Jump to content
IGNORED

Velika Britanija


sheridan

Recommended Posts

jms, mozda mi je promaklo, ali jel se zna od kog datuma se ocekuje primena ovih restrikcija u vezi sa visitors vizama? o skracivanju perioda vazenja vize pricaju jos od zimus, ali tad nisu spominjali ove bondove od ?1k.no, koliko vidim, ideja je da ce to vaziti samo za rizicne slucajeve, znaci odlucivanje on a case by case basis.

Link to comment
jms, mozda mi je promaklo, ali jel se zna od kog datuma se ocekuje primena ovih restrikcija u vezi sa visitors vizama? o skracivanju perioda vazenja vize pricaju jos od zimus, ali tad nisu spominjali ove bondove od ?1k.no, koliko vidim, ideja je da ce to vaziti samo za rizicne slucajeve, znaci odlucivanje on a case by case basis.
nema konkretnog datuma, pominje se prolece 2008, kao i da ce to plus onaj points system, IDs itd.. biti uvedeni tokom narednih 12 meseci...
Link to comment
  • 2 weeks later...

Da li neko zna jednostavniji i jeftiniji način da se nekome u Srbiji pošalje novac osim uplate sa mog na njihov račun (uvek me opelješe -- mislim banka, ne oni kojima šaljem)

Edited by foot-in-mouth
Link to comment
Da li neko zna jednostavniji i jeftiniji način da se nekome u Srbiji pošalje novac osim uplate sa mog na njihov račun (uvek me opelješe -- mislim banka, ne oni kojima šaljem)
Provizija banaka u Srbiji je 0.35% ili min.200.00 din sto i nije nesto. Slicno je i kad se salje novac iz Srbije - 0.80% ili min.400.00 din. Edited by remedios
Link to comment
Ali tu se uključi i moja banka i prošli put sam (na bilo koju poslatu sumu) morala dodati još ?17.00 angry.gif
Posle kažu naše banke deru. Stvarno mi je neverovatno, 17 funata :huh: Pa koliko je onda Western Union?
Link to comment
Neeeeee... HSBC.Osim ovoga, nemam sa njima nikakvih loših iskustava.
oni su i meni ok.jesi li probala da li je ista naplata i ako se taj international transfer uradi online?to sam primetio kao opciju od kako su promenili malo sajt, ali posto moze samo tokom radnog vremena, nikad da se setim da proverim kako to radi.
Link to comment
Više glasača iz inostranstva12. januar 2008. | 10:37 | Izvor: BetaBeograd -- Broj birača iz inostranstva uvećan je za 20 odsto od prošlih izbora održanih pre godinu dana, kažu u Ministarstvu za dijasporu.Državna sekretarka Ministarstva za dijasporu Neda Maletić kaže da je birački spisak uvećan za 5.800 glasača i sada se u posebnoj evidenciji birača u inostranstvu nalazi 37.172 ljudi koji će glasati na 65 mesta u 36 zemalja."U dijaspori ima između 400.000 i 500.000 ljudi s pravom glasa. Njihov broj je teško precizirati i procenjuje se po broju apstinenata na izborima i po realnom opsegu posla u diplomatsko-konzularnim predstavništvima ", rekla je ona.Prema rečima Maletićeve, glasači koji žive u četiri zemlje - SAD, Kanadi, Velikoj Britaniji i Portugalu - svoj glas će dati nekom od predsedničkih kandidata dan ranije, 19. januara.U inostranstvu mogu da glasaju samo oni koji ispunjavaju svih pet uslova, a to je da su državljani Srbije, da su punoletni, da su upisani u birački spisak s prebivalištem u Srbiji i da im nije ukinuta poslovna sposobnost, kazala je Maletićeva.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...