Jump to content
IGNORED

Velika Britanija


sheridan

Recommended Posts

32 minutes ago, adam said:

pa sta znam, ima varijacija al prosek je, bar se meni cini, dosta surov, posebno za porodicne ljude

 

 

Ja sam srecan (ali ne i porodican covek) koji stize pesice od kuce do posla za 20-ak minuta.

Link to comment
Just now, jms_uk said:

 

 

Ja sam srecan (ali ne i porodican covek) koji stize pesice od kuce do posla za 20-ak minuta.

to je savrseno al moras priznati dosta retko. 

 

ja sam slobodnjak i uglavnom radim od kuce sto je srecna okolnost. u situacijama kad moram na posao (sastanci i slicno) obicno moram na podzemnu. do podzemne 15ak minuta peske ili 5 taksijem pa zavisi gde dalje. northern line, dvadesetak minuta od centra, nije tako strasno osim ako ne idem preko grada. desavalo mi se da idem dijagonalno s par presedanja, klackanje od sat i po tamo i isto toliko nazad. sreca pa ne moram stalno.  

Link to comment
18 minutes ago, adam said:

ooooo.... burzuj.

 

 

 

 

 

(Hendon)

 

 

I wish - shared flat je u pitanju... a K-Town je posao.

 

 

 

 

 

 

(na pogresnoj si 'grani' :tongue: )

Edited by jms_uk
Link to comment
10 hours ago, adam said:

pa sta znam, ima varijacija al prosek je, bar se meni cini, dosta surov, posebno za porodicne ljude - osim ako nemaju srece da odu dalje od centra pa se tu odmotaju i po pitanju posla i po pitanju smestaja. dosta ljudi bas to pokusava al je zajebano. poslovi su obicno ako ne u centru a ono dovoljno blizu centra. cene nekretnina su takve da ljudi idu sve dalje i dalje van grada pa su sad sva sela na sat vozom od bilo koje od londonskih stanica ono sto se zove comuter belt. dosta ljudi putuje po sat i po, dva do posla u jednom pravcu. pa kad se gleda neki prosek, ne deluje bas dobro. 

 

ali evo da probam da ti dam neku ideju, ugrubo al eto...  prosek je otprilike 10 sati van kuce - rad+putovanje. al ako radis dobro placen i zahtevan posao u ozbiljnoj firmi, dodaj dnevno pola sata do sat na redovno radno vreme a kad je frka, ostaje se i duze. mozda ne cesto al nakupi se. pa ti vidi. 

 

 

U finansijama npr su redovne 70-80sati nedelje. Tu je putovanje do kuće nepotrebno, samo WC šolja i kauč na poslu. 

Link to comment
5 hours ago, miki.bg said:

 

U finansijama npr su redovne 70-80sati nedelje. Tu je putovanje do kuće nepotrebno, samo WC šolja i kauč na poslu. 

 

Jedna anegdota iz vremena kada sam bio blizu diplomiranja i kada su dolazile velike firme da regrutuju na faksu.

 

Dođe žena iz ATi (posle merdžera su postali deo AMD-a) sve nahvali sve super, ,,i znate naš kompleks je kao kampus, postoje restorani, teretana, ima i soba za opuštanje i soba da se prespava..."

 

Nas nekoliko: hvala doviđenja (šmug)

Link to comment

Ja sam bio na obuci u Linklaters-u pre dve i po godine. Oni imaju celu zgradu u City-ju, a nama su držali obuku u delu zgrade gde se nalaze apartmani i mini-SPA(!). Na moju naivnu opasku da mi nije jasno šta će apartmani i SPA u poslovnoj zgradi advokatske firme, domaćini su mi odgovorili da se često dešava da se radi i iza ponoći, te da onda ljudi nemaju nikakvu računicu da u 2 ujutro idu kući sa posla da bi se nazad vratili u 9, pa onda koriste te apartmane i SPA da bi se opustili i prespavali.

  • Haha 1
Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...