Jump to content
IGNORED

Smrt na Filmu


Aleksija

Recommended Posts

Znači, u Koloseumu se u dvoboju bore kukavni Komodus i heroj Maksimus. Duel je namešten da slabiji, Komodus, pobedi, ali na div-junaka se namerio. Premda teško ranjen, Maksimus preotima skriveni Komodusov bodež i njime ga, gotovo sažaljivo, ubija. Kukavni, pokvareni, ali nekako jadno-dragi Komodus umire... Maksimus i dalje stoji, ubledeo od gubitka krvi... Sintisajzeri Hans Zimmera lagano kreću, dok je auditorijum zanemeo. Maksimusu se priviđa njegovo selo, imanje, kapija se skoro otvara... Kvintus ga poziva po imenu, Maksimus se načas vraća u realnost i govori svoju poslednju želju. Lucilin uplakan lik... Kvintus oslobađa preostale gladijatore. Maksimusova ruka, u mislima, miluje žito okupano u plavoj sepiji i glasu Lise Gerrard... Maksimus konačno pada, Lucila pritrčava... Maksimus kaže "Lucijus je sad bezbedan". Maksimus lebdi iznad tla, u duhu, a iz plavičaste sepije ga posmatraju pokojna žena i dete ...on im se kroz žito vraća. Lucila guta plač, svi ostali stoje nemo... zatim Lucila drži poslednje slovo... Palog Maksimusa odnose drugari gladijatori.
sta tek reci za one tigrove na lancima, borbe gladijatora stroboskopski montirane i presmesnog Joaquina.
Link to comment
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aleksija

    9

  • Indy

    7

  • 3opge

    6

  • korindjar

    4

sta tek reci za one tigrove na lancima, borbe gladijatora stroboskopski montirane i presmesnog Joaquina.
Pretpostavljam da je to vrsta filma koja se nikad nece dopasti filmofilima koji smatraju da filmske tigrove treba da igraju u narandzasto-crno ofarbani sarplaninci.
Link to comment

....kad mre dzon vojt u sampionu, a mali rida...jebote kako sam se bio smorio....i nedavno gledam opet, i ceo film mi nekako jadnjikav, ali na kraju zamalo da opet pocnem da placem...jebi ga......svasta je vec receno sto sam i ja recnuo u mozak, ali nije spomenut 7...kad bred roka spejsija...sva osecanja na jednom mestu, na kraju filma...savrseno...

Link to comment

samo par reci od topic startera:potpuno su mi razumljivi i bliski (kao, verujem, i vecini ovde) uzasnutost i bes koji su podstakli zorgea da ovde okaci link. zamolila bih, ipak, da se ovde ne raspravlja ni o samom materijalu, ni o motivima za njegovo prezentovanje na smrti na filmu ? ne zbog samog topika, vise zbog toga sto je u pitanju previse vazna i bolna tema, za koju i postoji poseban topik. za uvredljive postove ce se valjda postarati moderatori.

Link to comment
Ekstremno me tresnulo kada je u "Napad na policijsku stanicu broj 13" lazni sladoledzija upucao klinku koja se vratila jer zeli vanilu tvist a ne obicnu vanilu...
Uh, ovo i meni ostalo u sećanju, valjda jer sam ga mali gledao, a ono hladnokrvno okretanje i pucanje u grudi malog deteta koja samo pade ko sveća... :ph34r: Iz istog perioda, i prvi deo filma Kontrolori (Scanners) kada onom TV prezenteru eksplodira glava. Budite upozoreni pre nego otvorite spojler.

scanners.jpg

Od još nekih scena: -Ben Hur dolazi do iskasapljenog i samletog Messale koji se grči da se održi u životu da mu samo kaže da su mu majka i sestra u dolini gubavaca i onda izdahne-Jaws - kada ajkula sažvaće Kvinta, momenti pre nego što Brodi puca u boce sa kiseonikom-Otimači Izgubljenog Kovčega, jedan od prvih filmova koji sam video u bioskopu, nikad neću zaboraviti kada se ona dvojica nacista i Belok rastope iznad kovčega

Link to comment

Pre no što se setim šta je još ostalo, a nije nabrojano iz filmova, na pamet mi odmah padaju dva momenta iz relativno nepoznate britanske krimi serije Cracker, kod nas se svojevremeno prikazivala na Politici sa neveštim prevodom "Tajne šifre". Jezivo iskreno odrađena serija, sa pričama od po 1, 2 ili 3 vezane epizode po 45 minuta. Robbie Coltrane u ulozi Fica, psihijatra koji tezgari i pri sekciji policije Mančestera. 1. Smrt Bilboroua, šefa policijskog okruga gde je Fic radio, u epizodi "To Be a Somebody", kada mu Robert Carlyle, u ulozi koja ga je lansirala, kao serijski ubica - ekstremista zariva nož u telo. Brutalno napeta sekvenca kada on, kao šef policije dolazi u kuću Albija (Carlyle), još ne shvatajući da se radi o osumnjičenom, dok ne vidi na zidu slike koje upućuju da je on ubica. Okreće se, ali Carlyle je tu, i ono što ledi krv u žilama je koliko mu se Albi približava polako i polako mu zabada nož u telo, dok ni Bilborou ne može da reaguje brže, nego su obojica usporeni u nekoj neverici, ili nepoznanici takve situacije. Strašan kontrast od sličnih scena koje su obično ispunjenje makljažom, potezima brzine munje i borilačkim veštinama. Albi beži iz kuće, a Bilborou se javlja stanici i svim jedinicama na radiju, i zadnjim dahovima daje svedočenje mrtvog čoveka, izvuče se izvan kuće, i umire na trotoaru. Kolege ga nalaze i shvataju da nema pomoći, koliko god puta video ne mogu da se ne naježim.

PDVD_071.JPGPDVD_072.JPGPDVD_079.JPG

2. Samoubistvo narednika Becka, u finišu epizode "Brotherly Love", no koreni istog se nalaze još 2-3 epizode ranije kada Beck siluje svoju koleginicu Penhaligan. Kraj epizode kada odlučuje da presudi optuženom za ubistva prostitutki koji će se izvući kroz nedostatak dokaza, i samom sebi, gonjen krivicom koju nije hteo da prizna ranije

PDVD_059.JPGPDVD_060.JPGPDVD_062.JPG

Link to comment

malo bzvz sto pisem a ne znam naziv filma. bivsa profesorka umire od raka u sterilnoj bolnici, cijeli film je o tome. mislim da glumi charlotte rampling, ali nesto ne mogu da izguglam. gejziri krvi ne mogu da se uporede sa ovom obicnom, najobicnijom agonijom.

Edited by morgana
Link to comment

d.m.s.m.:samo bih hteo da vas zamolim da napisete bar jednu recenicu kada postirate slike ili klipove /jbmti rec/ sa jutjuba.ovako, bez toga, diskusije brzo gube smisao i postaju samo redundantni kontejneri web materijala.hvala

Link to comment

Boško Buha - slou moušn sekvenca kad Čikalo (Bakoč) sa onom avijatičarskom kapicom, pokošen rafalom pada s bajsa i umire, a Ljuša Samardžić gkleda ne može da veruje u šokuHajka - matori sa guslama u rancu (Boro Begović?) ostaje teško ranjen, sedeći na nekom brdu dok se saborci povlače, i kreće jedan rafal drugi sve bliže, i čovek vidi da je gotov pa izvadi gusle i kreće da peva i gusla dok ga ne pokosi metak.Carlito's Way - znači ne zna se koja je bolja - kad Klajnfeld kukom raspaljuje po glavi Tony T-a (You tell me how it feels, with the fuckin' eels and the fuckin' crabs, comin' outta your fuckin' eyes!), pa kad Vini upucava Klajnfelda u bolničkoj sobi (There's a delivery for you, Mr. Kleinfeld. - From who? - From my father... and my brother. Adi?s, counselor.) i na kraju kad Karlito preživi celu poteru i sav srećan hrli ka Gejl (koga mrzi da gleda prvi klip nek preskoči, snimak je sa TV-a, pri čemu ja ne mogu očima da vidim ono đubre Benija Blanka iz Bronksa <_< )

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...