Jump to content
IGNORED

Not-just-now playing


kurdi

Recommended Posts

mafia.jpg

 

1961. Mafia (Domenico Modugno)

 

Ovo za slučaj da ovde naiđe Kventin Tarantino... Ima čak i twangy gitarski rif, ma sve.

 

 

Prevod (sa onog što google translate kaže da je korzikanski)

 

They left five black horses
Five faces without mercy
They wrote on rifles:
"The Honorable Society."
They left armed to the teeth
With a heart full of silence
To bring it to the mainland, the honored society.
Mafia and blood laws,
Mafia and honor laws.
Read that breaks your heart
Without virtue, without pity.
From Palermo they took the postcard
And more seas, mountains and more cities.
It is coming to the capital, the honored company.
Inside churches, palaces and monuments
With the usual calm and seriousness,
Preparing for the last appointments,
The honored company.
Mafia and blood laws,
Mafia and honor laws.
Read that breaks your heart
Without virtue, without pity.

  • Hvala 1
Link to comment
  • 5 weeks later...

 

Kako je zarazna ova melodija! Inace, mali bend, Dean Broderick koji je napisao temu i zena koja peva na engleskom par. Portugalski peva Monica Vasconselos, brazilska pevacica s neverovatno toplim i mekim glasom. Vredi je potreziti po netu, njen Sao Paolo Tapes retko lepa ploca izmedju jazza i Brazila, nepretenciozna, a da je slusas po ceo dan.

 

Link to comment

 

Kad je Mick Harris ranih devedesetih počeo da izbacuje elektroniku izmislio je svoj žanr. Ja volim dub a industrial isto, pa sam se primio smesta. To je bilo pre tagova, ne sećam se više prvih koje je poneo ali sećam da su i oni izmišljeni samo za Scorn. Scorn je bio pravac za sebe. Prija dok sedim ušuškan u mraku zato što me podseća na tu wtf-wow reakciju iz davnine, a prija i zato što je danas podjednako autentično i dobro. 

  • +1 1
Link to comment

Jedan od kultnih bendova francuske scene 80-tih, dvojac Catherine Ringer & Fred Chichin. Chichin je umro 2007, nakon cega je ona nastavila solo. Dole sa Iggyjem -

 

 

 

 

Link to comment

Ovaj album... Nije prestao da se sluša od te svoje 94, a bilo je vremena kad smo se prepoznavali po njemu, ako ga neko ima kod kuće ok je lik (klinci...). 

 

Nakon što je izbačen iz Faith No More, godinama kasnije, Chuc Mosley je snimio remek delo - jedan od najboljih rok albuma 90tih. Meni opušteno u prvih 5 po bilo kom kriterijumu: svirka, produkcija, autentičnost, stilska doslednost plus svaka pesma je svet za sebe. Neam pojma, to je nešto što uvek mogu da pustim a pišem sad jer sam ga pustio sad, dok odgovaram nekoj deci na pitanja u 3 ujutru, suprotno preporukama ministarstva. 

 

Nije tinejdžerski, ovo je album za odrasle... Kad su rane devedesete u pitanju to nije baš čest slučaj čak i kad je reč o odličnim albumima.

 

 

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
On 26.1.2021. at 10:39, I*m with the pilots said:

 

 

:wub:

  Hide contents

 

//cuj raju :D

HEJ HEJ HEJ

 

očekujem veće ludilo kad odem na njihovu svirku :lol:

 

spremam Maze plejlistu i po ko zna koji put se zaljubljujem u ovaj biser:
 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Porastao podmladak dovoljno da se posvetimo malo ozbiljnijem obrazovanju. Kako je ovo lepo uradjena kolekcija za die-hard fanove. Dve kutije, sa po 10 i 12 cd-a svaka, svaki cd u zasebnom kartonskom omotu, replici omota originalne singlice.

 

R-2615067-1293372727.jpeg.jpg

Link to comment

1099492156_deadsouth.thumb.jpg.4ad8a950e6bd64b18972c39aa541d7f2.jpg

 

apsolutno ne znam zašto, jer nije to zvuk na koji se inače ložim, ali otkidam već drugu nedelju, ne skidam ih sa deezera.

sve redom, a najviše prvi EP "The ocean went mad..."

Link to comment
39 minutes ago, banatjanin said:

 

 

apsolutno ne znam zašto, jer nije to zvuk na koji se inače ložim, ali otkidam već drugu nedelju, ne skidam ih sa deezera.

sve redom, a najviše prvi EP "The ocean went mad..."

Banatjanima uvalis bendzo umesto tamburice i zavrsio si posao :D

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...