Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

10 hours ago, James Marshall said:

sad će ih prva dama Tamara izvući, jeste vidjeli kako je blistala na Forumu uticajnih žena koji se održao u Iranu neki dan

 

e s kim mi u kolo idemo

 

Bukvalno (u kolo idemo, makar sto se odnosa prema zenama tice)

Link to comment

Sinoc su bili lokalni izbori i referendum (sa osam pitanja) u Ekvadoru.

 

Tezak poraz predsednika konzerve, tradicionalne desnice i povratak Koree u velikom stilu.

Predsednik je izgubio na referendumu, cak i sa takvim pitanjem: Da li ste za smanjenje broja poslanika u Skupstini?

Tradicionalna denica nakon 30 godina izgubila izbore u Gvajakilu (komercijalni centar Ekvadora).

Koreina partija pobedila u 4 navece provincije i dobila gradonacelnika u Kitu i Gvajakilu.

 

Ono, jos jedan zaokret ulevo u Juznoj Americi.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
On 30.1.2023. at 9:58, bags said:

Ocekivao sam  jos veci pad crnih ali i manji rast plavih. Lepo je znati da je Bec okruzen ljudima koji imaju pamcenje kao Dory i gde svaki cetvrti glasa za Udu Landbauera (pre nekoliko godina se morao povuci sa svih funkcija jer je malo pevao nacisticke pesmice u svom udruzenju Germania)

 

 

Ili prevod dajte gas stari germani uspecemo sedmi milion.

 

https://www.derstandard.at/story/2000143320824/udo-landbauer-kritisiert-oesterreichs-erdbeben-hilfsgelder-an-die-tuerkei

 

Gospodin Udo kritikuje Austriju sto je poslala pisljiva 3 miliona Turskoj za pomoc... :isuse:

Link to comment
54 minutes ago, bags said:

Pravi arijevac jer je mama iz Irana...

 

Primetila sam tu crnu kosicu i fizionomiju, ali reko ajde da ne budem politicki nekorektna i vadim druge slicne primere iz istorije...

Ili onaj holandski avangardista pre nego sto su se ovakvi vratili na velika vrata, Geert Wilders, je po majci Indijac ili tako nesto, pa je blajhao kosicu u plavo da bi bio vise kao sva ona decica koja su ga verov zezala dok je rastao.

Link to comment
  • 3 weeks later...

 

 

Quote

SAN SALVADOR, Feb 24 (Reuters) - El Salvador's government moved thousands of suspected gang members to a newly opened "mega prison" on Friday, the latest step in a controversial crackdown on crime that has caused the Central American nation's prison population to soar."This will be their new home, where they won't be able to do any more harm to the population," President Nayib Bukele wrote on Twitter.

Around 2,000 accused gang members were moved to the 40,000-person-capacity prison, considered to be the largest in the Americas, early Friday morning. In a video posted by Bukele, prisoners stripped down to white shorts, with their heads shaved, are seen running through the new prison into cells. Many bear gang tattoos.

Bukele asked his allies in El Salvador's Congress to pass a state of exception last year, which has since been extended several times, that suspends some constitutional rights after a dramatic spike in murders attributed to violent gangs.

Since then, more than 64,000 suspects have been arrested in the anti-crime dragnet. Arrests can be made without a warrant, private communications are accessible by the government, and detainees no longer have the right to a lawyer.

Human rights organizations argue that innocent people have been caught up in the policy, including at least dozens who have died in police custody.

But Bukele's anti-gang push remains widely popular with Salvadorans, and the country's security minister told Reuters it would continue until all criminals are captured.

40 000 mesanih MS13 i B18 na jednom mestu u mega zatvoru. What could possibly gone wrong?

El Salvador: zemlja koja godinama vodi na listi po broju ubistava na 100K ljudi; zemlja koja vodi po broju samoranjavanja i slucajnih samoubistava jer strazari u gated zajednicama i ispred prodavnica uglavnom nose puske stare i po 40 godina; zemlja u kojoj svako zna nekog kome je neko u porodici ubijen ili je sam prisustvovao ubistvu; zemlja u kojoj je normalno da krenes kolima, recimo na posao i da vidis par ubijenih ljudi na ulici ili spaljen autobus sa vise zrtava u njemu; zemlja u kojoj se ne pesaci zbog straha; zemlja u kojoj se pre 10 godina slavilo otvaranje prve setacke zone posle vise od 50 godina - dugacka 200 metara u Santa Tekli, sa oko 100 specijalaca koji su cuvali mir; zemlja u kojoj ako slucajno kolima skrenes u pogresnu ulicu znas da ce porodica da ti se okuplja za 40 dana; zemlja u kojoj samo oni koji moraju idu u istorijski centar grada; zemlja u kojoj se zaustavljaju, legitimisu i eventualno hapsi svako ko ima vidljivu tetovazu; zemlja koja je jedna od prvih na svetu proglasila ropstvo ilegalnim - da se geni starosedeoca ne bi mesali sa robovima; zemlja sa najljubaznijim i najpitomijim ljudima igde, koja je prosla diktature, invazije, gradjanske ratove, godine bandi ali i dalje se svakome osmehuje na ulici - osim ovih mamlaza gore kojima bih svasta pozeleo ali ne bi bilo pristojno. Za ulazak u MS13 i B18 je potrebno da se dokazes. Dokazujes se tako sto ubijes nekog i samo tada imas pravo da na sebe stavis tetovazu. Jedna tetovaza jedno ubistvo i tattoo bande kao clanska karta.

 

 

Link to comment
1 hour ago, Zlurad said:

 

 

40 000 mesanih MS13 i B18 na jednom mestu u mega zatvoru. What could possibly gone wrong?

El Salvador: zemlja koja godinama vodi na listi po broju ubistava na 100K ljudi; zemlja koja vodi po broju samoranjavanja i slucajnih samoubistava jer strazari u gated zajednicama i ispred prodavnica uglavnom nose puske stare i po 40 godina; zemlja u kojoj svako zna nekog kome je neko u porodici ubijen ili je sam prisustvovao ubistvu; zemlja u kojoj je normalno da krenes kolima, recimo na posao i da vidis par ubijenih ljudi na ulici ili spaljen autobus sa vise zrtava u njemu; zemlja u kojoj se ne pesaci zbog straha; zemlja u kojoj se pre 10 godina slavilo otvaranje prve setacke zone posle vise od 50 godina - dugacka 200 metara u Santa Tekli, sa oko 100 specijalaca koji su cuvali mir; zemlja u kojoj ako slucajno kolima skrenes u pogresnu ulicu znas da ce porodica da ti se okuplja za 40 dana; zemlja u kojoj samo oni koji moraju idu u istorijski centar grada; zemlja u kojoj se zaustavljaju, legitimisu i eventualno hapsi svako ko ima vidljivu tetovazu; zemlja koja je jedna od prvih na svetu proglasila ropstvo ilegalnim - da se geni starosedeoca ne bi mesali sa robovima; zemlja sa najljubaznijim i najpitomijim ljudima igde, koja je prosla diktature, invazije, gradjanske ratove, godine bandi ali i dalje se svakome osmehuje na ulici - osim ovih mamlaza gore kojima bih svasta pozeleo ali ne bi bilo pristojno. Za ulazak u MS13 i B18 je potrebno da se dokazes. Dokazujes se tako sto ubijes nekog i samo tada imas pravo da na sebe stavis tetovazu. Jedna tetovaza jedno ubistvo i tattoo bande kao clanska karta.

 

 

 

Slazem se sa pitanjrm, samo cini mi se da si malo prespavao poslednje dve godine i kontekst u kome se to desava.

 

Pod Buekeleom je dramaticno smanjena stopa ubistava, u 2022.

 

Ja, naravno, mislim da je to plod dogovora sa liderima bandi a ne neke "ja sam macho, jebao sam svima kevu" law &order politike, no u tom kontekstu demonstracije sile treba posmatrari ovaj zatvor.

Link to comment
 
Slazem se sa pitanjrm, samo cini mi se da si malo prespavao poslednje dve godine i kontekst u kome se to desava.
 
Pod Buekeleom je dramaticno smanjena stopa ubistava, u 2022.
 
Ja, naravno, mislim da je to plod dogovora sa liderima bandi a ne neke "ja sam macho, jebao sam svima kevu" law &order politike, no u tom kontekstu demonstracije sile treba posmatrari ovaj zatvor.
Koliko sam ja video, prošle godine u martu, dakle 2022 se desilo neko masovno ubistvo, tipa 60+ ljudi. Onda je predsednik trazio od parlamenta pare za zatvor i podršku vojske te je valjda nekad u Septembru(?) okružio San Salvador i po kvartovima išao kuću po kuću i hapsio ljude. Tada je uhapšeno nekih 55000 ljudi, oslobodjeno je možda 7000 dok su ostali u zatvoru.

Generalno, dogovori sa bandama postoje ali koliko ja znam ne ovoliko veliki. 40 000 ljudi je preveliki broj "vojnika" za bilo kog. Dilovi se rade tipa "aj zajebite sa ubistvima pred izbore jer sam obećao mir a ja vama posle dam da manijacite po centru". Ovo je priličan udarac na obe bande.
  • Hvala 1
Link to comment

To po zatvorima je mrak.

 

U Ekvadoru su zatvori podeljeni po bandama, prosle godine je stotine zatvorenika ubijeno u unutrasnjim sukobima. Sve je kao na filmu. Zurke, prostitutke, iznuda, alkohol, droga, oruzje...

 

A posebna prica je podmiceno sudstvo i organi reda i mira.

 

Nedavno je iz zatvora pusten izvesni JR, lider bande Choneros-a, usled pozitivnog izestaja zatvorske inspekcije.

Kazu njihovi psiholozi, miran je ko bubica, ne bi ni mrava zgazio, bavi se jogom a i zavrsio je kurs kuvanja  i sluzi hranu (prevod: Reketira hranu zatvorenicima). Bilo je jos bisera tog tipa ali sam  zaboravio.

Link to comment

Ja koliko sam ukapirao ovaj super zatvor nema podela. 40 000 ljudi sa 600 stražara i ključem od glavnih vrata koji će neko da "izgubi". Valjda je predsednik rekao da "se naviknu jer im je to kuća". Nema podele, 100 mesanih u jednoj ćeliji i to je to. Nadam se da ce da potraje.

Link to comment
×
×
  • Create New...