Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Na tom mestu ne postoji jasna linija razgranicenja, a State department je rekao da je to u sustini stvar iracke vlade. Nikakav povod to nije.

Link to comment
Na tom mestu ne postoji jasna linija razgranicenja, a State department je rekao da je to u sustini stvar iracke vlade. Nikakav povod to nije.
Jao da ne postoji jasna linija razgranicenja, pa su ovi bili u fazonu "Jao vidi pa i ono je nase. Sinko, brzo se ukopavaj." Nemoj da se zezamo. Svi znamo da je ovo prst u oko USA, ali i Iraku. Jedino se svodi na to da li USA zeli da reaguje ili ne. Ja se nadam da ne, ali ako zele eto im povoda. Edited by Eraserhead
Link to comment
Jao da ne postoji jasna linija razgranicenja, pa su ovi bili u fazonu "Jao vidi pa i ono je nase. Sinko, brzo se ukopavaj." Nemoj da se zezamo. Svi znamo da je ovo prst u oko USA, ali i Iraku. Jedino se svodi na to da li USA zeli da reaguje ili ne. Ja se nadam da ne, ali ako zele eto im povoda.
Bez brige, nema od tog posla nista. Ubedjen sam da Iran ovo radi iz unutrasnjepolitickih razloga, da pokaze narodu da je lider-u-regionu. Povuci ce se oni za dan-dva.
Link to comment
ovo je ozbiljna provokacija
Ozbiljna u mp3. 11 vojnika prešlo granicu i podiglo zastavu, to je manje od broja grčkih specijalaca (16) koji su se 95-te iskrcali na onu Imia stenčugu i podigli grčku zastavu, pa su onda došli turski specijalci, pa su se onda uključili Kostas Simitis i Tansu Čiler, i ko zna šta bi bilo da nije došao Holbruk i sve ih oterao.To je obična glupost koja može da se razreši i ispegla za pet minuta - ako za to postoji volja ključnih igrača. Ako ne postoji, onda može da eskalira.Jedno eskalaciono-zavereničko pitanje: kako možemo da budemo sigurni da taj fudbalski tim koji se tamo iskrcao čine iranski vojnici? Ono, zaliv Tonkin i taj rad...
Link to comment
nisam znao te detalje. na sajtu rts-a je slika tenkova, pa sam mislio da je to mnogo ozbiljnije.
Ma kakvi, kampira njih nekoliko 500 metara od svoje karaule. Posturing za neke pregovore, samo ne shvaćam koje. Možda u vezi s onim iračkim aukcijama? Ili Irancima ili nekom drugom koga smatraju prijateljem fali love pa dižu cijenu nafti?
Link to comment

Evo zanimljivih dešavanja iz NATO-a.http://www.nato.int/docu/review/2009/NATO_...ht/EN/index.htmMedlin Olbrajt predsedava komisijom eksperata za formiranje strateškog koncepta, i dok priča o svemu osim strateškog koncepta plasira novotarije poput bezbednosti energije i energetskih izvora, te uverava javnost da nema nikakvih problema u tome što organizaciju kao što je NATO formiraju države potpisnice a novu ulogu ne određuju države potpisnice već grupa odabranih. Zašto? Pa eto, nema nikakvih problema. Da li je novinar tu pomislio da priupita ama baš bilo šta? Naravno da ne. Profesionalno & demokratsko novinarstvo par ekselans. Uostalom, baš kao što je privatna svojina demokratskija od državne, tako je i demokratskije da grupa odabranih kojoj je samo demokratija na umu određuje savezu država kako treba da se ponaša, a da bude što demokratskije. Jer je 21. vek vek demokratije.

Link to comment

gledao sam malopre briljantan monolog harolda pintera o americkoj spoljnoj politici. ne mogu da ga nadjem na netu, pa ako neko je neko vec gledao neka pokusa da ga nadje. recitovao je i nerudinu pesmu, to bi mozda moglo da vam pomogne.nasao sam

Edited by kojot
Link to comment
Think tank određuje novu ulogu? :lol: Ne bih rekao, malo si se zabunio, oni manje određuju od Šapera, mada im je funkcija slična.A tzv. novinar ju nije pitao jer u jednom ekspoze-intervjuu nema zadaću postavljati glupa pitanja.
Link to comment
gledao sam malopre briljantan monolog harolda pintera o americkoj spoljnoj politici.
Nobelovac Pinter prica o americkoj spoljnoj politici? Malo ti je to bajato, covek je mrtav vec godinu dana. Evo ti malo o americkoj spoljnoj politici iz usta jednog friskog nobelovca:
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...