Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

21 minutes ago, bags said:

 

Ostavila je na twitteru komentar o nekim antivakserskim demonstracijama. Tako je pocelo.

Kasnije su je ciljali kao nekoga ko je za vakcinaciju i to otvoreno podrzava.

Morala je licno angazovati security u ordinaciji koji je nekoliko puta kod pacijenata pronalazila nozeve i sl.

Antivakseri su dolazili kao lazni pacijenti i snimali i kacili na internet razgovore sa njom, da bi se jos vise hejtera skupilo.

Neki nacista iz Berlina je pretio da ce napraviti masakr, policija je rekla da ga ne moze naci ali onda su novinari derStandard uspeli za dva sata da nadju identitet te osobe.

 

Krajem juna je zatvorila ordinaciju u strahu za zaposlene i trazila je zastitu od policije i lekarske komore, koji su rekli da nema razloga za brigu.

 

Dosta ljudi je besno u Austriji zbog ovog slucaja. U slucaj kad su hejteri napali zenu od premijera u roku od 2 dana svi su bili uhvaceni, a navodno su koristili jos naprednije metode.

 

 

 

 

Samo nek nas Njolo dobije izuzece od Bajdena

  • +1 1
Link to comment

Bukvalno ne znam sta me vise razbesnjava, taj neljudski talog koji progoni i preti u ime svojih naopakih stavova i na kraju dogura osobu u situaciju da digne ruku na sebe ili ovo Srbijoliko ponašanje države, žmurenja i faktički saučesništva u celoj katastrofi.

 

Još je bolnije što ovakva vest ne dolazi iz neke failed-state.

  • +1 4
Link to comment
50 minutes ago, Profesionalac said:

Bukvalno ne znam sta me vise razbesnjava, taj neljudski talog koji progoni i preti u ime svojih naopakih stavova i na kraju dogura osobu u situaciju da digne ruku na sebe ili ovo Srbijoliko ponašanje države, žmurenja i faktički saučesništva u celoj katastrofi.

 

Još je bolnije što ovakva vest ne dolazi iz neke failed-state.

 

U Austriji su imali malecki problem da im klasicne konzerve oportuno flertovales sa ovim djubretom doslim preko bare i amplifikovanim proxy ratnicima sa istoka. Drzave gde su politicari u celom spektru postigli precutan konsenzus da ne poentiraju u pandemiji i kao zajednice su mnogo su bolje prosli.  

 

Seti se samo one tragikomicne fotografije sa demonstracija u Becu i uvezanih zastava ex yu zumbula. Poveri se  meni pandur u lokalnoj PS da je utekao Beca u majcicu sa baustele sve bezeci od austijskog sprica, kme, kme... Nesto se mislim nije se od Pocorekovog bajoneta tako bezalo, ali nek' si ti ostao jadan majci necipovan..

 

 

Sa razlogom su ljudi besni. Morali su zeni da obezebede fizicku zastitu.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment
43 minutes ago, Profesionalac said:

Još je bolnije što ovakva vest ne dolazi iz neke failed-state.

 

Sad citam da glasnogovornik policije gornje Gronje Austrije preti tuzbama svim koji kritikuju rad policije na ovom slucaj.

Valjda su vec poslali upozorenja (Unterlassungserklärung na nemackom ali ne znam na srpskom tacno  kako prevesti)  nekim likovima sa twittera. Nadam se samo da ce pritisak javnosti biti velik da se stvari promene.

 

 

https://cms.falter.at/falter/wp-content/uploads/Gedenkveranstaltung_Wien-800x534.jpg

 

Jos jedno kvalitetno ludilo je grupa policajaca (potvrdjeno je da su pravi) koja ide po antivakserskim demonstracijama ali na strani demostranata i koja se naziva "Kriticka policija". Inace su desnicarski ekstremisti,nose velike ruske zastave (?) i traze da se ukinu sankcije Rusiji. Imaju i svoj veliki transparent.

 

https://i.ds.at/uT-BMQ/rs:fill:1600:0/plain/2022/08/03/polizei1.jpg

 

 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
3 minutes ago, bags said:

Jos jedno kvalitetno ludilo je grupa policajaca (potvrdjeno je da su pravi) koja ide po antivakserskim demonstracijama ali na strani demostranata i koja se naziva "Kriticka policija". Inace su desnicarski ekstremisti,nose velike ruske zastave (?) i traze da se ukinu sankcije Rusiji. Imaju i svoj veliki transparent.

 

Bas sam se:

 

:vermez3:

 

ali malo sutra.

Edited by Moonwalker
Link to comment
2 hours ago, Moonwalker said:

 

U Austriji su imali malecki problem da im klasicne konzerve oportuno flertovales sa ovim djubretom doslim preko bare i amplifikovanim proxy ratnicima sa istoka. Drzave gde su politicari u celom spektru postigli precutan konsenzus da ne poentiraju u pandemiji i kao zajednice su mnogo su bolje prosli.  

 

Seti se samo one tragikomicne fotografije sa demonstracija u Becu i uvezanih zastava ex yu zumbula. Poveri se  meni pandur u lokalnoj PS da je utekao Beca u majcicu sa baustele sve bezeci od austijskog sprica, kme, kme... Nesto se mislim nije se od Pocorekovog bajoneta tako bezalo, ali nek' si ti ostao jadan majci necipovan..

 

 

Sa razlogom su ljudi besni. Morali su zeni da obezebede fizicku zastitu.

 

Ma svestan sam tih luđenja, ali opet mi je jedna stvar neko oportuno tolerisanje antivaksera i ne preduzimanje mera protiv njih zbog straha od gubitka nekih političkih poena, a druga žmurenje na konkretno maltretiranje, pretnje, otkrivanje oružja kod "pacijenata" i sve to na doktora koji je na liniji sa zvaničnim stavom vlade. Znam da su te dve strane povezane, ali mi je lični utisak ovakav.

 

Ovo sa ovim policijskim potparolom koji preti tužbama za kritike je soooo Vulinovski.

 

Mi smo svet. :rolleyes:

  • +1 3
Link to comment

cuba001.jpg

 

Kuba se od petka, kada je udarac groma zapalio i izazvao eksploziju jednog od 8 rezervoara u glavnom naftnom terminalu, Matanzas, 100-ak km istocno od Havane, suocila sa teskom katastrofom: u subotu je, naime, vatra zahvatila jos jedan rezervoar povredivsi oko 100 ljudi, uglavnom vatrogasaca od cega je 20-ak hospitalizovano, dok je 5 u kriticnom stanju, dok se 16 vodi kao nestalo.

Pozivu za pomoc koji je uputio predsednik Kube, Miguel Diaz-Kanel, odazvali su se u juce u nedelju Meksiko i Venecuela poslavsi 82 odnosno 35 strucnjaka za delovanje u ovakvim situacijama.

Ceni se da je kapacitet svakog pojedinacnog tanka oko 300,000 barela (oko 50,000 m3) dok je poznato da rezervoari sluze skoro iskljucivo za snabdevanje elektroenergetskih postrojenja.

Kuba, koja je inace pod strogim i teskim sankcijama, inace je bila u rezimu ogranicenja koriscenja elektricne energije i povremenih iskjljucenja, pa je, kao posledica toga doslo i do nekoliko lokalnih protesta.

 

cuba002.jpg

 

cuba003.jpg

Link to comment

Gledam nesto vest o ovoj katastrofi pa se nesto mislim dok jadni Tajvanci pate pod kineskim vezbama, ni rec ma i reda radi empatije :isuse: ili starovremski receno solidarnosti sa Kubancima koji vec nekih 60 godina ћуте i trpe stroge sankcije...

A vec sam skoro zaboravio svojevremene vesti iz doba razbuktavanja korone i kubanskih lekara kojih bese bilo i po raznim Italijama, Srbijama...

Izgleda da i za najobicniju ljudsku solidarnost moras da ispunjavas kriterijume podobnosti, demokraticnosti... 

Svaka cast, obaska vememahovanjetm - nista licno, kao pppojava samo - koje ne propusta ni najbeznacajniji tvit najopskurnijih likova glede raznih aktuelnih dogadjanja, od Ukrajine do Tajvana...

Samo pod uslovom da su na pravojtm strani...:sad:

Edited by namenski
  • +1 4
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment
On 3.8.2022. at 18:52, Profesionalac said:

Ma svestan sam tih luđenja, ali opet mi je jedna stvar neko oportuno tolerisanje antivaksera i ne preduzimanje mera protiv njih zbog straha od gubitka nekih političkih poena, a druga žmurenje na konkretno maltretiranje, pretnje, otkrivanje oružja kod "pacijenata" i sve to na doktora koji je na liniji sa zvaničnim stavom vlade. Znam da su te dve strane povezane, ali mi je lični utisak ovakav.

 

Ovo sa ovim policijskim potparolom koji preti tužbama za kritike je soooo Vulinovski.

 

Mi smo svet. :rolleyes:


 

Evo i na srpskom.


 

https://rs.n1info.com/n1-specijal/smrt-mlade-austrijske-doktorke-zrtva-negatora-korone-i-nemara-policije/

 

Kakva su zgadija ovi panduri :puke:

 

Ni za kamenolom nisu.

 

 

Quote

Smrt Lise-Marije Kelermejer nije svuda izazvala žaljenje. U razgovorima pretežno ekstremno desničarskih grupa u aplikaciji Telegram već nekoliko dana dominiraju oduševljenje i zlobna radost.

„Sada više nikome ne može naštetiti“, napisao je jedan od anonimnih korisnika. Posthumni govor mržnje protiv doktorke ne odvija se samo na internetu. U subotu je govornik na demonstracijama protiv vakcinacije u Beču njeno samoubistvo čak iskoristio za svoju antinaučnu propagandu.

 

:puke: :puke: :puke:
 

Degenerici iskompleksirani i retardirani iz podzemlja interneta. Jebali ih oni koji ih finansiraju.
 

Edited by Moonwalker
  • Tužno 1
Link to comment

Abdulhamid-Han-Erdogan.jpg

Erdogan i drill ship Abdulhamid Han, Tasucu/Mersin,  9. avgust 2022...

 

Posle pauze od skoro 2 godine, Turska krece u nova busenja na oko 50+ juzno od obala vilajeta Antalya...

 

Quote

The survey and drilling work we are conducting in the Mediterranean are within our sovereign territory. We do not need to receive permission or consent from anyone for this...

...Ardogan na svecanosti prilikom porinuca broda i to itekakvog: skoro 240 metara, sposobnog da busi do preko 12,000 metara i koji spada u sam svetski tehnoloski vrh...

 

Grcka se za sada ogranicila na izjave tipa pazljivog pracenja situacije...

Quote

We need to be vigilant … We’ve always been doing what we have to do to have stability in our region and to fully defend international law and our own sovereign rights...

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Šta su navalili na mladu finsku premijerku, malo se više opustila, to je sve. Te nije bio koks na žurci, te jeste...svašta, kakva je to žurka bez koksa

Edited by slow
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...