Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

sacuvaj me boze opustenog zakljucivanja na osnovu jednog jedinog podatka. radije cu biti naivan :)
Pa evo ti i drugi - u nemačkoj javnosti su tada napadali Merkelovu i vladu zbog slabog reagovanja - Nemačka je ovo poprilično iskulirala.
Link to comment
I ja sam na par mesta (a nisu bili neki zaveroteoreticari) procitao to o BNDu i NPDu, kao NPD je preko nekih svojih agenata infiltriranih medju neonaciste pokrenuo osnivanje NPDa ne bi li svi neonacisti bili na okupu i kao takvi laksi za pracenje i nadgledanje. I kao, "vic" je da je svaki treci-cevtvrti neonacista zapravo saradnik BNDa i da je to nacin na koji BND drzi neonaciste pod kontrolom. A zna se da njih BND vrlo pomno prati.
Nije to BND, to je BfV (Bundesamt für Verfassungsschutz), Savezna služba za zaštitu ustavnog poretka iliti nemačka državna bezbednost. BND je spoljna obaveštajna služba, odgovorna nemačkom MIP-u.
edit: E da, ova afera mi je u sećanje vratila i to kad su nam u Slobino vreme objašnjavali kako BND obučava Albance po Albaniji i njuška po Kosovu, ali sam ja tad manje bila sklona da verujem u takve stvari.
Ma to su samo teorije zavere... :wicked: Edited by Tribun_Populi
Link to comment
vladimir_putin_586x330.jpg
Ide neki dokumentarac "Putin, Rusija i Zapad" ala Lora Silber i raspadi Jugoslavije i Milosevica na BBCiju.Medjutim, nesto fali, dosadno, okrenuo posle 10 minuta.Iako je epizoda bila o Gruziji. I svi su tu. Kondoliza, Segej Ivanov, Sakasvili...Skroz je na nivou traca: sta je ko rekao, pio, jeo i radio iza zatvorenih vrata. Edited by Budja
Link to comment

Jel' to onaj sa "sad puppy eyes" Berezovskim? Fali samo Vanesa Redgrejv.PS: Ne znam šta da mislim o Litvinenko starijem.

Edited by zorglub
Link to comment

U Slovačkoj već nekoliko dana traju protesti a niko o njima ne piše. Ustvari piše se ali nije udarna vest...Ispred zgrade predsedništva digli su vešala, korišćeni su vodeni topovi na -15°C, na ulicama je oko 15 000 ljudi a novine pišu o malim grupama nasilnika, maksimalno 2000 ljudi i sl. Kažu biće veselo...Protest ne predvodi niko - u pitanju je disorganizovana rulja koja političke zahteve konstituiše na nekom forumu na internetu.

Edited by Utvara
Link to comment
Protest ne predvodi niko - u pitanju je disorganizovana rulja koja političke zahteve konstituiše na nekom forumu na internetu.
eto ideje....jel ume ko da napravi kakav model vešala, pa da se uputimo ka predesedništvu ili vladi ;)
Link to comment

Gvido Vestervele, ministar inostranih poslova Nemačke : ,, Pristup Nemačke sirovinama ako bude trebalo mora da se obezbedi i oružanom silom. ''Nešto mi ovo zvuči poznato... ?Verujem da će naši borci, i borkinje za ljudska prava pohrliti da im objasne kako se trebaju denacifikovati i pacifikovati...

Link to comment
Gvido Vestervele, ministar inostranih poslova Nemačke : ,, Pristup Nemačke sirovinama ako bude trebalo mora da se obezbedi i oružanom silom. ''Nešto mi ovo zvuči poznato... ?Verujem da će naši borci, i borkinje za ljudska prava pohrliti da im objasne kako se trebaju denacifikovati i pacifikovati...
valjda njihovi?
Link to comment

@anomander nadji taj citat jos negde osim u naslovu na B92 (cak ne ni u vesti), pa da pricamoedit: mada, necemo pricati. nepismenost se u nasoj javnosti zapatila do grotesknih razmera. covek je govorio o oruzanoj zastiti trgovackih ruta od somalskih pirata, sto i pise u tekstu, potpuno jasno i glasno.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
@anomander nadji taj citat jos negde osim u naslovu na B92 (cak ne ni u vesti), pa da pricamoedit: mada, necemo pricati. nepismenost se u nasoj javnosti zapatila do grotesknih razmera. covek je govorio o oruzanoj zastiti trgovackih ruta od somalskih pirata, sto i pise u tekstu, potpuno jasno i glasno.
Naravno, ali lenji čitaoci ne čitaju celu vest, nego samo naslov i eto, onda to komentarišu, kako se Nemačka povampirila...A B92 je stvarno sve jadniji... Možda nešto umišljam, ali mi se čini da svaki dan ima bar jedna vest sa nekom negativnom konotacijom o Nemačkoj... Jel' su to možda Grci naredili da se malo pljuje po "Evropskom hegemonu"? :unsusre:
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...