Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Koješta. Zašto pravda mora biti jednaka za sve? Je li jednaka i za njih dok im je dobro, i insistiraju li oni da bude jednaka za sve, ili baš sve čine kako bi neke učinili malo nejednakijim? Zašto stoga oni koji su sistematski unesrećivali druge ne bi dobili metak umesto kazne od 15 godina, koja bi bila propisivana za pojedinačna krivična dela? Ako je đubre stvorilo atmosferu zločina svesno i sa namerom, zašto ne bi moglo biti ubijeno? Je li onaj ko sistematski pokrade firmu i uzrokuje da desetine porodica ostanu bez posla isti kao i neki tehničar u toj firmi koji bi drpnuo npr. 100 tisuća za sebe sa strane? Trenutno, ako za to ide 5-15 godina, ovaj drugi dobije 15 godina sa crncem u ćeliji, a onaj prvi mora da plati odštetu od 1% što je nakrao, kao i 5 godina u narelaksiranijem zatvoru, odakle izlazi nakon 16 meseci zbog dobrog vladanja.Generalno, postoji i ta opterećenost apsolutnom pravdom za sva vremena i stvaranjem superultramegauslova za budućnost, tj. za pokoljenja kroz 20-40-60 godina. Zašto? Neka ta pokoljenja učine nešto za sebe, neka se izbore sa nekom elitom koja će se do tada stvoriti, neka cveta večna revolucija. Uostalom, okreni-obrni, na to i izađe na kraju, dok se svi kao foliraju da im je do mira, sreće, ravnopravnosti, pravde i totalnog mira. Dok je naš sistem na snazi, dabome.
Добро бре Filipenko, када ће та Револуција. Време јој је. Батали ћевапе па на барикаде. cool.gif
Link to comment
A dobro mu je obezbeđenje. Ne mogu da verujem da u visoko razvijenoj zemlji, koja ima onoliku istoriju političkih otmica/ubistava i terorističkih akata, ovakva budalaština može da se dogodi.
Cinjenica da smatra kako mu u Italiji obezbedjenje nije potrebno vise govori o Berluskoniju nego bilo sta drugo. Skoro mu je jedan od najblizih saradnika bio direktno optuzivan da blisko saradjuje sa nekim finim momcima sa Sicilije.
Link to comment
Добро бре Filipenko, када ће та Револуција. Време јој је. Батали ћевапе па на барикаде. cool.gif
Pa nema je, onakve kakva treba da bude, tu je i poenta.
Link to comment
Cekaj, vi ovde poredite Berluskonija sa Milosevicom, Idi Aminom I Sese Seko Mobutuom©???
A sa druge strane sa mesavinom Deda Avrama, Mr. Magua i Majke Tereze.
Link to comment
Cekaj, vi ovde poredite Berluskonija sa Milosevicom, Idi Aminom I Sese Seko Mobutuom©???
uh, idi amin je naveden kao primer nekoga ko je cinio dela za koja se osnovano sumnja da su u suprotnosti sa civilizacijskim tekovinama, ako ne i zakonskim odredbama koje je sam "progurao u parlamentu". i umro je od starosti, na slobodi. dotle poredjenje ide, niko ne optuzuje berluskonija da jede glave opozicije.uzevsi u obzir njegovu mladost, stepen posedovanja svega u italiji, uticaj na odredjene krugove i poslovicnu brzinu "pravde", mozemo zakljuciti da on, sasvim sigurno, nece provesti ni dan u zatvoru. a ovde se cvili zbog toga sto je gadjan necim. bemliga, ne znam ni kako to da nazovem.
Link to comment
imam samo jedno pitanje: jel vam bilo zao kada su sutirali milanovica 5. oktobra? ako vam je bilo zao zbog toga onda niste licemeri.
secam se da mi je bilo mucno da gledam taj snimak (ipak sam u to vreme bio nekih 200 metara dalje). nije mi bilo zao kada su ga osudili na zatvorsku kaznu.
Link to comment

lenjin je rekao da je terorista burzuj sa bombom. meni se cini da to vredi i za ovakve ispade individualnog nasilja u situaciji kada bi se ta energija mogla drugacije iskoristiti. ovako je ovo pre simptom fasizacija drustva nego bilo sta drugo.cesto se zaboravlja da ni marks ni engels, pa cak ni lenjin, nisu fetsizovali nasilje.

Link to comment
Pa nema je, onakve kakva treba da bude, tu je i poenta.
Ма ја сам некако мислио да ћеш ти да будеш авангарда те Револуције, нешто као Слобода која предводи народ код Делакроа, додуше можда не тако раздрљен, али барем толико решен имајући у виду количину витриола коју просипаш по форуму. Али авај, теби су дражи ћевапи. ;) Штета. Овако дођеш као артикулисанија варијанта Мр40 што баш и није неки комплимент.
Link to comment
Овако дођеш као артикулисанија варијанта Мр40 што баш и није неки комплимент.
Kako nije?Znaci: lep, seksi, a jos (za razliku od mene) i artikulisan!Moze li se vise u zivotu??
Link to comment
Ja sam Marxist-Bakuninist (one man movement!)*. Go violence!!!!
Cek, pa njih dvojica su se bili posvadjali, a i Bakunjin je bio anti-semita. :unsure:

Uh, zvucim ko Uki, pa jos ovaj smajli na kraju recenice, jbt :isuse: ;) :P

Edited by Sludge Factory
Link to comment
Cek, pa njih dvojica su se bili posvadjali, a i Bakunjin je bio anti-semita. :unsure:

Uh, zvucim ko Uki, pa jos ovaj smajli na kraju recenice, jbt :isuse: ;) :P

Pa zato i kazem da sam jedini predstavnik te skole...Ko Rodnijev bend (We're Marxist-Trotskyst-Anarchists!!!).jbg, moras sve te likove tog doba posmatrati malo iz njihovog vremena i vizure. Nije bio antisemita ali nije bio ni PC po danasnjim standardima.
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...