Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Uzas jbt. Verovatno je i ludilo oko pandemije doprinelo da se odluci za ovako nesto. Teska vremena neke ljude oslobadjaju svakodnevne odgovornosti. Pakao

Link to comment
2 hours ago, Pečorin said:

Navodno prve žrtve su odabrane(bivša žena i sadašnji partner: nepotvrđeno), posle je nastavio random.

 

Za sada takav info samo tabloidi prenose, nema jos nista u "ozboljnijoj" stampi.

Link to comment
1 hour ago, mustang said:

wtf?! 

 

kako je ova psihoza prolazila ovoliko dugo?!? 

 

Quote

Wortman was shown to have had a degree of obsession for policing, having a hobby of buying law enforcement memorabilia and refurbishing old police cruisers. One person called Wortman's home a "shrine" for the RCMP.[20] He stored the two police cruisers he bought near his dental clinic.

 

Link to comment

Bilans zrtava pucnjave u Kanadi porastao na 22 (23 ako racunamo i ubicu koji je takodje pokojni). Strahuje se da moze biti jos, jer je istraga i dalje u toku na 16 odvojenih mesta gde je pucano.

Link to comment

jebote kakva nesreca! zamisli ds ti se tako neki bolesnik usere u zivot....

 

mnogo neduznih izgine i zavije porodice u crno. treba da imamo institucije u kojima ce ovakve individue da zive, odrasteju, umru. od malih nogu psiholoski testovi mogu da utvrde licnost i ovakvi slucajevi da se drze pod jakom kontrolom i van domasaja svih koji su prosli test. 

 

fak it

Link to comment
2 minutes ago, Tsai said:

+ da se npr , iz predostroznosti, ukine budalasti drugi amandan u usa. u kanadi ne znam kako je regulisano

 

 

slazem se. utopija bi bila da nema vise oruzja

 

ali da bar  koruguju drugi amandman protiv automatskog i poluautomatskog oruzja i granata i ostalih cudesa. 

 

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, Tsai said:

+ da se npr , iz predostroznosti, ukine budalasti drugi amandan u usa. u kanadi ne znam kako je regulisano

 

U Kanadi je regulisano slicno kao u Evropi - moze samo odredjena vrsta oruzja i uz dozvole, veoma je rigorozna kontrola ko moze da poseduje oruzje i koliko tacno komada. Iz ovog su izuzeti indijanci, eskimi i ostali natives kojima je dozvoljeno jos kojesta sto nije ostalima (zbog tradicionalnog lova i tako to). Ovde drugi amandman ne postoji.

No dzaba sva regulacija kad je granica prema jugu porozna a odatle se moze nabaviti prakticno sve. Pre nekih 10-15 godina Toronto je imao ogroman problem sa gangovima, ceste pucnjave u po bela dana, tu su radili i kalasnjikovi i sta sve ne - to sigurno nije legalno nabavljeno u Kanadi. Prilicno je rasprostranjen sverceraj droga iz Kanade za oruzje iz USA.

Ovo je ipak poprilicno drugacija situacija nego tipicne americke masovne pucnjave, tamo uglavnom sve bude gotovo za par minuta i sve se odigra na jednom mestu. Ovde je lik bio obucen u policijcku uniformu i vozio policijcki auto, isao od mesta do mesta, zaustavljao ljude, kucao na vrata kuca... Ljudi nisu ocekivali da bi im mogla pretiti opasnost od nekog za koga su verovali da je policajac. Jbg.

Link to comment
4 hours ago, Tsai said:

+ da se npr , iz predostroznosti, ukine budalasti drugi amandan u usa. u kanadi ne znam kako je regulisano

 

Samo iz radoznalosti, i uzimajući u obzir isključivo US primer, kako bi posedovanje oružja trebalo da se ograniči/iskontroliše?

Link to comment

pa kao u uk, australiji , a sad vidim i kanadi.

 

dakle, o automatskom i poluautomatskom mogu samo da sanjaju, za ostalo rigorozne kontrole

 

ako mene pitas, najradije bih da niko nema pravo da poseduje nijedan komad oruzja, sem policije i vojske al znam da je nemoguce

Link to comment

Aha, 'oće to. Btw, u Kanadi je dozvoljeno posedovanje poluautomatskog oružja, samo je kapacitet okvira ograničen na (čini mi se) 10 metaka.

 

Ova poslednja rečenica - dobro došao u vrli novi svet, Staljin i Mao Ze odobravaju.

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...