a 501 su mi uvek bile malo preplitke za moj ukus...

Osim toga, i Orvis-ov dzins je vise nego OK, pogledaj ti to malo bolje... :D 

A farmerke k'o farmerke jesu sve: i radna i kakva god hoces odezda: pod uslovom da su pod #1 relaxed fit :sleep:svi aktuelni trendovi na stranu...

Ovog Philipp Plein-a, za koga BTW do tvog posta nisam nikada ni cuo, ne bih obukao ni da mi plate, tek toliko da se zna... :nobles:

Link to comment
4 hours ago, Lancia said:

ne znam za Srbiju, mogu da ti preporucim Molecule Clothing, najjacu marku sto se tice cargo i army pantalona. imas vise vrsta krojeva, kliknes, pa posle biras boje.

 

Imam molecule bermude, kupio na kritu, jebu kevu.

 

Pogledacu ovo, pproblem je sto volim da prvo probam ajtem.

Link to comment
  • 4 months later...

nisam našo bolji topik za pitanje, valjda ne smeta

 

treba mi trimer za bradu, solidan, a ne preskup. u katerogirji oko 30 - 40 evra vidim ima gomila, ali ništa se ne razumem u te brendove

 

brada mi nije zahtevna, meka je, ne previše gusta, kratku je držim, i trimer koristim jednom do dvaput mesečno.

radio mi je posao neki mali zeleni filips, kupljen u liliju, ali sam ga nepažnjim slomio. sad bih nešto robusnije

 

Link to comment

Ne znam da li ovo ima tamo, ali je vrlo jeftino i generalno OK (minus mu je sto rel. cesto treba nova baterija, recimo svaki mesec.) Isto nije za super kratak trim, nego od 7-8 mm ili duze. Iskreno, ja bih uzeo neki bolji sada, ali ako hoces da ustedis, uradice posao.

 

Spoiler

ADD0048312.jpg

 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, banatjanin said:

nisam našo bolji topik za pitanje, valjda ne smeta

 

treba mi trimer za bradu, solidan, a ne preskup. u katerogirji oko 30 - 40 evra vidim ima gomila, ali ništa se ne razumem u te brendove

 

brada mi nije zahtevna, meka je, ne previše gusta, kratku je držim, i trimer koristim jednom do dvaput mesečno.

radio mi je posao neki mali zeleni filips, kupljen u liliju, ali sam ga nepažnjim slomio. sad bih nešto robusnije

 

Evo pitao ja ovde pre par meseci i dobio neke preporuke, pa možda bude od pomoći…

Na kraju sam kupio ovu i prilično sam zadovoljan.

Edited by mraki
  • Hvala 1
Link to comment


Momci, vi mi trebate, haha!

 

 


Masinica kojom moj muski trimuje bradu, kosu i pazuh i kojom od skora i šišamo dete crkava, te hoce novu. A ja bih nesto za brijanje dlaka (noge, pazuh), pa se pitam da li meni za noge treba nesto specijalno ili bi i to "musko" moglo da radi posao? Vidim da naravno ima zenskih elektrobrijaca koji imaju manje i nekad fleksibilnije glave, ali ideja "2 u 1" bi bila kul, ne moramo bas da se zatrpavamo aparatima. Koristi li neko od vasih lepsih polovina vase aparate i sta kazu?

 

Edit: Npr. ova preporuka sa foruma deluje doable?

 

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
17 minutes ago, mraki said:

Ovi teimeri samo skraćuju i ostavljaju oštre dlake, teško da bi ti to pomoglo. :D

Znam, ali dosta masinica ima zapravo i brijac u sebi, kao ta sa linka? Prosto se pitam da li postoji neka bitna razlika izmedju upotrebe za muskarce i zene, da li mi nesto promice. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...