Jump to content
IGNORED

Kolumna Ivana Ergića


Töölönlahti

Recommended Posts

momce ima prilicno ispravne stavove.jes da vrti par referenci koje samim tim pocinju da deluju smesno i naivno, al za razliku od dobrog dela novinara i kolumnista, i jedne nase bivse saborke odtamo, doktorice psihologije kuracpalac, izmedju ostalih, ume vrlo cesto da ne omasi poentu.
Za razliku od vecine nasih kolumnista, ovaj cita bar nesto, pa makar se pozivao i na Lombroza tu i tamo.a Duci je antipaticni i agresivni ekscentrik, koji ima i izlete u potpuni mrak ("Slobodan Milosevic je simbol slobodarske borbe srpskog naroda") Edited by vasudeva418
Link to comment
  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    9

  • bergasa19

    9

  • DarkAttraktor

    7

  • teacher

    6

Duci Simonović i Ergi Ergić pokazujuju isti infantilni idealizam misleći da je svet apriori savršen, a onda su došli neki nevaljali i sve to upropastili. Kad je neko infantilan kao dete, to je normalno. Ali ako omatori i nastavi tako da razmišlja, to je onda već posao za psihijatre.Kao da je Duci pronašao toplu vodu i rupu na saksiji tvrdeći da je vrhunski sport izraz totalitarizma. Erga je mnogoooo pametan kad priča o interesu krupnog kapitala u sportu. Nikako obojica da shvate da ovaj svet nije savršen i da ne može biti savršeniji. Umesto sportskih igara kojima se zaglupljuju i pasivizuju mase i artikuliše njihova agresija imali bi stalne ratove i totalnu anarhiju ... Zreli ljudi prihvate poredak kakav je i vešto ga prilagođavaju sebi.Oni drugi, infantilni, veruju u neku misionarsku ulogu, misle da oni znaju neku ekskluzivnu istinu i da je potrebno samo tu istinu izložiti drugim ljudima pa će onda nastupiti revolucionarni društveni prevrat.

Link to comment
Duci Simonović i Ergi Ergić
Ocigledno nisi citao Ergiceve kolumne. Ili si dijagonalno prosao kroz neku od njih .Zato nemoj tako povrsno da ih svrstavas u isti obrazac, oni nisu bliski ni po jednom osnovu. To sto obradjuje Ergic su ozbiljne teme koje se cesto pojavljuju na diskusionim forumima evropske levice. Ukratko, Ergic vrhunski profesionalni sport i odnose u njemu problematizuje analizirajuci komplikovane drustvene odnose pojedinacno, dok Simonovic sve svodi na cistu politiku.
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Slučajno sam naleteo na Ergu fenomena, pa čitao sve što sam onomad propustio... Obrnutim hronološkim redosledom:

Невероватно, али успели су да доведу народ да не осећа понижење које му наносе држава и политика, које нису у стању да им обезбеде ни најосновнију егзистенцију, већ да диже глас тек када њихова репрезентација испадне са неког великог такмичења. Најстрашније је кад је обичан човек доведен до тога да његова најелементарнија осећања поноса и стида зависе од неког или нечег другог, а нарочито ако је то нешто друго најобичнија игра, или спортски резултат. Ова друштвенополитичка алатка је данас највећи цивилизацијски пораз обичног човека.
... koga briga za saobraćaj, čistoću, dnevnu politiku, komunalni red, Đilase - dokaži da si sposoban, vrati ponos Srbije na stari kolosek :heart: i mirno čekaj reizbor.
Link to comment
Ivan Ergić je u poslednje vreme objavio nekoliko tekstova u Politici, a poslednja dva su imho nadprosečno dobri:...
Efekat već viđenog.Možda sam tužan zbog doktorke Cuddy Lise (koja se pokazala profuknjača), možda gajim predrasude prema fuzbalerima, ali pametan fuzbaler mi je - oksimoron.Uvek mi se javi vizija Dušana Savića, koji je pokupio jednu caku od Miljanića i dve cake od urbanih nacoša i to ponavlja kao vergl, a samo zato što je okružen nepismenim dustabanlijama deluje pametno."I sad ne mogu da se otmem utisku" da su tekstovi Ivana Ergića zanimljivi SAMO zato što ih piše fuzbaler - sve vreme mi deluje efekat divljenja gorili dok stepuje ili papagaju koji peva umesto da psuje.I ima nečeg, kako da kažem, šljašteći-prosvetiteljski-već-viđeno i prilagođeno opštem ukusu u tim člancima.Kao dobar đak, koji fascinira tetke "opštom kulturom": jeste li ga videli, zna hemiju i fiziku ali ima i 4 razreda niže muzičke vidi kako svira klarinet.Možda je svemu kruva Cuddy radodajka, ne znam. Edited by kud_genijalci
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...