Jump to content
IGNORED

Velika Britanija


sheridan

Recommended Posts

Evo nas jos uvek sedimo kod kuce (sva sreca pa nismo negde na pola puta - kod kuce smo, uraaa!) i nadamo se da cemo krenuti sutra izokolnim putem od 30 sati
Nadam se da je danas situacija malo bolja i da ste na putu za Oz. Ja sedim na BHX, sneg su ocistili, cekam avion (iz Brisela) pa da se ide za Brisel.
Link to comment

skipping i jms, drzim vam palceve da fino otputujete!posle proslogodisnjeg iskustva sa air franceom, odlucila sam da zimi putujem iskljucivo SAS-om. to se pokazalo ispravnim: jeste da mi je prvog dana let bio otkazan zbog enormnog snega u kopenhagenu, ali su se tako dobro pobrinuli za nas da smo svi vec istog ili sledeceg dana preusmereni preko glazgova (sas) i mancestera (lufthansa) na svoja odredista. bilo mi je zao nesretnika preko BA i air france/klma, koje su vukli za nos, drzali na aerodromu, i neprestano ih preusmeravali na sopstvene letove za koje se unapred znalo da ce biti i sutradan otkazani (hitrou, pariz). u avionu sam upoznala jednog nemca koji je trebalo da ide za frankfurt british airwaysom, pa kad je video da ga opet salju na hitrou on je poludeo i drao se na njih sve dok ga nisu prebacili na lufthanzu. pristojni i pitomi nisu bili te srece.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Dobro vece :)Nadam se da je ovo pravi topic za moje pitanje a isto glasi:Da li je u Velikoj Britaniji moguce gledati Ex-Yu TV programe (po mogucnosti na televizoru, ne preko neta)?If yes - kako?Hvala

Link to comment

Ako ne preko neta, jedina opcija je SBB-ov satelitski paket Total TV.Ako si još u Srbiji, idi u bilo koju poslovnicu SBB-a i raspitaj se, kod njih se može nabaviti celokupna oprema. Koja uzgred nije baš najprijateljskija, jer insisitiraju da ti daju njihov risiver, tako da ne možeš imati neki generični. Moraćeš da postaviš satelitsku antenu da hvata 16° istok, uplatiš mesečnu ili godišnju pretplatu, i to je to.

Link to comment
Da, viza me kosta 100 evra (85 + 15 za postarinu), povratnu karta do Dizeldorfa (jos 70-100) i slobodan dan. Mislio sam da apliciram za vizu na duzi period, pa da idem kad hocu (Jaran™ leti iz Hahna do Stansteda). On topic: gde se prodaju kosulje sa dugmicima belim sa unutrasnje strane?
jebiga ne videh na vreme...za ubuduce, najveca je koncentracija jermyn streetsto se tice viza, kada sam vadio te, secam se da su savetovali da ne trazis vise od 6 meseci ako nema track record putovanja u poslednjih par godina... prvi put sam trazio 6 meseci i tolko dobio, drugi put sam u formularu trazio 6 ali su mi na licu mesta ponudili da mi preinace na 2 godine (za pare, al isplati se). na toj od dve godine pise duration of stay 180 days. isto pise i na onoj od 6 meseci, mada je besmisleno.
Link to comment
Radi kartica i u Dremboxu, vu+ i sličnim
:mellow: news to me. Drugar koji je uzeo Total već ima dreambox, i baš ih je pitao da li će da mu radi sa time, a oni mu rekli da nema šanse, taj njihov risiver ima neki modifikovani sistem kodiranja, mora da se kartica aktivira tačno u tom risiveru, bla bla.
Link to comment
  • 1 month later...
Srecno, mi polozili u avgustu! Mora da se iscita knjiga, nije sala. Javi ako ti treba.
Hvala, pozajmih od jedne drugarice Ruskinje, koja je prosle nedelje imala Citizenship ceremoniju... I veliku i onu malu sa pitanjima.
Link to comment
  • 1 month later...

Moj post nije bas vezan za britansko drzavljanstvo ali jeste za Britaniju:-) Pozdrav svim ljubiteljima sporta. Na ovom vebsajtu www.serbiansport.co.uk mozete naci informacije o sportskim desavanjima u Midlandsu pa ko je u prolazu ili moze doci da poseti ili ucestvuje svakako je dobrodosao.

Link to comment
  • 1 month later...

Lokal u UK: cini se da Labour vec beneficira od LibDem koalicije sa Torijevcima, a i SNP odvaljuje u Skotskoj (sto mi je takodje logicno)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...