Jump to content
IGNORED

Smrt na Filmu


Aleksija

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aleksija

    9

  • Indy

    7

  • 3opge

    6

  • korindjar

    4

Najduža: Tony Montana (Al Pacino) - Scarface: gine brat - bratu 15 minuta;Najmučnija za gledati: Michael Jetter u The Green Mile - pogubljenje na električnoj stolici;Najsmješnija: Dr Kananga (Japhet Kotto) u Live and Let Die (007) - popije kapsulu, naduva se k'o balon i eksplodira;Najtragičnija (po čovječanstvo): Slim Pickens u Dr Strangelove.

Link to comment

Znači, u Koloseumu se u dvoboju bore kukavni Komodus i heroj Maksimus. Duel je namešten da slabiji, Komodus, pobedi, ali na div-junaka se namerio. Premda teško ranjen, Maksimus preotima skriveni Komodusov bodež i njime ga, gotovo sažaljivo, ubija. Kukavni, pokvareni, ali nekako jadno-dragi Komodus umire... Maksimus i dalje stoji, ubledeo od gubitka krvi... Sintisajzeri Hans Zimmera lagano kreću, dok je auditorijum zanemeo. Maksimusu se priviđa njegovo selo, imanje, kapija se skoro otvara... Kvintus ga poziva po imenu, Maksimus se načas vraća u realnost i govori svoju poslednju želju. Lucilin uplakan lik... Kvintus oslobađa preostale gladijatore. Maksimusova ruka, u mislima, miluje žito okupano u plavoj sepiji i glasu Lise Gerrard... Maksimus konačno pada, Lucila pritrčava... Maksimus kaže "Lucijus je sad bezbedan". Maksimus lebdi iznad tla, u duhu, a iz plavičaste sepije ga posmatraju pokojna žena i dete ...on im se kroz žito vraća. Lucila guta plač, svi ostali stoje nemo... zatim Lucila drži poslednje slovo... Palog Maksimusa odnose drugari gladijatori.

Link to comment
Kieslowski je teski bolesnik. njegovi filmovi su tesko depresivni. jednom sam gledao njegov krotki film o ljubovi ili kako se vec speluje i alkoholizovao se barem jedno sedam dana nakon toga. zabraniti.
Osim ako ti i Indy niste sarkasticni, stvarno ne znam sta se moze dodati na vase postove. :lol:
Link to comment
Šta nije u redu s mojim postom :(
E nemam pojma, ja sam kanda malo nerealan po tom pitanju, tako da oprosti na kenjanju. Meni se recimo nikako ne svidja kada Schindler place na kraju filma, baca znacku SRSa i kaze 'ovo je vredelo jos 3 zivota'.
2maltese, cenim da si artist, ja se samo shlepujem na ovom ptf.kao sto su happygolucky holivudski filmovi besmisleni, mislim da je kieslowski druga krajnost. crvenoplavobelo, ili sta vec, dekameron? i... ja to dozivljavam kao poziv na samoubistvo
Uff, ja sam daleko od artista, taman koliko i od svaki posten zeleznicar, samo daj nemoj bas takve stvari pricati o Krysztofu Kieslovskom (ime i prezime sam upravo pokusao napamet napisati), u pitanju je zaista nesto dobro Edited by Maltese
Link to comment

Neki postovi su ostali ovde, kako bi smo dobili smisleniji i 'cistiji' topik u Kislovskom. Ako imate neke predloge za bolju raspodelu postova po ove dve teme rado cu promeniti split

Edited by Maltese
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...