Jump to content
IGNORED

Velika Britanija


sheridan

Recommended Posts

rental je najbolji, naravno, samo sto ja ne znam da vozim. ako neko s foruma bude isao do ambasade, molim vas prepisite taj broj telefona pa okacite ovde. da zovem konzularno nemam strpljenja posto je ili zauzeto ili se ne javljaju, ali probacu da ih kontaktiram emailom posto su mi poslednji put kada sam se interesovala oko vadjenja pasosa vrlo ljubazno i relativno brzo odgovorili.

Link to comment
Čisto sumnjam da bi imao ikakvih problema u Hrvatskoj, a ni nekih većih problema kada bi došao u UK, mada ono što će se verovatno desiti je da ga prijave kompanijama kao što je Equifax. Takve kompanije ga ne bi "jurili" oko dugova, ali taj Equifax drži informacije o credit rejtingu za gotovo celu Britaniju + Severnu Irsku. Ako mu ubeleže tamo da je propustio neke rate, može imati povećih problema da dobije i obične stvari, kao ugovor za mobilni telefon ili slično, kamoli veće kredite jer će sve kompanije da proveravaju njegov credit rejting. Na žalost, nemam neki razuman savet, jer je situacija prilično čudna. I oni su idioti kad prave ovakve zavrzlame.
Treba da ode kod managera, i da mu objasni, da su opcije dve: ili će dobiti sada odmah šestomesečnu članarinu, i raskinuti ugovor. Opcija dva je da on pogasi račune u UK, napusti UK i onda će oni da ga prijave agenciji za naplatu kredita i Equifaxu, a zauzvrat će dobiti O funti i kurac da izbiju oči.Ako im tako objasni stvari, pristaće da ugase ugovor uz dobijanje članarine unapred.
Link to comment
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

rasprodaje nikad nisu imale neki fiksan datum zavrsavanja. pre ce biti da traju dok im se zalihe ne potrose ili dok ne stigne nova sezona sa novim kolekcijama. a to najcesce nije pre kraja januara.

Link to comment
zna li neko dokle traju novogodisnje rasprodaje u uk?
to samo u komunistickoj kontinentalnoj Evropi mora da se zavrse kad komitet kaze da se ne bi neko ubio zbog konkurencijea u liberalnom kapitalizmu valjda, sto kaze Isis, ima da se prodaje dok se ne rasproda.
Link to comment
zato ne znam zasto je tolika frka za boxing day kad kao pocinju najvece rasprodaje. pa trajace jos bar mesec dana.
i ovde se ceka ispred vrata prvog dana da se prodavnice otvore - da su ugrabi najbolje.mada, ja na rasprodaje idem da nadjem nesto sto mi ne bi palo na pamet pri zdravoj pameti Edited by msmodesty
Link to comment

znam da obicno traju ceo januar (ponegde cak i duze, na nekim rafovima u zapecku), al to zavisi od radnje do radnje, npr robne kuce ponekad umeju da zavrse vec oko 15tog i da postave samo robu iz nove sezone, pa posto se jos uvek nisam vratila s odmora nemam predstavu kako to izgleda ove sezone i zanima me da li su neke high street radnje/ robne kuce vec stavile final reductions sto bi znacilo da ih je pravi trenutak posetiti upravo za ovaj sad vikend, cim stignem kuci. Za ostale radnje to jeste neki vid kocke, posto u mom gradu nemam kriticnu kolicinu radnji moram u soping u glazgov i ne znam kako da potrefim pravi trenutak kada su jos uvek u najvecem broju radnji rasprodaje. Mislim da cu otici 27/8 januara posto sam tad ionako u Dandiju pa mi nije toliko daleko.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...