Jump to content
IGNORED

Smrt na Filmu


Aleksija

Recommended Posts

Može jedna najgora scena umiranja? Kad gine Faramir u Kralju prstena. Te hoće, te neće, ah, oh, eh, pa se uhvati one strijele, pa druge, pa sedme, pa poglea onako značajno, pa malo duže tako, pa kao poklekne, tetura, pa ajde više jebote!
Boromir <_< I nije kralj prstena angry.png
Link to comment
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aleksija

    9

  • Indy

    7

  • 3opge

    6

  • korindjar

    4

Sva se najezim kad pomislim na scenu u Novecento u kojoj Donald Sutherland ubija decaka. Ufff.
takodjeutisak iz detinjstvatraje Edited by kum_spasoje
Link to comment
Može jedna najgora scena umiranja? Kad gine Faramir u Kralju prstena. Te hoće, te neće, ah, oh, eh, pa se uhvati one strijele, pa druge, pa sedme, pa poglea onako značajno, pa malo duže tako, pa kao poklekne, tetura, pa ajde više jebote!
?! :blink:
Link to comment

Scena u kojoj Bjork biva podvrgnuta smrtnoj kazni u mjuziklu ( :blink: ) "Dancer in the Dark". Sam film je mucenje po sebi, ali kraj je udarac macolom u glavu... gledaocevu. Bilo mi muka, onako kao u autobusu posle cele noci putovanja, bez spavanja.Uopste, svi ti filmovi sa "pogresnim i nepravednim pogibijama" (dobro, jeste Bjork smarala... vristeci citav film, ali ipak...) izazivaju mi nauseau. Vucem traume jos od "Male Sirene" (mislim na bajku, pa na Japanski crtac, koji je postovao Andersena, a ne na Holivudsku procedjenu papicu, gde se deci servira lagarija da dobro uvek i obavezno trijumfuje... kao da je americki pronalazak.) P.S. Zar jos nekome nije interesantna ova pojava: lako se pise o smrti, o hejtu, o najgorem filmu, knjizi... Pohvale su vec riskantne, a ljubav (kao tema) totalno out!?

Link to comment
P.S. Zar jos nekome nije interesantna ova pojava: lako se pise o smrti, o hejtu, o najgorem filmu, knjizi... Pohvale su vec riskantne, a ljubav (kao tema) totalno out!?
donekle si u pravu, mada mislim da ima i dosta topika gde se pise o onome sto volimo. uostalom, smrt je safe bet, za razliku od ljubavi :)setila se jos par: duel in the sun (1946), gde jennifer jones puca i umire kao prava vestern diva, sa sve preglumljivanjem, ali seksi i mocnowilliam hollden koji nas uvodi u pricu u sunset blvd. (1950) plutajuci mrtav u bazenu, scenarista koji od pocetka zna tacno kako ce se sve zavrsiti
sto bolnije to mom srcu milije.od celog von trierovog opusa mogao sam junacki da izdrzim samo evropu i to zato sto se davala na FESTu.
a bas bi bilo kul da si podlegao tokom projekcije, pa da te okacimo na topik smrt na filmu :) (ako neko zeli, tema moze da se prosiri i na filmove od kojih ste zamalo umrli)
Link to comment

"Leon" , 2 metra do izbavljenja Oldmen mu ulece klizeci s ledja..."Kum 2" kada ubijaju mucenog Freda... To mi je bizarnije nego sve druge smrti u sva tri dela..."Povratak", potpuno sam se zbunio kada im je cale poginuo... skroz nekako neocekivano...and fuckin'deerhunting.jpgKao mali sam jednom i nikad vise (nisam ga nigde video) gledao "Covek koji je hteo da bude kralj" sa Son Konerijem i Majklom Kejnom... Jedna od poslednjih scena je kad Koneri stoji na onom visecem mostu (kao Indijana Dzons fazon) sa krunom na glavi, a domoroci seku most i on pada... kruna odlece s glave... bas sam bio tuzan... :(

Link to comment

1. Verovatno najbolja scena smrti za koju znam je u Odiseji 2001 - Hal ubija hibernirane kosmonaute, bez ijednog zvuka, bez ijednog pokreta... mi samo posmatramo ekran na kome neke linijice postaju ravnije i znamo da su ljudi upravo ubijeni. Savrseno cisto ubistvo.2. Chandra je vec pomenuo Krotki o Zabijaniju.3. Kada Zana Moro ubija Dzima i sebe, jer ne moze nikako drugacije da razdvoji dvojicu prijatelja koji vise vole jedan drugog nego nju. U pitanju su naravno Zil&DzimVan konkurencije -vec pomenuti Angels With Dirty Faces

Edited by Maltese
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...