Jump to content
IGNORED

Velika Britanija


sheridan

Recommended Posts

jel moze neka dobra dusa meni neukoj koja je prosla pola sveta ali u UK jos nije bila da objasni kako je najlakse stici iz Londona do brizine Cambridge-a tacnije do Chesterford Research Park, Little Chesterford, Saffron Walden CB10 1XL, UK ?

 

Jel da verujem google mapsu koji mi kaze da mi treba oko 3 sata uz 3-4 presedanja ili ima neka bolja veza? 

 

Hvala unapred!

 

Zavisi odakle iz Londona: imas voz Liverpool St Station - Great Chesterford i onda jos jedan autobus [mada od busa do ovog mesta ima jos 15-25 minuta hoda, ili ce morati taksi].

 

IacO5UA.png

Link to comment

hvala jms!

 

pa imam vise opcija mogu da letim do Gatwicka ili Lutona a u povratku verovatno idem do London City airporta (u oba slucaja 3h transport)

 

generalno ovo tvoje izgleda slicno onom sto mi google maps nudi... mislila sam da mozda ima neki direkt voz ili da postoji neka opcija gde se ide do Cambridge-a direktno pa se posle hvata lokalni transport do ovog research centra

 

edit: wow hvala videcu i to!

Edited by lostfanforever
Link to comment

hvala znaci shuttle ili taxi od 10 min + voz od malo vise od sat  do liverpool street station + jedno 30-40 min do london city airporta  ili  jos jedno sat i nesto do gatwicka

 

ipak na kraju oko 2.5 h ako letim do/sa gatwicka :(

Edited by lostfanforever
Link to comment

Ako ideš direktno sa aerodroma (Luton) onda je verovatno najbolja opcija autobus koji staje tačno ispred aerodroma i ide do Kembridža. Vožnja traje sat i 40 min. Iz Kembridža je onda najbolje uzeti taksi do mesta u koje ideš. Proveri samo da li ti se vreme sletanja aviona i polaska autobusa iole poklapa (uračunaj vreme na pasoškoj kontroli). Sajt za autobus je http://www.nationalexpress.com/home.aspx

 

Ako ideš poslovno možda postoji opcija da ih pitaš da ti pošalju taksi do Lutona (i možda pokriju trošak). Cena taksija sa aerodroma nije puno veća od autobusa + taksija u Kembridžu a uštedi se puno vremena.

 

Ako ne ideš direktno sa aerodroma onda ova opcija sa vozom sa Liverpool Station. Postoje i vozovi London Kings Cross - Cambridge i oni putuju oko 50 minuta.

Link to comment

nakraju verovatno idem gatwick - chesterford (2.5h)

u povratku chesterford - london city airport (malo manje od 2h)

 

kakva je pasoska kontrola u UK za EU passport holders? koliko treba da ocekujem da ce me zadrzati?

 

hvala svima!

Link to comment

Ovo me podseti na dogadjaj od pre dve nedelje, pisale novine u UK o nekom klincu koji je trebalo da stigne vozom od grada A do grada B koji su medjusobno udaljeni stotinak milja, pa je malo surfovao internetom I nasao da mu je jeftinije da taj put prevail avionom, I to preko Berlina...

Ne mogu da pomognem oko Londona, ali cu se potruditi ako bude pitanja za North Wales...

Link to comment

Uzas je UK za kopneni saobracaj. Danas sam tek video da su radovi na pruzi kod Vilmsloua i ko zna kako cu za vikend stici od Mancestera do Krua. Javlja mi se autobuska voznja od 2 sata i bar 15 funti.

Link to comment

london city je aerodrom na temzi u sred londona, makar tako izgleda na mapi.(spoiler)

 

london-city-airport-view.jpg

 

 

 posvedocicu dal je i zaista tako za par nedelja :fantom:

 

pomislih i ja ovo sto mimix kaze bolje da sam gledala kako stici do stansteda (koji deluje kao najblizi aerodrom) uz connecting flights nego sto sam gledala kako najbrze stici do londona jer "london" je ocigledno sirok pojam....

Link to comment
kakva je pasoska kontrola u UK za EU passport holders? koliko treba da ocekujem da ce me zadrzati?

 

Ako koristis bas pasos, a ne ID - ja bih ti preporucio eGates - dosta je brze [iME, 2-15 minuta] od standardne pasoske kontrole.

 

Ovo me podseti na dogadjaj od pre dve nedelje, pisale novine u UK o nekom klincu koji je trebalo da stigne vozom od grada A do grada B koji su medjusobno udaljeni stotinak milja, pa je malo surfovao internetom I nasao da mu je jeftinije da taj put prevail avionom, I to preko Berlina...

 

Ja imam neke prijatelje koje zive blizu Kejmbridza i gledao sam par puta da mi je jeftinije [i mozda i brze] da idem Birmingham-Amsterdam-Stansted nego da menjam 4 voza.

 

Uzas je UK za kopneni saobracaj. Danas sam tek video da su radovi na pruzi kod Vilmsloua i ko zna kako cu za vikend stici od Mancestera do Krua. Javlja mi se autobuska voznja od 2 sata i bar 15 funti.

 

Uh, meni je taj Wilmslow presedanje za MAN aerodrom [sa juzni Vels-severni Vels linije koja ide kroz moje selo] i uglavnom su neke komplikacije i kasnjenja tu [cesto moram da produzim za Picadilly pa odande za aerodrom].

 

london city je aerodrom na temzi u sred londona, makar tako izgleda na mapi.(spoiler)

 

 

 posvedocicu dal je i zaista tako za par nedelja :fantom:

 

Jeste, evo potvrdicu i ja sa nekih 5-6 sletanja/poletanja. Vrlo je neobicno iskustvo jer si pred samo sletanje nize od okolnih zgrada [Canary Wharf], i u zavisnosti s koje strane aviona sedis, vidis samo reku, ne i aerodrom.

Link to comment

lebe mekani, prvi put cujem. ko leti sa tog aerodroma? samo lokal ili i Evropa?

 

BA, Swiss, Lufthansa, Luxair, CityJet etc.

 

Tokom nedelje su uglavnom biznis centri povezani - Cirih, Bazel, Frankfurt, Luksemburg i dr. [posto je blizu Canary Wharf-a], a vikendom BA imaa charter letove za Palmu i slicne destinacije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...