Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ja znam za ona atentat na poslanika Socijalističke partije u Japanu bodežom tamo početkom šezdesetih, ali ovo je vjerovatno ubistvo najvišeg predstavnika vlasti, makar bivšeg, od srednjeg vijeka u Japanu, kod njih su generalno nasilne smrti relativno rijetke, ali ovog ranga, baš šok. 

Link to comment
7 minutes ago, vememah said:

Skoro 500x manje komada oružja po glavi stanovnika nego u SAD uz dolazak policije svake godine na gajbu da proveri da li su municija i oružje razdvojeni i zaključani i novu obuku polaganje testa svake tri godine.

 

 

Pa ovo je samo dokaz da kada neko hoće, onda i nađe način. Čuj, lik napravio tandžaru od vodovodne cevi, žice, drveta i selotejpa za koju su kremenjače iz 18. veka spejs šatl, i njome ubio bivšeg premijera. Da mi je neko rekao to juče, rekao bih mu da je lud. 

  • +1 4
Link to comment

Pošto mi je teško do nemoguće bilo povjerovati da se šinzo slučajno slikao u vojnom avionu sa brojem 731, nije mi bio baš naročito drag, tako da bih lagao kad bih rekao da mi ga je nešto naročito (= uopšte) žao…

  • +1 1
Link to comment

Unit 731, likovi koji su radili najgora zvjerstva i eksperimente u WW2

 

Nije sad neka tajna da je dosta te ekipe, pogotovo iz perioda nakon 2000. revizionistički i da kažemo nacionalistički raspoloženo. 

  • +1 5
  • Hvala 3
Link to comment
2 hours ago, James Marshall said:

Ja znam za ona atentat na poslanika Socijalističke partije u Japanu bodežom tamo početkom šezdesetih, ali ovo je vjerovatno ubistvo najvišeg predstavnika vlasti, makar bivšeg, od srednjeg vijeka WW2 u Japanu, kod njih su generalno nasilne smrti relativno rijetke, ali ovog ranga, baš šok. 

 

20-tih i 30-tih vazila je maksima da je premijer Japana najopasnije zanimanje na svetu sa life expextancy izmedju mesec i 6 meseci. To je vreme nadgornjavanja armije i mornarice za uticaj i kako ciji kandidat prevakne tako ga ovi drugi ubiju...

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment
3 hours ago, James Marshall said:

Unit 731, likovi koji su radili najgora zvjerstva i eksperimente u WW2

 

Nije sad neka tajna da je dosta te ekipe, pogotovo iz perioda nakon 2000. revizionistički i da kažemo nacionalistički raspoloženo. 

 
Ma Abe je bio pravi nacos - good riddance. 

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Anduril said:

Ma Abe je bio pravi nacos

 

 Pa, u stvari - i jeste. Koliko su mu to dozvoljavali međunarodni odnosi uglavnom, a neretko i više. Poznat je po negiranju japanskih zločina za vreme WW2, te izvinjavanju nakon što glasovi iz Kine i Koreje postanu preglasni. Dedin unuk.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Predsednik Str Lanke podneo ostavku. Sad slusam da je jedan od vecih zajeba bio sto je popustio pod pritiskom MMFa vezano za smanjenje pesticida u poljoprivredi i to ih je dovelo na rub egzistencije. Ne znam koliko je ovaj lik relevantan, secam se da ja NN Taleb nesto prozivao pre neki dan na drugi temu

 

u ovom ESGiju su najbolji na svetu, ali im nije bas puno pomoglo

Edited by Lezilebovich
  • Hvala 1
Link to comment

Na pučinu...

 

Quote

„Pa ako ova tisućgodišnja zemlja neslobode valja da propane, a mi ho'mo!... braćo, djeco! Eno nam lađa našijeh u portu. Ukrcajmo se. Ponesimo barjak i Sv. Castra, pa odjedrimo, kako naši davni oci! – Oh! Sretnoga plova!... Ho'mo! Ho'mo! Galebi i oblaci će nas pitat – Ko ste? Koga ištete?... a jedra će odgovoriti: Kuba plovi! Kuba opet ište veliki otok, da skrije neslobodu.“

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...