Jump to content
IGNORED

Slobodna zona


pacey defender

Recommended Posts

Gledao> The Girlfriend ExperienceSlabasno.

Ne postoji momenat za koji se gledalac moze uhvatiti i reci 'e ovo je sjajno". Nista posebno. Nedoreceno. Soderberg se zaustavlja gde se moze prica nastaviti kako bi se razvila dinamicnost, i konacno - poruka filma. Ovako naslucujemo da zivot skupocene devojke za pratnju bas i nije toliko glamurozam koliko neki misle, ali avaj, to smo mogli i da pretpostavimo. To sto se nosi skupocena haljina i sto je klijentela elitna ne znaci da su high class kurve imune na odradjivanje raznih protuva pro bono, samo da bi ovi napisali na netu neki koristan review, ili kako bi ih mozda, samo mozda preporucili za sljaku u Dubaiu gde love ima u izobilju. Ali rekoh, sve to smo znali i ranije. Sasha Grey je solidno ovo odglumela ali svi dijalozi su bili i prespori i liseni bilo kakvog dubljeg sadrzaja da bih mogao film dodatno da pohvalim.

Dakle, dvojka. We Live in PublicOdlicna tema za film, vrlo inspirativna i aktuelna.

Taj car Josh Harris je anticipirao razvoj interneta i njegove drustvene impakte. Ali prica pokazuje da je on zapravo klasican internet nerd koji bi, da nije imao taj talenat, verovatno zavrsio kao neki nerd iz komsiluka kojem se podsmevamo i ujedno ga sazaljevamo. Ovako je svoju povrsnost upodobio povrsnosti internet komunikacije i na tome namlatio brdo love, jurcajuci od projekta do projekta, sve dok i sam nije bio pokusni kunic nakon sto je druge podvrgavao toj ulozi. Film prikazuje povrsnog coveka u vreme komunikacije koja tome podilazi, ali koji je tu povrsnost pracenu egzibicionizmom predvideo i od toga sebi napravio posao.

Ali film, sam po sebi, sa zanatske strane nije toliko dobro uradjen. Zato mu dajem cetvorku. Young @ HeartSjajno!!

Prica o starcima koji pevaju Clash, Sonic Youth, Coldplay..... Prica o devedesetogodisnjacima koji imaju vise energije od mnogih mojih vrsnjaka. Iako se susrecu s tuznim vestima o smrti kolega iz trupe, iako neki od njih nisu u stanju da se odvoje od boce s kiseonikom koja im je prikacena na pluca, iako mnogi od njih ne mogu da zapamte celokupan tekst pesme, oni nastavljaju da pevaju i nastupaju da bi pokazali da je zivot vredan zivljenja.

Cista petica.

Link to comment
Gledao> The Girlfriend ExperienceSlabasno.

Ne postoji momenat za koji se gledalac moze uhvatiti i reci 'e ovo je sjajno". Nista posebno. Nedoreceno. Soderberg se zaustavlja gde se moze prica nastaviti kako bi se razvila dinamicnost, i konacno - poruka filma. Ovako naslucujemo da zivot skupocene devojke za pratnju bas i nije toliko glamurozam koliko neki misle, ali avaj, to smo mogli i da pretpostavimo. To sto se nosi skupocena haljina i sto je klijentela elitna ne znaci da su high class kurve imune na odradjivanje raznih protuva pro bono, samo da bi ovi napisali na netu neki koristan review, ili kako bi ih mozda, samo mozda preporucili za sljaku u Dubaiu gde love ima u izobilju. Ali rekoh, sve to smo znali i ranije. Sasha Grey je solidno ovo odglumela ali svi dijalozi su bili i prespori i liseni bilo kakvog dubljeg sadrzaja da bih mogao film dodatno da pohvalim.

Dakle, dvojka.

Za sada samo ovaj - i od mene slaba ocena, i to prvenstveno zbog
dijalozi su bili i prespori i liseni bilo kakvog dubljeg sadrzaja

Nekako je to bas pokvarilo utisak.

Link to comment
http://www.imdb.com/title/tt1333634/Burma VJ: Reporting From A Closed CountryOdlican dokumentarac o izvestavanju i slanju slike u svet (bez ). Vrlo dobar film ispunjen informacijama o stanju u Burmi.

Film prati rad prikrivenih snimatelja raznih drustveno relevantnih dogadjaja, i narocito proteste monaha od pre dve godine. Zapravo, napravljen je odlican mix prikaza politicke situacije Burme i prikrivenog snimanja tih dogadjaja.

Peticu mu nisam dao zbog prigovora koji imam i za "We live in public". Dakle, neka jaka cetvorka. Teza: sećanje na revolucijuZivot Etiopljanina u periodu velikih trvenja koja traju gotovo neprekidno od kraja sezdesetih.

Prica o brizi za clanove porodice, o odvodjenju decaka u rat, o revoluciji koja ume da bude vrlo brutalna prema svojim daljim rodjacima, ali i o nekim savremenim problemima Evrope, pre svega rasizmu i mrznji prema imigrantima. Sa zanatske strane film je sjajno uradjen; 140minuta proslo je jako brzo i tacno kada gledaocu malo popusti paznja, film odlazi u neocekivanom pravcu ali ne na nacin da pravi digresije vec da prikaze svu slozenost problema kojim se bavi. I onda sve to dodje na svoje mesto. Fotografija sjajna.

Najbolje do sada vidjeno na festivalu. Zapravo neuporedivo sa drugim filmom kojem sam dao istu ocenu. Young at heart je film o penzionerima koji svoje poslednje decenije zivota bezbrizno provode pevajuci. Ljudi u Etiopiji koje ovaj film opisuje tu privilegiju nemaju.

Edited by pacey defender
Link to comment

do sada gledala:Rusija 88 - neonacisti su svuda ista stoka, prvi deo zabavan (ha! koji mentoli i sl.) a drugi žešće tragičan (a ljudska glupost beskonačna izgleda)Džihad za ljubav - vala baš džihadO Eli - dobar. ja uživala dok sam gledala, a ne znam ni šta mi se u stvari svideloBurma VJ - jezivo. uhvatim sebe negde na pola kako u glavi vrtim: ovo nije film jbt, ovo se dogodilo... Na putu do skole - tek kasnije ukapiram koliko je opis filma nategnut, stiče se utisak da će se desiti ne znam ni ja šta. svejedno, klinci su kjut

konkretno, kaže se da kada primeti da deca ispisuju reči na kurdskom umesto na turskom, učitelj izgubi strpljenje i izbaci ih sve sa časa. i sad kao, to je neki, nazovi, prelomni momenat filma nakon čega... nakon čega, ništa. prvo, ne izbaci nikoga - samo natera neke malce na stoje na jednoj nozi za kaznu i drugo, ta scena prozuji kao potpuno nebitna.

propustila oba... jbm ti. :cry: + svi koji su gledali i jedan i drugi rekoše da su odlični, i jedan i drugi. (a i snimila sinoć posle Burme da su okačili top listu najbolje ocenjenih (od strane publike pretpostavljam) filmova na zoni so far, i Mladi u srcu je na prvom mestu, u prvih pet je i O Eli, Zaliv, Somers Town i dal Kleveta dal Oluja, ne secam se)
Link to comment

"Zečevi Berlina" - o zečevima koji su se namnožili u tampon zoni berlinskog zida. njih 40000 se razbežalo nakon pada po berlinskim parkovima. paralela sa socijalističkim i kapitalističkim društvom. dobar."Devojka sa iskustvom" ("Girlfriend Experience") - prostitucija je prostitucija, bilo u hotelu sa 5* ili na štajgi, samo se nose bolje haljine. reko pejsi već, spor, dosta praznih dijaloga, previše scena o haljinama, hotelima, ugovaranjima sastanaka, premalo dato o bitnim tačkama (odnos sa momkom, odnos sa čovekom u koga se zaljubila, odnos sa kritičarem, razgovor sa novinarom). "O Eli" - odličan iranski igrani film. ne znam samo kako se našao na programu festivala angažovanog dokumentarnog filma. mada kapiram da je irancima svaki film koji prikažu van irana i ne govori o islamskoj revoluciji itekako angažovan."Na putu do škole" - u uvodu se govori o naporima Turske da asimiluje Kurde, i njihovim naporima da se odbrane od toga. jedan učitelj dolazi u školu da predaje na tuskom, koju većina dece ne govori. ali, osim opismenjavanja na turskom, ne vidi se nikakav veliki pritisak na Kurde, niti se vidi neki otpor Kurda, valjda nije ni potreban. sva deca su došla i dolazila u školu, većina nije naučila turski ili je naučila onoliko koliko može da nauči jedan čovek četrdestoro dece. učitelj otišao, doviđenja - doviđenja, bilo nam je drago...

Link to comment

I od sinoć:Moj komšija, moj ubica - o ljudima (ženama uglavnom) koji su preživeli genocid u Ruandi 1994, tj. kako izlaze na kraj sa činjenicom da ljudi (komšije) koji su ih istrebljivali, posle deset i više godina, žive među njima (+ na suđenjima gotovo svi odreda izjavljuju kako su "doprineli ubijanju ali nisu lično ubijali", a ko prizna i izjavi da se kaje, dobije pomilovanje... the fuck?)(trebala da gledam i The Yes Men Fix the World, ali bilo mi je hladno angry.gif , nisam ponela glupavi kišobran angry.gif , a onda me i drugarica me isplalila angry.gif)

Edited by Patty Lee
Link to comment

kojote, sve sto sam ovde pomenuo je ili na engleskom ili ima engleski titl koji je integrisan sa slikom. Ispod toga je, kao odvojeni fajl pustan i srpski prevod. gledao sam sinoc i rwandu i yesmen.

utisak o ruandi je da se oni tamo na livadi svadjaju o dva ara placa, a ne o sedmoro ubijene dece macetom. Dakle, film govori o javnom saslusanju i izricanju presuda nakon susreta i suocavanja ubica i porodica prezivelih. Zapravo se radi o tome da su zatvori bili puni i onda su skapirali da 10godina nakon genocida je mnogo bolje da ih ukljuce u drustveni zivot ali je za to bilo potrebno da se stvore nekakvi preduslovi. Dakle, oni su svi bili u zatvoru 10godina, pa su presude koje su izricane uvazavale tu cinjenicu. Mnogi su osudjivani na 10godina sto je znacilo da su, jelte, sada slobodni. Ispovesti su potresne, a ilustrativno je to da niko ne izgovara recenicu "ubio sam tog-i-tog", vec svi koriste neke recenice u pasivu ili pricaju da su bili u patrolama ali da nisu ulazili u kucu i izvlacili ljude.

Filmu dajem peticu. Yes men fix the world

Ko voli Michaela Moorea, i ko voli da cita Naomi Klein, neka obavezno ovo pogleda. Film je jako zabavan; govori o dvojici boraca protiv krupnog kapitala koji se lazno predstavljaju kao predstavnici MNK i drze javne nastupe u ime tih kompanija govoreci o humanim akcijama koje ce "njihove" kompanije, navodno, sprovoditi. Ono sto je meni zasmetalo u filmu je vec prepoznatljiva tehnika prekrojavanja tudjih reci kako bi se osnovna poruka tih ljudi ismevala, uz neke vickaste priloge. Sve ono sto Moore radi, jelte. Izrazena antikapitalisticka retorika, narocito protiv Miltona Friedmana cije citate potpuno vade iz konteksta.

Dajem im trojku zbog neizmernog truda i zbog toga sto zaista opravdano napadaju neke MNK.Konacni utisak. Petice su zasluzili "Teza" (Etiopija), "Mladi u srcu" (USA), Burma, Moj komsija moj ubica (Ruanda). Cetvorku dajem za "Zivot uzivo" (USA), trojku za "Jesmene" (USA) i dvojku "Devojci sa iskustvom". Za kraj, festival je ispunio ocekivanja. Najjaci utisak imam kada uporedim zivotne price veselih i bezbriznih penzionera koji pevaju u horu, i onih nesrecnika iz Etiopije ili Ruande koji te godine ni ne mogu da dozive. Prvi umiru s osmehom na licu, drugi od metka, machete ili bolesti.

Edited by pacey defender
Link to comment
kojote, sve sto sam ovde pomenuo je ili na engleskom ili ima engleski titl koji je integrisan sa slikom. Ispod toga je, kao odvojeni fajl pustan i srpski prevod. gledao sam sinoc i rwandu i yesmen.

utisak o ruandi je da se oni tamo na livadi svadjaju o dva ara placa, a ne o sedmoro ubijene dece macetom. Dakle, film govori o javnom saslusanju i izricanju presuda nakon susreta i suocavanja ubica i porodica prezivelih. Zapravo se radi o tome da su zatvori bili puni i onda su skapirali da 10godina nakon genocida je mnogo bolje da ih ukljuce u drustveni zivot ali je za to bilo potrebno da se stvore nekakvi preduslovi. Dakle, oni su svi bili u zatvoru 10godina, pa su presude koje su izricane uvazavale tu cinjenicu. Mnogi su osudjivani na 10godina sto je znacilo da su, jelte, sada slobodni. Ispovesti su potresne, a ilustrativno je to da niko ne izgovara recenicu "ubio sam tog-i-tog", vec svi koriste neke recenice u pasivu ili pricaju da su bili u patrolama ali da nisu ulazili u kucu i izvlacili ljude.

Filmu dajem peticu. Yes men fix the world

Ko voli Michaela Moorea, i ko voli da cita Naomi Klein, neka obavezno ovo pogleda. Film je jako zabavan; govori o dvojici boraca protiv krupnog kapitala koji se lazno predstavljaju kao predstavnici MNK i drze javne nastupe u ime tih kompanija govoreci o humanim akcijama koje ce "njihove" kompanije, navodno, sprovoditi. Ono sto je meni zasmetalo u filmu je vec prepoznatljiva tehnika prekrojavanja tudjih reci kako bi se osnovna poruka tih ljudi ismevala, uz neke vickaste priloge. Sve ono sto Moore radi, jelte. Izrazena antikapitalisticka retorika, narocito protiv Miltona Friedmana cije citate potpuno vade iz konteksta.

Dajem im trojku zbog neizmernog truda i zbog toga sto zaista opravdano napadaju neke MNK.Konacni utisak. Petice su zasluzili "Teza" (Etiopija), "Mladi u srcu" (USA), Burma, Moj komsija moj ubica (Ruanda). Cetvorku dajem za "Zivot uzivo" (USA), trojku za "Jesmene" (USA) i dvojku "Devojci sa iskustvom". Za kraj, festival je ispunio ocekivanja. Najjaci utisak imam kada uporedim zivotne price veselih i bezbriznih penzionera koji pevaju u horu, i onih nesrecnika iz Etiopije ili Ruande koji te godine ni ne mogu da dozive. Prvi umiru s osmehom na licu, drugi od metka, machete ili bolesti.

koji je ovo film?daj link na imdb.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...