Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Dobro, to je Srbija sa svojim specifičnostima. Ja sam više mislio na radnike u Evropi koji, ako nisu zadovoljni, uvek mogu da gledaju kako im se kompletna fabrika seli u Pakistan/Srbistan ili da svoje radno mesto prepuste: a) nekom migrantu koji, srećan što se izbavio odakle se izbavio, neće još izvoljevati sa nekakvim pravima zaposlenih; b) nezaposlenom sunarodniku koji, srećan što mu banka neće uzeti kuću koju i sa poslom teško otplaćuje a bez njega može samo da se ubije, neće još izvoljevati sa nekakvim pravima zaposlenih.

Link to comment

postoji i c opcija da lepo otvore sami svoju firmu i budu prezadovoljni rezutaltima umesto što izvoljevaju platu privatnika na mestu kv radničuge :fantom:

Link to comment

Da, to sam zaboravio. Ali tada im više nije potrebna levica da zastupa njihova radnička prava već mogu komotno da se okrenu fašistima koji će ih braniti od nezadovoljne nkv pučine :fantom:

Link to comment

Američki predsednik Barak Obama odobrio je zakon o zabrani upotrebe u propisima diskriminatornih i uvredljivih termina kojima se opisuju manjinske grupe, saopštila je Bela kuća.

 

Zabrana se odnosi na termine kao što su "Crnac" i "Azijat", koji će ubuduće biti zamenjeni terminima "Afro-amerikanac" i "Amerikanac azijskog porekla", navodi se u saopštenju.

 

Predlog je u februaru prošao u Kongresu, a protekle nedelje usvojen je i u Senatu.

 

Termini čija će upotreba biti zabranjena korišćeni su u američkim zakonima do 70-tih godina prošlog veka i odnosili su se na pripadnike manjina.

 

Biće takođe zabranjeni i izrazi "Indijanac" i "Aleut", koje će zameniti termini "Američki starosedelac" i "Starosedelac sa Aljaske".

 

:Hail:

Link to comment

A umesto Italijani - Amerikanci Italijanskog porekla, umesto Kinezi - Amerikanci sa dalekog istoga, umesto bilo kog neamerikanca - Amerikanac sa neameričkim poreklom.

 

Kakve veze ima neki crnac sa 4 generacije rođenih u bronxu sa nekom Afrikom ?

 

edit: da se možda prebaci na PC temu

Edited by Lezilebovich
Link to comment

da ih hapsi kad krenu da se gadjaju propisima u kojima pise yo nigga?

Link to comment

pitanje je trenutka kad će domaći veleizdajnici početi da harače za cigan i šiptarin e ne bi li nakrmačili budžet mmw :fantom:

ako nam zabrane da Siptare zovemo Siptari a Cigane Cigani, od jeftine zabave ostaje nam samo samo prs' u dupe. :fantom:

Link to comment

Al će im naši doskočiti. Umesto Hrvati, govorićemo Srbi iz zapadnije bivše republike, umesto Crnogorci - Srbi sa mora i slično. Čisto da se niko ne vređa :fantom:

Link to comment

Al će im naši doskočiti. Umesto Hrvati, govorićemo Srbi iz zapadnije bivše republike, umesto Crnogorci - Srbi sa mora i slično. Čisto da se niko ne vređa :fantom:

 

srbin opet pobedijo... :fantom:

Link to comment

Sta znam, ako je baba iz busa posteno zaradila penziju, neka prica o Austriji sta oce. To sto je Srbija sjebana, ne znaci da ona ista duguje Austriji.

+ 1

placala je porez vise od pet-deset godina sto joj daje za pravo da porezuje svoje misljenje i turi ga politicarima u porezano dupe.., eh da je vise takvih baba

 

Jebiga, drugar umetnik je pravio prosle godine intervju u prvom jutarnjem U-Bahnu u 5:07 sa pitanjem: koji vam je maternji jezik. Bese samo jedan german speaking lik. Rad jos nije objavljen, problemi i prijateljski saveti da se to preskoci u publikaciji. To je taj optimalni austrijski PC fasizam, da ima ko da im ujutru pocisti sva govna dok ne stignu na posao i da se istolerise™ Ottakringerstrasse heute mach ma party. Samo da se ne opustis pa da pomislis kako si jedan od njih. Od nasih ljudi koje ovde znam (4-5 porodica) vecinom ih politika ne zanima i nemaju vremena ali im prija stav FPÖ kako je Srbima namestena greda i prodata cigla 90-ih i kako je sramota sto je Beograd prvi bombardovani grad posle WW2. Jedni su teski Straheovci, u borbi za "Esterajh majn šenes Esterajh" protiv svih koji bi da im otmu posao ciscenja govana. Ironija i komedija u isto vreme. Naravno, austrijanci ga™ biraju vecinom i tu sam se naslusao jako zanimljivih stvari, od saputanja "hoces da ti kazem ko je kriv za sve od 45 do danas, mislim razumes znamo svi ko su bankari zaista, wink-wink" do "Orban je jedini branik Evrope u ovom trenutku, od ovih sto misle da je nasa trava zelenija!" Narocito je sexy kad ti to pricaju u saloncima od 200 kvadrata dok ti kenjas u shareovanom wc-u za 3 stana. Jedna opsta atmosfera konstantne upuvanosti ili sto bi rekao Dzoni: klasni mir i druge trice, ustajala zabokrecina.

ne slazem se bas sa sustinom koju iznosis, cesto se starosedeoci (samo) vozikaju kolima jer se gnusaju urodjeno stedljivih dosljaka ali jos cesce ih vecina ide u office u 7 ili cesto u 9. mi govnari se ni ne guramo medju njih jer se stidimo nasih baba koje se ne stide da im prdnu pod nos. u stvari sustinski si dobro izveo post.

 

 

 

...poslato sa prinudnog...

Link to comment

Al će im naši doskočiti. Umesto Hrvati, govorićemo pošokačeni Srbi iz zapadnije bivše republike, umesto Crnogorci - Srbi sa mora i slično. Čisto da se niko ne vređa :fantom:

 

:fantom:

Link to comment

 

 

Lako:

 

 

 

Degenerik.

 

 

Ne znam zasto ljudi misle imigranti/gastosi automatski imaju nekakav afinitet prema drugim imigrantima/gastosima samo zato sto su i oni imigranti/gastosi? Zasto je cudno da Pera iz KG ili Sime iz ZD imaju rasisticke predrasude prema Romima, Turcima, Arapima, Pakistancima, Indijcima, Avganistancima, Afrikancima itd. itd. isto kao sto ih imaju i starosedeoci po Austrijama, Svajcarskama, Nemackama, Francuskama i slicno? I zasto se misli da je desnica u tim zemljama nuzno staticno i da razmislja u okvirima arijevske ideologije iz 40ih, a da ne moze da promeni misljenje pa kaze, pa ovi Srbi, Hrvati, Poljaci oni su ipak OK, ipak su belci, Evropljani, hriscani, njih mozemo i da asimilujemo u nasu kulturu a Turke i crnce nikada necemo, a pride imamo i prodju u tom glasackom telu, sto da ne?

 

Ja sam upoznao tonu imigranata na raznim mestima koji bi rado doveli jos milion svojih™ i koji kukaju na nepravdu kada trpe diskriminaciju zato sto su imigranti, ali zato brate izbacili bi ove musave™, crne, prljave, zamotane™, i tako dalje. 

Edited by hazard
Link to comment

+1

 

Pisao sam ranije, Srbi su u Austriji/Nemačkoj/Švajcarskoj precipirani kao odlični imigranti i ta se percepcija domorodaca mnogo promenila u zadnjih 20 godina. Takođe, Srbi su vrlo skloni da u Evropi podržavaju desnicu/ekstremnu desnicu.

 

Na protestima PEGIDA-e je bilo i srpskih zastava.

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...