Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

imam samo jedno pitanje: jel vam bilo zao kada su sutirali milanovica 5. oktobra? ako vam je bilo zao zbog toga onda niste licemeri.

Link to comment
imam samo jedno pitanje: jel vam bilo zao kada su sutirali milanovica 5. oktobra? ako vam je bilo zao zbog toga onda niste licemeri.
veoma dobro pitanje. tada mi nije bilo zao. sada bi mi bilo. nadam se da bi mi bilo zao i za 10 i 30 godina od sada.nema postojanog ega, samo vrtlozi u reci.
Link to comment
imam samo jedno pitanje: jel vam bilo zao kada su sutirali milanovica 5. oktobra? ako vam je bilo zao zbog toga onda niste licemeri.
Meni je bilo žao.

Ali samo zato što ja nisam bio tu da ga šutnem

Link to comment

eto, zasluzih i 1 Zigu. A zapravo sam samo bio aljkav i neoprezan. Ti i satnik zasluzujete Zigu zato sto ste odmah videli ono sto ja nisam: okrvavljenog starca.

Link to comment

Kojote, jeste mi bilo zao. Zao mi je svakoga kada im vidis strah u ocima, strah od rulje i grupnjaka (ne seksualnog) i sutiranja. Ja tog coveka ne mogu da smislim ocima, to je jedna od vecih ljiga i bezmudih gmizavaca koja postoji i zivi u Srbiji. Ali, ono sto nas razdvaja od takvih ljudi je civilizovanost i pravda. Pravda je na nasoj strani i ona mora biti jednaka za sve. U suprotnom samo smo zamenili uloge, a u takvim situacijama oni sto prevrcu mantile i preletaju se najbolje snalaze i opstaju. U najekstremnijem slucaju stvaramo klimu vecitih zrtava (koje se sada nalaze na drugoj strani) i onda za 10/20/30 godina kad se "oni" vrate na vlast sve [tlacenje i diktatura] pocinje na novo.

Link to comment

Koješta. Zašto pravda mora biti jednaka za sve? Je li jednaka i za njih dok im je dobro, i insistiraju li oni da bude jednaka za sve, ili baš sve čine kako bi neke učinili malo nejednakijim? Zašto stoga oni koji su sistematski unesrećivali druge ne bi dobili metak umesto kazne od 15 godina, koja bi bila propisivana za pojedinačna krivična dela? Ako je đubre stvorilo atmosferu zločina svesno i sa namerom, zašto ne bi moglo biti ubijeno? Je li onaj ko sistematski pokrade firmu i uzrokuje da desetine porodica ostanu bez posla isti kao i neki tehničar u toj firmi koji bi drpnuo npr. 100 tisuća za sebe sa strane? Trenutno, ako za to ide 5-15 godina, ovaj drugi dobije 15 godina sa crncem u ćeliji, a onaj prvi mora da plati odštetu od 1% što je nakrao, kao i 5 godina u narelaksiranijem zatvoru, odakle izlazi nakon 16 meseci zbog dobrog vladanja.Generalno, postoji i ta opterećenost apsolutnom pravdom za sva vremena i stvaranjem superultramegauslova za budućnost, tj. za pokoljenja kroz 20-40-60 godina. Zašto? Neka ta pokoljenja učine nešto za sebe, neka se izbore sa nekom elitom koja će se do tada stvoriti, neka cveta večna revolucija. Uostalom, okreni-obrni, na to i izađe na kraju, dok se svi kao foliraju da im je do mira, sreće, ravnopravnosti, pravde i totalnog mira. Dok je naš sistem na snazi, dabome.

Edited by Filipenko
Link to comment

Ali to bi trebalo da bude razlika izmedju "nas" i "njih". I kada se stvori/preokrenu vrednosti u drustvu, onda "njihovo" vise nece biti moguce jer ce aparat da radi onako kako bi i trebalo da radi. Ima primera u svetu gde to tako funkcionise, a u blizoj proslosti nisu bili taleko daleko od nas po "divljastvu".

Link to comment
imam samo jedno pitanje: jel vam bilo zao kada su sutirali milanovica 5. oktobra? ako vam je bilo zao zbog toga onda niste licemeri.
Tada nije. Inace, pitanje ti ima jednu manu. U danu kada je napadnut Berluskoni nije masa demonstranata upala u parlament i okoncala njegovu desetogodisnju autokratsku vladavinu koja je prakticno unistila zemlju. "Samo" je napadnut Berluskoni.
Ako je đubre stvorilo atmosferu zločina svesno i sa namerom, zašto ne bi moglo biti ubijeno?
Kao da bi se u drustvu gde se ljudi ubijaju medjusobno kako bi ostvarili pravdu mogao naci neko ko moze da procenjuje da li je neka radnja ucinjena "svesno i sa namerom". Edited by reg
Link to comment
hiljadu puta vise bih voleo da mu sudi porota razumnih, nego da ga jedan ludak gadja katedralom.
O ovome se upravo i radi, pre nekog vremena mu je, valjda vrhovni sud ukinuo imunitet. Mnogo je bolje da ga uredno osude za zlodela koja je počinio, nego da ga zatuče neki bolesnik i od njega napravi legendu.
imam samo jedno pitanje: jel vam bilo zao kada su sutirali milanovica 5. oktobra? ako vam je bilo zao zbog toga onda niste licemeri.
Meni nije bilo žao Milanovića (mada mi nije bilo prijatno da gledam), a nije mi žao ni ove bitange. Ali, ovo je akt jednog ludaka, a ono je ipak bila malo drugačija priča.
Koješta. Zašto pravda mora biti jednaka za sve? Je li jednaka i za njih dok im je dobro, i insistiraju li oni da bude jednaka za sve, ili baš sve čine kako bi neke učinili malo nejednakijim? Zašto stoga oni koji su sistematski unesrećivali druge ne bi dobili metak umesto kazne od 15 godina, koja bi bila propisivana za pojedinačna krivična dela? Ako je đubre stvorilo atmosferu zločina svesno i sa namerom, zašto ne bi moglo biti ubijeno? Je li onaj ko sistematski pokrade firmu i uzrokuje da desetine porodica ostanu bez posla isti kao i neki tehničar u toj firmi koji bi drpnuo npr. 100 tisuća za sebe sa strane? Trenutno, ako za to ide 5-15 godina, ovaj drugi dobije 15 godina sa crncem u ćeliji, a onaj prvi mora da plati odštetu od 1% što je nakrao, kao i 5 godina u narelaksiranijem zatvoru, odakle izlazi nakon 16 meseci zbog dobrog vladanja.Generalno, postoji i ta opterećenost apsolutnom pravdom za sva vremena i stvaranjem superultramegauslova za budućnost, tj. za pokoljenja kroz 20-40-60 godina. Zašto? Neka ta pokoljenja učine nešto za sebe, neka se izbore sa nekom elitom koja će se do tada stvoriti, neka cveta večna revolucija. Uostalom, okreni-obrni, na to i izađe na kraju, dok se svi kao foliraju da im je do mira, sreće, ravnopravnosti, pravde i totalnog mira. Dok je naš sistem na snazi, dabome.
Sve je to lepo, ali da ga je onaj ludak ubio (a kad čoveka od 73 godine pogodiš u glavu gipsanim modelom milanske katedrale može i to da se desi) Italija bi dobila ozbiljan talas represije, što običnom čoveku ne bi ni malo pomoglo, a političari bi se okružili obezbeđenjem nalik onom koje ima američki predsednik i rešili bi sopstvene probleme.A dobro mu je obezbeđenje. Ne mogu da verujem da u visoko razvijenoj zemlji, koja ima onoliku istoriju političkih otmica/ubistava i terorističkih akata, ovakva budalaština može da se dogodi. Edited by Anonymous
Link to comment
Ali to bi trebalo da bude razlika izmedju "nas" i "njih". I kada se stvori/preokrenu vrednosti u drustvu, onda "njihovo" vise nece biti moguce jer ce aparat da radi onako kako bi i trebalo da radi. Ima primera u svetu gde to tako funkcionise, a u blizoj proslosti nisu bili taleko daleko od nas po "divljastvu".
Ali, ovako ispada da oni nas mogu da pamprče kako god im se svidi (ovo uključuje i lišavanje života tu i tamo), a mi ćemo se protiv toga boriti isključivo mehanizmima i zakonima koje nam je njihov sistem stavio na raspolaganje. A te mehanizme i zakone su doneli oni sami kako bi se zaštitili od kazni za svoja zlodela. Da ti mehanizmi funkcionišu u pravcu bilo kakve pravde, Massimo nikada ne bi morao da posegne za suvenirom već bi sedeo kod kuće i uz kokice gledao kako tužilaštvo i sudsko veće razvlače 1 megakriminalca kao mastan džak. Pošto su mehanizmi umesto da kazne zaštitili tog megakriminalca sa svih strana, Massimo je rešio da uzme stvar tj. suvenir u svoje ruke. U nekoj budućnosti će se naći neki Francesco koji će umesto suvernira baciti bombu. A još iza toga naći će se nekoliko revolucionarnih divizija koje će poklati sve pred sobom. Jer oni ne umeju i neće da popuste. Nikada im neće biti dovoljno i nikada neće prestati da terorišu pošten i normalan svet. Sistem naprosto ne može da se zaustavi, takva mu je priroda. Ići će napred i napred, do provalije koja ga neumitno čeka na nekom mestu. Iza toga kreće nov sistem, generalno prihvatljiv dok se i on ne zalaufa u pljačku i teror, i tako iznova i iznova. Massimo i Silvio su samo dva sitna šrafčića u toj ogromnoj mašini.
Link to comment
Pravda je na nasoj strani i ona mora biti jednaka za sve.
pravo ili pravda? pravda nije jednaka za sve. a pravo, u civilizovanim zemljama, to pokusava. dok ne dodje neko i pokusa da ga prilagodi sebi, sto je svojevrsni vid drzavnog udara u demokratskom poretku. ukratko, ko stavi sebe iznad prava, automatski se stavlja i van njega.a vi, gandijevci, samo cekajte da mu se sudi. pozdravio vas, stajaznam, idi amin (za retarde: ne, ne izjednacavam ih).
Link to comment
... U nekoj budućnosti će se naći neki Francesco koji će umesto suvernira baciti bombu ...
Imali smo i to u bliskoj prošlosti u Italiji. I šta smo dobili? Berluskonija.
Link to comment
pozdravio vas, stajaznam, idi admin
Skontao sam po kom kriterijumu mi se svidjaju ljudi po forumu!!!!Da pojednostavim i banalizujem - volim ljucke ljude kojima je bilo lepo da vide bahatog mafijasa kog je stigla dangla iako je sve kupio, potplatio, sve drzi u dzepu i sve kontrolise. Nemos uteci jednom predanom ispizdjenom liku, jednom od miliona koje proizvodis, sljamu!a,da!Ne volim ove Vreme analiticare koje kao da neko placa da cak i ovde moronizuju i RTSuju vox populi da se uklopi u DS eru mediokritetstva... A znam da ih ne placa pa mi jos tuznije. Neko je treningom uspeo da postigne da uvek bude robot. Nigde oduska... Mozda malo uz Noleta i Orlove... Edited by Mp40
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...