Jump to content
IGNORED

Идеолошки пројекат Бадњак


Fantom iz Opere

Recommended Posts

site_logo.jpgПројекат "Бадњак" има за главне циљеве: промовисање аутентичне српске културе и оживљавање словенског слободарског духа у народу. Бадњак, млади храст, који се ритуално сече пре изласка Сунца, а затим дарује, представља директну везу Срба са својом старом, претхришћанском религијом. И други српски празници, попут Видовдана, или попут крсне славе и многих других, пореклом су из старе (неки би рекли: паганске) националне религије. Растко Немањић, Свети Сава, у народним легендама је остао упамћен као господар вукова, наследивши особине старих Богова. Све то нам говори да су нама Србима страни и верски догматизам и верски фундаментализам. Зато ће наш сајт бити усмерен против било којих врста фундаментализма, догматизма или тоталитаризма, било да је у питању амерички агресивни глобализам или про-љотићевски агресивни клерикализам, јер и једни и други желе да из Србинове душе избаце виле и змајеве, тј. да нас демитологизују, обесхрабре и поробе.Можете се укључити у дискусије о бројним темама или сами покренути тему путем форума:http://forum.badnjak.com/С поштовањем,Аутор сајта
Link to comment
  • Replies 729
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Fantom iz Opere

    246

  • Д

    50

  • kim_philby

    43

  • woodooinstalater

    34

Да нагласим: ово није спам.Спреман да сам да одговорим на СВАКО идеолошко питање.Изволите, питајте, без устручавања. cool.gif

Link to comment
Да нагласим: ово није спам.Спреман да сам да одговорим на СВАКО идеолошко питање.Изволите, питајте, без устручавања. cool.gif
Mene samo buni zasto nisu dole u pozivu na insertaciju propagandnih letaka uvrsteni i radikali, vec samo naprednjaci. Forumska naklonost prema Seselju ili slucajnost?Inace paganska scena je u Rusiji, Skandinaviji i drugde izrodila mnoge zanimljive bendove, steta sto se paganizam precesto amalgamira sa rasizmom...
Link to comment
Sta mislis o lapotu?
Немам став.Не постоји довољно етнолошке грађе да се реконструише обичај.Чак неки етнолози тврде да није ни постојао.И уколико је постојао не зна се поуздано када се и зашто (са којим мотивима) практиковао. Edited by Fantom iz Opere
Link to comment

Kako, po vašem mišljenju, popraviti alarmantno stanje Srba u holivudskim filmovima, tj. nemilog običaja da nas uvek uzimaju za kojekakve petparačke teroriste i vucibatine?

Link to comment
Zašto tema nije na KDP-u?Ili bar na PZD-u?
Ne vidim zasto su odmah kandidati za podsmeh. Forum im je posteno i, izgleda, korektno moderisano mesto, koje promovise jednu marginalnu ali zanimljivu platformu. A svako ko na forumu istice ovo:"Члан ће бити банован само у једном једином случају: ако врши криминалну активност.А под криминалном активношћу подразумевам и одвратну паролу: "Нож, жица Сребреница"Или било које друго глорификовање злочина"ima moju pocetnu podrsku, ma kakva mu platforma bila. Mozda nisam dovoljno "kul" da se blanko podsmevam ljudima, ali eto, sue me. Edited by vasudeva418
Link to comment
Mene samo buni zasto nisu dole u pozivu na insertaciju propagandnih letaka uvrsteni i radikali, vec samo naprednjaci. Forumska naklonost prema Seselju ili slucajnost?
Наклоност.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...