Jump to content
IGNORED

Velika Britanija


sheridan

Recommended Posts

da li neko zna da mi kaze koliko paket poslat postom prosecno putuje iz britanije u srbiju? neke igracke su u pitanju.
Obicnom postom do/oko nedelju do Beograda. International Signed For nekad to ubrza za dan-dva, ali ne uvek.
Link to comment

zahvaljujem. to znaci da 4 nedelje cekanja nije po JUS-u :blink:divno, sad moram da trazim onaj broj posiljke, pa kao da je trekujem. Ne znam zasto mi prvo na pamet pada da je to uredno stiglo i da je ovde neki postar ukrao... angry.gif mozda su to samo predrasude o zemlji srbiji.

Link to comment

Desava se, ali manje kad je registrovana posta u pitanju.http://track.royalmail.com/Ovde mozes da vidis da li se zaglavilo u UK ili je predato 'to overseas postal services'.

Ne znam zasto mi prvo na pamet pada da je to uredno stiglo i da je ovde neki postar ukrao... angry.gif mozda su to samo predrasude o zemlji srbiji.
Link to comment
  • 3 months later...
Poslednja senzacija u Britaniji. Negde između Krojdona i Vimbldona...Jedino me čudi što joj iz tašne ne viri The Sun ili Daily Mail.
Opasan kraj, tu izmedju Krojdona i Vimbldona...a da cita Daily Hate, to je vise nego ocigledno... bar po frazama.
Link to comment

Ko bi mogao reći... ono što je pozitivno je što joj je par (izgleda) belih Britanaca prišlo i reklo da pravi guzicu od sebe. Domoroci ovde jesu mahom istrenirani tradicijom da se smeškaju i da budu tolerantni. Poslednjih 30 godina visoki stepen imigracije je razvio odličan nivo prihvaćenosti mlađih doseljenika među vršnjacima, ali ko zna kako starije generacije gledaju na čitave delove države iz kojih njihova etnička nacija potpuno iščezava.Inače, na vestima je objavljeno da je žena danas uhapšena. Optužba je "racially aggravated public offence". S jedne strane mislim da je to pomalo nategnuto, jer većina njenog renta je "nosite se odakle ste došli", a u državi je institucionalni rasizam sveden na dovoljno malu granicu da možda ne bi trebalo da koriste ono što mi se čini kreativno tumačenje zakona.S druge strane, sve je u kontekstu. Pomalo bi svakako bilo razočaravajuće da može ovako da rentuje ljudima i da joj se ništa ne desi, ionako sumnjam da će daleko stići, dobiće neko proceduralno upozorenje valjda i to je to.Sve nešto nagađam da će se u priču i uključiti i socijalne službe, jer očigledno pijana kao dupe vodi dete sa sobom, i da će sve onda početi drugima da liči na mali witchhunt, a nikako ne bi trebalo tako da ispadne.edit: ulete Jms, odgovor Quince.

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment
Ko bi mogao reći... ono što je pozitivno je što joj je par (izgleda) belih Britanaca prišlo i reklo da pravi guzicu od sebe. Domoroci ovde jesu mahom istrenirani tradicijom da se smeškaju i da budu tolerantni. Poslednjih 30 godina visoki stepen imigracije je razvio odličan nivo prihvaćenosti mlađih doseljenika među vršnjacima, ali ko zna kako starije generacije gledaju na čitave delove države iz kojih njihova etnička nacija potpuno iščezava.Inače, na vestima je objavljeno da je žena danas uhapšena. Optužba je "racially aggravated public offence". S jedne strane mislim da je to pomalo nategnuto, jer većina njenog renta je "nosite se odakle ste došli", a u državi je institucionalni rasizam sveden na dovoljno malu granicu da možda ne bi trebalo da koriste ono što mi se čini kreativno tumačenje zakona.S druge strane, sve je u kontekstu. Pomalo bi svakako bilo razočaravajuće da može ovako da rentuje ljudima i da joj se ništa ne desi, ionako sumnjam da će daleko stići, dobiće neko proceduralno upozorenje valjda i to je to.Sve nešto nagađam da će se u priču i uključiti i socijalne službe, jer očigledno pijana kao dupe vodi dete sa sobom, i da će sve onda početi drugima da liči na mali witchhunt, a nikako ne bi trebalo tako da ispadne.edit: ulete Jms, odgovor Quince.
Zanimljivo je da je dete mirno.Obicno u takvim problematicnim porodicama dete skrece paznju na sebe vikom, a majka psuje dete.
Link to comment
vildersa?
kreten sa mocart frizurom je najobicnija populisticka desnica, cak je pre bio u liberalima. imao je nekoliko, da kazem zvucnijih, izjava o islamu i imigraciji, ali zvati ga nazijem je stvarno preterano. ukoliko nismo od onih koji sve sto im se ne svidja nazivaju nacizmom ili fasizmom.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...