Jump to content
IGNORED

Avatar


kim_philby

Recommended Posts

nije valjda gorebolje od bastardza?
Vec vidim tvoju ocenu: ako je Judgment Day za 10, onda je Avatar za 7.Svs, sve, ali Sladza je nagrabusio, kakav izazov mu je samo ostavila Hippie u alahsmajlijima.
Link to comment
  • Replies 716
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    123

  • Indy

    47

  • Ajant23

    46

  • yolo

    36

Top Posters In This Topic

nije valjda gorebolje od bastardza?
ma u pitanju je savrsen action-adventure planetary romance film sa perfektnim kastingom, odlicnom glumom i srcem na rukavu. it rocks up to eleven.a sto se kica tice cesterton je rekao da su petparacki romani privilegija klase bas kao i cigarete. odnosno to je jedna od poslednjih priviliegija koje uzivaju 'nize' klase: uzitak u petparackim boy's own romanima jasne eticke dispozicije.znaci ovo jeste vrhunac filmske umetnosti kao epskog spektakla. film koji bude zeleo da nadmasi avatara morace da se snima na licu mesta :)inace zanimljivo je da je za zizeka kameron 'lazni levicar' a za gomilu desnicara 'anti-americki propagandista'. znaci busmani i staljinisti se slazu da film sakuje.ja kad citam hegela citam hegela, kad idem u bioskop idem da gledam 'rio bravo'...
Link to comment

Avatar je kao sto su neki predhodno rekli malo predvidljiv. Cela prica malo lici na odnos kaubojaca i indijanaca, ali su sami detalji zivota Pandore i Zemljana koji tu dolaze do te mere razradjeni da mi nije bilo nimalo dosadno. Prosto covek stalno zeli da vidi jos tog sveta(kako Pandore tako i ovih sto dolaze) jer deluje toliko realno i logicno. Vizuleno savrsen. Za 10-15 godina deluje da nam i nece trebati glumci ako je ovo sad moguce. Razliku verovatno necemo videti. Nadam se da ce film dobro proci kako bi videli jos u mogucim nastavcima. U svakom slucaju ovaj univerzum ce se razvijati, dal filmski il nekako drugacije, videcemo.Inace gledao sam film u 3D . Prvi put u zivotu. Malo mi je trebalo na pocetku da se naviknem(10-ak minuta), ali posle je sve bilo savrseno.

Link to comment

Sad se vratih sa Avatara sve u 3D. U filmu nema apsolutno niceg novog, ista leteca stvorenja koja smo 100 puta videli, isti covekoliki roboti koje gledamo od aliena a mozda i ranije, zaplet koji moze da napise 5ogodisnje dete... Ali dzaba, sjajno su sve to sklopili i filmic je super da odmoris mozak i navuces osmejak na lice.P.S: ne gledajte 3D iz 2. reda. Em sto ce vas boleti oci em sto ce te imati uslovni refleks da terate musice iz kadra :Dedit: da ne bude samo da pljujem. Uzasno su se potrudili da smisle gomilu zanimljivih zveri, insekata i biljcica sa sve njihovim reakcijama. Svet podseca po razradjenosti malo na roman Dina, mada Dina je bila pustinjska planeta, ovo je ipak mnogo sarenije :D Osim toga sve je upakovano u dobru naucnu potporu (znanje koje se prenosi od svakog svakom ergo zato svi razumeju engleski, kontrola zivotinja povezivanjem a ne nekim madjijama, cak i kod lebdecih planina imas laki gas koji siklja iz njih od cega bi moglo da se pretpostavi da ih to drzi). A najbitnije od svega nema naucnog trabunjanja oko toga, ko hoce, moze da nadje odgovore izmedju teksta, ko nece moze jednostavno da se opusti i uziva. Sve u svemu divan svet fantazije.

Edited by Shan Jan
Link to comment
nije valjda gorebolje od bastardza?
pa ne znam baš kako da ih uporedim. vidim ti baš napljuva tarantina, a meni je njegovih 3 sata prošlo bez problema. najviše mi je smetalo što mi je film bio mnogo neujednačen, neke scene su bile suvo zlato, a neke kao da su dosnimljene za 3 minuta i izgledaju prosto rečeno jadno. pre nekoliko dana sam gledao na hd-ripu i sa fforwardovanih sat vremena mi bi lepo. al da ne offtopicujem sad... Avatar je vizuelno potpuni uspeh. 3D pasuje dobro, ali mislim da se mnogo ne gubi ni standardnom projekcijom. ono što odmah izdvaja kamerona je što se njegove pare jebeno vide, i ako nešto košta 320 miliona to ima da oduva za svaki cent. to je valjda ultimativni 'zanat' + talenat, šta li... neverovatan je izgled planete, nekako se čovek uhvati za pomalo problematičan dizajn vanzemaljaca, a da samu šumu i sve u njoj uzima zdravo za gotovo. okoliš izgleda fenomenalno. zatim, ta samoreferentnost je svakog fanboja wet dream. ripley tj. sigourney za stolom s gomilom alfa muzjak marinaca, sa onom frizurom, sa cigaretom, okruzena onakvim robotima, na military svemirskom brodu koji levitira iznad planete naseljene neprijateljskim vanzemaljcima. sentiment drma pa rastura... pored ripley, očigledna je i Gorillas in the mist uloga.ostatak kasta okej, rodrigezova odlično upada u cipele jenette goldstein, možda fali jedino bill paxton.druga strana medalje je čisto subjektivna. vrlo je lako ispljuvati ovakav projekat, jer takodje je jasno koliku 'umetničku' slobodu on može imati pod teretom tolikog budžeta. pristup svemu je suštinski holivud, predvidljiv do maksimuma, po šablonu u milimetar, sa jasno definisanim dobrom i zlom, i momentima 'preokreta' i loženja gledalaca. u ovom slučaju, taj 'THE govor' može biti i bolno iritantan. neki politički podkontekst postoji, i simpatično je što ga ima, ali daleko je to od prave kritike nazi totalitarizma i američke spoljne politike uvijene u SF kao kod npr. verhoevenog starship troopersa. verovatno su mom pozitivnom utisku doprinela i jako smanjena očekivanja jer su me prvi trejleri skroz oladili od filma i mislio sam da će biti potpuno negledljivo djubre :D
Link to comment
pa ne znam baš kako da ih uporedim. vidim ti baš napljuva tarantina, a meni je njegovih 3 sata prošlo bez problema. najviše mi je smetalo što mi je film bio mnogo neujednačen, neke scene su bile suvo zlato, a neke kao da su dosnimljene za 3 minuta i izgledaju prosto rečeno jadno. pre nekoliko dana sam gledao na hd-ripu i sa fforwardovanih sat vremena mi bi lepo. al da ne offtopicujem sad... Avatar je vizuelno potpuni uspeh. 3D pasuje dobro, ali mislim da se mnogo ne gubi ni standardnom projekcijom. ono što odmah izdvaja kamerona je što se njegove pare jebeno vide, i ako nešto košta 320 miliona to ima da oduva za svaki cent. to je valjda ultimativni 'zanat' + talenat, šta li... neverovatan je izgled planete, nekako se čovek uhvati za pomalo problematičan dizajn vanzemaljaca, a da samu šumu i sve u njoj uzima zdravo za gotovo. okoliš izgleda fenomenalno. zatim, ta samoreferentnost je svakog fanboja wet dream. ripley tj. sigourney za stolom s gomilom alfa muzjak marinaca, sa onom frizurom, sa cigaretom, okruzena onakvim robotima, na military svemirskom brodu koji levitira iznad planete naseljene neprijateljskim vanzemaljcima. sentiment drma pa rastura... pored ripley, očigledna je i Gorillas in the mist uloga.ostatak kasta okej, rodrigezova odlično upada u cipele jenette goldstein, možda fali jedino bill paxton.druga strana medalje je čisto subjektivna. vrlo je lako ispljuvati ovakav projekat, jer takodje je jasno koliku 'umetničku' slobodu on može imati pod teretom tolikog budžeta. pristup svemu je suštinski holivud, predvidljiv do maksimuma, po šablonu u milimetar, sa jasno definisanim dobrom i zlom, i momentima 'preokreta' i loženja gledalaca. u ovom slučaju, taj 'THE govor' može biti i bolno iritantan. neki politički podkontekst postoji, i simpatično je što ga ima, ali daleko je to od prave kritike nazi totalitarizma i američke spoljne politike uvijene u SF kao kod npr. verhoevenog starship troopersa. verovatno su mom pozitivnom utisku doprinela i jako smanjena očekivanja jer su me prvi trejleri skroz oladili od filma i mislio sam da će biti potpuno negledljivo djubre :D
ne slazem se s tobom glede troopersa. ja mislim da taj film kroz taj navodno ironicni odmak od fasizovanog mizanscena u stvari budi zelju za njim. inace brilijantan film radjen po jednoj od najznacajnijih sf knjiga druge polovine XX veka.kameron s druge strane radi jasne programske epike bez i trunke ambivalentnosti ali to nije nista manje umetnost, za mene, do ne znam neki hanake. samo drugacije.takodje, nazovi me liberalnom placipickom ali u godinama u kojim sam vise sam u fazonu: what so funny 'bout peace, love and understanding...bolje omatoreli hipik nego ocvali panker...
Link to comment

Avatar... Jebeno remek delo. :)Gledati u 3D obavezno.EDIT: Jednostavno ne mogu da zamislim sta bi se moglo promeniti da bi ovaj film bio bolji.

Scena kada ona kao Na'vi drzi njega kao coveka u narucju je epohalna. I taj ljubavni element filma uopste nije za potcenjivanje.

Edited by Eraserhead
Link to comment
Avatar 3D.Šokiran sam! Sjajano, sjajno!
Impresivna 3D tehnologija!A Cameron k'o Cameron. Zanimljivo bi bilo videti ovu tehnologiju u rukama Blomkamp-a ili Danny Boyle-a npr. Trainspotting 3D cool.gif
Link to comment
Impresivna 3D tehnologija!A Cameron k'o Cameron. Zanimljivo bi bilo videti ovu tehnologiju u rukama Blomkamp-a ili Danny Boyle-a npr. Trainspotting 3D cool.gif
jes pa da pola bioskopa dobije srcku a druga polovina epinapad
Link to comment
ne slazem se s tobom glede troopersa. ja mislim da taj film kroz taj navodno ironicni odmak od fasizovanog mizanscena u stvari budi zelju za njim. inace brilijantan film radjen po jednoj od najznacajnijih sf knjiga druge polovine XX veka.
troopersi su mi poslednji veliki sf spektakl koji istinski volim, a za ideologiju naravno da se ljudi mogu loziti, eto u srbiji su i la haine i 'citulja' bili hit u progresivnom smislu..umetnost in my book je ipak nesto drugacije od ovog kameronovog filma, al slazem se naravno da svako treba iz ovih stopa da krene u 3D salu i prepusti cula ovom tehnoloskom ludilu. ima doduse jedna dodatna ambivalentnost pri cinjenici da nas u avataru hipernapredna dostignuca jednog megalomana i savremenog sveta loze da se primamo na duhovna stanja tehnoloski zaostalog drustva. mislim, dzaba im svako drvo zivota i energija i trtmrt shamani kad cu ih u verovatno bliskoj buducnosti moci proziveti ako zelim putem kabla :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...