Jump to content
IGNORED

Smrt na Filmu


Aleksija

Recommended Posts

dakle, znamo da su svi dobri filmovi o ljubavi i/ili smrti - i jos nekim manje vaznim stvarima izmedju.ovo je mesto za najupecatljivije, najcuvenije, najbizarnije, najdirljivije, najmucnije, najkrutnije, najlepse scene umiranja u filmovima.posto je dzimi barka vec zauzeo pocasno mesto u naslovu topika, da krenemo lagano sa par scena u kojima smrt dolazi po bad guys (& gals)- boni i klajd, zajedno, sporo, u elegantnom plesu smrti pod beskonacnom kisom metaka, u klasiku artura pena- dzejms kegni u white heat - pozdrav mami i smrti sa vrha sveta, jedna od najcuvenijih scena ikad.izvolite.

Link to comment
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aleksija

    9

  • Indy

    7

  • 3opge

    6

  • korindjar

    4

One of the best: Monty Python and the Holy GrailHolyGrail020.jpgOne sad: Blade Runnerblade-runner-1.jpgOne senseless: Full Metal JacketFull_Metal.jpgI da ne idem dalje sa slikama:- Alien 3: skok Ripley u topionici gvožđa- Pulp Fiction: kad Travolta opali metak liku na zadnjem sedištu- True Romance: Christopher Walken upucava Dennisa Hoppera- Kill Bill: O-Ren Ishii...

Edited by Razzmatazz
Link to comment

E.T. kada umire (najiskreniji dozivljaj tuge) walkin u lovcu na jelene kada igra ruski rulet (uzasno mi potresno bilo jer iza te igre stoji droga, rat, politika, depresija i jos mnogo toga)jean marc barr u big blue (francuska verzija), njegov odlazak, gledano pre 15+ godina prvi put i dan danas posle mnogo gledanja dozivljaj kraja je isti (poistovecujem se nacinom odlaska...kada saberem i oduzmem..to ce biti moj kraj)rutger hauer u blade runner indijanac u natural born killers (dize mi se pritisak svaki put jer me podseca koliko ljudi gine i zrtvovano je zbog idiota)a jos gore mi je u american history x sa deckom i zavarivanjem u ivicu trotoara....tu scenu uvek izbegavam da gledam. lester, telma i louise, maggie u m$b, kralj leonidas su mi potpuno opravdane smrti....sa tapsanjem:)

Link to comment

Toliko je spektakularnih, potresnih, svakakvih smrti...ali, valjda je najbesmislenija - smrt mucenog Teodora Donalda Donija Kerabatsosa (Steve Buscemi) u "Big Lebowski".

Link to comment

Quick 5 shots...1. "Kum 1", ceo film je posejan s jakim scenama:-davljenje Luke Braci žicom, naduta faca i crvene nabubrele oči, upamtio sam taj lik još od kada sam prvi put video film-atentat na Don Korleonea, iako naizgled običan, uvek me zaprepašćuje s kakvim je intenzitetom urađena ta sekvenca-ubistvo Polija, kada vozi Klemenzu po čitavom gradu da bi najopuštenije stali kraj tihog puta, kamera na Klemenzi okrenutim leđima, iz kola se čuje samo pucanj, i na sledećem pogledu, Polijeva glava je na volanu-masakriranje Sonija na naplatnoj rampi auto puta-maestralna završnica čitavog filma, ubistvo vođa pet porodica, u kontrastu sa Majklom koji kumuje Koninom sinu, uz crkvenu muziku i obred krštenja, posebno metak kroz naočare Mo Grina-davljenje Karla na samom kraju, hladnokrvno izvedeno, njegova noga koja probija šoferšajbnu i gotovo dodiruje kameru2. "Alien", naravno, kada mali izbija iz stomaka3. "Psiho"4. "American Beauty"5. "Kad jaganjci utihnu", kada se tim policajaca približava prostoriji gde je Lekterova ćelija, ulaze i vide njihovog kolegu razapetog na rešetke, polupojedenog

Link to comment

naravno, kum/ovi/ mogu sami da popune celu stranu, najmanje.

3. "Psiho"
koja tacno scena?sad mi pade na pamet koliko me je iznandila mucnina koju sam osetila posle gibsonovog krvavog the passion of the christ - nekao sam mislila da nema vise filmova koji jos mogu proizvesti tu vrstu nelagodnosti u stomaku. plus sto nisam tako nesto ocekivala od mela :) /naravno, ako se uopste racuna da je tu glavni junak umro/
Link to comment

Može jedna najgora scena umiranja? Kad gine Faramir u Kralju prstena. Te hoće, te neće, ah, oh, eh, pa se uhvati one strijele, pa druge, pa sedme, pa poglea onako značajno, pa malo duže tako, pa kao poklekne, tetura, pa ajde više jebote!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...