Jump to content
IGNORED

Kolumna Ivana Ergića


Töölönlahti

Recommended Posts

- ako se avaram u nekim zemljama se kompanijama otpisuje izvesni % od poreza koji moraju uplatiti državi ako tu lovu daju za sponzorstvo klubovima- moglo bi i kod nas, npr fiat uloži u radnički kg, din (ili ko im je već vlasnik) u radnički ni, nis u vošu, u titove blizance neke banke npr, tada bi smo imali daleko jaču ligu a uprave bi morale da prikažu na šta su utrošile milione od sponzora

Link to comment
  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    9

  • bergasa19

    9

  • DarkAttraktor

    7

  • teacher

    6

Tu nema neke dileme, profesionalni sport je društveno koristan kao i kocka i prostitucija. Toliko je i borba protiv otprilike uzaludna.Ali ok je da postoje tipovi poput Ergića i Ducija.Inače, Duci mi je svojevremeno priredio najurnebesnije TV iskustvo, kada je u emisiji pustio neki fudbalski klip: 90 i neki minut, slobodnjak, ako se da gol titula, ako ne - protivnički tim je šampion. Zaleće se pristojan čovek, pritegne punom i nokautira najnesrećni segment živoga zida. Sudija svira kraj, ovog ošamućenog igrači nose kao heroja, a Duci zapomaže tipa 'Vidi ove idiote, on je heroj i dobija pare što ga pogodiše loptom u glavu. Pa koliko te plaćaju magarče, da ti ja platim da mi dođeš u sobu da te gađam predmetima u glavu i lečim svoje frustracije. Prema tome...'

Link to comment
Inače, Duci mi je svojevremeno priredio najurnebesnije TV iskustvo, kada je u emisiji pustio neki fudbalski klip: 90 i neki minut, slobodnjak, ako se da gol titula, ako ne - protivnički tim je šampion. Zaleće se pristojan čovek, pritegne punom i nokautira najnesrećni segment živoga zida. Sudija svira kraj, ovog ošamućenog igrači nose kao heroja, a Duci zapomaže tipa 'Vidi ove idiote, on je heroj i dobija pare što ga pogodiše loptom u glavu. Pa koliko te plaćaju magarče, da ti ja platim da mi dođeš u sobu da te gađam predmetima u glavu i lečim svoje frustracije. Prema tome...'
koji odlep :lolol:
Link to comment
bednih 400k € po sezoni koje je pfc dobio od eps-a (tj države) kada je trebala da se izbegne sramota da bude jedini tim u lš bez sponzora na dresu
:lolol:
Link to comment
draga veruj arbajtu na rec i samo proveri sta je vrckasti pevac iskovo po guglu i mozda ti se samo da tj odgovori
srečo, pitam kakve bi veze imalo prozivati ergića za neoriginalnost (ili šta god) ako se u obzir uzme da on piše 2013, ne pretenduje da je sociolog, ne predaje naučni rad, piše čoek kolumnu za široke narodne mase, a dotiče se gorućih i pikantnih tema.
Link to comment

Pogrešan sam izraz iskoristio, ne mislim da bukvalno prepisuje ali su to stavovi koje su društvenjaci u to vreme promovisali: profesionalizam direktno ruši samoupravljanje u sportu, otvaraju se vrata komercijalizaciji a lumpeni niskih strasti, koje dotični predstavljaju kao gotovo isključive konzumente sportskih priredbi, će biti u mogućnosti da sportu, sportistima i sportskim društvima postavljaju uslove, obzirom da ih i plaćaju.U suštini, teza je da kapitalizam uništava sport.Takav stav otvara mnoga pitanja, obzirom da živimo u takozvanom kapitalizmu.

Link to comment

Ali to pitanje kako drzava finansira klubove je poprilicna zamena teza. Valjda je jasno da klubovi koji su u mogucnosti sluze pranju novca, pa samim tim i Zvezda i Partizan iz godine u godinu klize u minuse. Zvezda je tu ekstremniji primer zbog veceg duga, ali Partizan ipak bolji s obzirom da su ti ljudi iznosili neke finansijske izvestaje gde je klub u stvari bio u gubitku zbog ucesca u LE, a novac od prodaje igraca i ucesca dva puta u LS je misteriozno nestao.edit: i jasno je da ta kritika ide u prilog "resenju" tako sto ce se privatizovati klubovi.

Edited by casperbgd
Link to comment
  • 2 months later...
http://www.kontrapress.com/clanak.php?rub=Razgovori&url=Nogometni-stadioni-su-poligon-za-fasizaciju-mladih-ljudiKako danas doživljavate prostor Jugoslavije?Ergić: To je prostor koji ću u kulturnom i duhovnom smislu uvijek doživljavati kao svoj. Ne pristajem na to da odjedanput Krleža, klape, sevdalinka ili Radenska nisu više moji, jer bi me to drastično osiromašilo. Druga je stvar što je to danas teritorij zaražen nacionalizmom i netrpeljivošću, i to ostaje nešto što me rastužuje. Na kraju se opet potvrdilo ono dvornikovićevo, da smo mi narodi prostora, a ne narodi vremena koji su svjesni povijesti i svog mjesta unutar nje, iako je ta povijest uvijek nemilosrdna prema malim narodima. Ja jesam Srbin, ali u kulturalnom smislu uvijek ću biti Jugosloven, kao što danas netko drugi pored pripadnosti svojoj naciji takođe može biti europejac ili nešto treće. Ti identiteti su proturječni samo za one zaslijepljene mržnjom jer što više identiteta čovjek posjeduje, to je bogatiji duhom.
Link to comment
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...