Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ne znam nista vise od onoga sto pise u medijima.

Cela prica je pocela sa ubistvima neduznih ljudi od strane SARS ( Special Anti Robbery Squadspecijalne policijske jedinice koja je optuzena za kradje, kidnapovanja i generalno ilegalna zadrzavanja, napade i pucnjave. 

Generalno vec nekoliko godina situacija u Nigeriji je veoma losa, od kad je Buhari postao predsednik 2015 i ponovo je izabran 2019. 

Kad sam ja bio u Nigeriji 1 dolar je bio 160 naira, oko 2015 je krenulo na gore da je 2016 na crnom trzistu bila skoro 500 naira za dolar, zvanicno je skocilo samo 200 naira za dolar ali nisi nigde mogao da zamenis po tom kursu, cak i ako si imao dolare na racunu nisu ti davali dolare vec naire po tom zvanicnom kursu. Sad vidim da je i zvanicni kurs kasnije poceo da skace tako da je sad skoro 400 naira za dolar. 

  • +1 1
Link to comment

2020-10-25T165223Z_841773811_RC2SPJ96TJ0

 

Britanske specijalne snage, Special Boat Service (SBS), a pominje se i obavezni SAS su juce upale na tanker Nave Andromeda i uhapsile 7 slepih putnika koji su se, kako se za sada veruje, na brod ukrcali u Nigeriji.

Prepad je izveden u Kanalu, prosao je bez zrtava i povredjenih, u blizini ostrva Wight, a izveden je posto je posada tankera prijavila da je napadnuta/ugrozena od strane slepih putnika.

 

sj-FQady?format=jpg&name=small

Brod, inace pod zastavom Liberije, u vlasnistvu je Folegandros Shipping Corp, a u najmu kod Navios Tankers Management Inc, a odredisna luka mu je bila Southampton...

Link to comment

Pojavio se screenshot tog članka još pre nekoliko godina na društvenim mrežama. Jbg, nema esnafa koji je sastavljen od bezgrešnika, a pogotovo je novinarski esnaf grešan. Ali neka prvi baci kamen onaj ko nije barem jednom u životu progutao neku političku bućku sve sa najlonom i štapom. Biram da Fiska pamtim po nekim drugim stvarima koje je napisao. RIP.

Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

Pojavio se screenshot tog članka još pre nekoliko godina na društvenim mrežama.

Zato i kažem da je "legendaran". Međutim, uvek sam samo obraćao pažnju samo na naslov + fotku, a ne ko je bio autor - bio sam u neverici kad to videh. Mada jeste neprimereno sad ga napenaliti tek umrlog zbog 1 članka koji je "loše ostario", što se kaže. (To je samo faktor iznenađenja kod mene).

Link to comment
30 minutes ago, Indy said:

zbog 1 članka koji je "loše ostario",

+1

+ gresenje duse: clanak je napisan u 1 svetu u 1 doba kada je borba Avganistanaca sa svima koji su im se pridruzili bila posmatrana kao borba za slobodu (ma koliko to danas pateticno zvucalo) 1 naroda i 1 zemlje spopadnute i okupirane od strane 1 velike sile bez obzira na njen ideoloski predznak.

Sporiti to i nekome prebacivati takav svojevremeni stav bilo bi isto kao i prebacivati ljudima koji su otisli u Spaniju neke tamo 1936. kasniju evoluciju u sve i svasta.

A tesko da je iko tada mogao i da pretpostavi u sta ce se i kako stvari da odmotavaju.

1 novinar pogotovo: flekati ga danas, iz danasnje perspektive, u najmanju ruku nije posteno.

Link to comment
36 minutes ago, Jumanji said:

Beclije mi kazu za sada, nezvanicno 7 mrtvih, 6 tesko povredjenih. Napali sinagogu, a pucali i naokolo
 

 


Drugarica mi bila tamo.. setala..
Kuci je sad.. trese se

Neki javljaju da su napadaci u drugoj ulici i drze taoce, ne znam da li je to tacno

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...