Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Zato sto je ponoc i hocu da, u ocekivanju da nam Nacionalna korporacija za osiguranje stambenih kredita konacno razresi misteriju zvanu kredit-da ili ne, odgledam epizodu Life on Mars i odem na spavanje.
bice sve u redu. ne brini. uvek cemo imati pariz.
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Samo ukazujem na logicku gresku francuskog "sekularizma" koji je u osnovi debelo kolonijalan i licemeran. Pazi da se razumemo: protivnik sam nikaba i zalazem se za skolske uniforme, ali mislim da bi bilo postenije reci jednu od ove dve stvari: zabranjena je odeca koja degradira licno dostojanstvo osobe koja je nosi (kao nikab), ili ovo je nasa drzava, necemo prevlast muslimana i tacka. Ne vidim kako bi u zemlji u kojoj se na faks dolazi sa pirsovanim obrvama i cirokanom ikome, na bilo koji nacin, mogla da smeta jedna lepa marama na glavi. Pa majku mu, valjda smo dosli do tolikog stepena slobode. 
yup. i onda zbog tog steepena slobode i krasnih marama, devojcice ciji su roditelji muslimani ne mogu da rade fizicko (jer padaju u nesvest od vrucine, jer marama ne ide sama vec je vrlo cesto prati i obicaj da ne sme da viri nista sem prstiju), ili da nauce da plivaju (jer bi, jelte, i Mitch Buchannonu bilo zeznuto da pliva s svim tim krpama na sebi).usput, primer nije izmisljen vec je jedan od prakticnih problema s kojima se srecu nastavici u jednoj zapadnoevropskoj zemlji gde nije zabranjeno umotavanje. devojcice naravno zabole za maramu, i rado bi trcale sa ostalima, al tata im je malo nezgodan, pa ne smeju. tolko o slobodama od mene. Edited by Zverilla
Link to comment

ono sto je uvek dirljivo u srbiji je bas to sto uvek postoji jedna izvesnost: komunjaretm su uvek veci liberali od tzv. liberala.francuski veo vec pokriva secanje na 17.oktobar 1961. godine kada su policijski batinasi ubili izmedju 200 i 300 doseljenika iz severne afrike. danas bi francuskim vlastima bilo bolje da brinu o radnicima bez papira a ne da profanisu sekularizam stavljajuci ga u sluzbu najgore ksenofobije, ovaj put u najboljem gobinoovskom duhu skopcane sa klasnim pitanjem. ovaj zakon nije tu da zastiti zene ili sekularizam vec da poput navodjenog projektila udari jednu vec obespravljenu i getoiziranu manjinu. sarkozi bi trebao da se strecne kada svaki put njegovi uniformisani batinasi iz prigradskih arondsmana pretuku neko dete tamne boje koze a ne da se brine o zenskim frizurama i sprecava mlade muslimanke da se skoluju.

Link to comment

brzo se ovo zavrsi...Kim: jako mi se dopado prvi deo gde provejava tanana nit kako je nacija luzera konacno uspela da nadje neprijatelja pred kojim nece pokleknuti. Negde u prolece 2003. sam slusao slicne tonove (Francuska, zemlja luzera) od strane Fox News & znas-vec-koga.Ostatak sam preskocio. Pitao o DFNRJ, dobio IslamOnline. Moracu da vam linkujem citate iz Srpske Trilogije Stevana Jakovljevica kada me budete pitali o americkim imperijalistickim ratovima u XXI veku.Aj' laku noc vam zelim.

Link to comment
brzo se ovo zavrsi...Kim: jako mi se dopado prvi deo gde provejava tanana nit kako je nacija luzera konacno uspela da nadje neprijatelja pred kojim nece pokleknuti. Negde u prolece 2003. sam slusao slicne tonove (Francuska, zemlja luzera) od strane Fox News & znas-vec-koga.Ostatak sam preskocio. Pitao o DFNRJ, dobio IslamOnline. Moracu da vam linkujem citate iz Srpske Trilogije Stevana Jakovljevica kada me budete pitali o americkim imperijalistickim ratovima u XXI veku.Aj' laku noc vam zelim.
islamonline je preneo txt alana badijua. nadam se da je barem to jasno. ako ti usput nije jasna razlika izmedju komunistickog apstraktnog humanistickog progresivizma i zakona koji je uperen protiv jedne siromasne manjine kod koje postoji istorija brutalnog nasilja onda ti ja ne mogu pomoci.inace ja sam sta potvrdio da je francuska nacija luzera prenoseci tekst vodeceg francuskog intelektualca danas? Edited by kim_philby
Link to comment
islamonline je preneo txt alana badijua. nadam se da je barem to jasno. ako ti usput nije jasna razlika izmedju komunistickog apstraktnog humanistickog progresivizma i zakona koji je uperen protiv jedne siromasne manjine kod koje postoji istorija brutalnog nasilja onda ti ja ne mogu pomoci.
E ovo sam hteo da cujem: autenticnu apologetiku komunistickog pravljenja novog coveka iz pera nove srpske levice. Jedno pitanje sa desne strane tarabe: kad si jebana stranka, da li ti je bitno sto te je neko izjebao iz plemenitih pobuda, ili zato sto mu se moze?
inace ja sam sta potvrdio da je francuska nacija luzera prenoseci tekst vodeceg francuskog intelektualca danas?
Da se dzabe dizala vika na Busovu kamarilu kad su to isto pricali, jer su bili u pravu.
Link to comment
E ovo sam hteo da cujem: autenticnu apologetiku komunistickog pravljenja novog coveka iz pera nove srpske levice. Jedno pitanje sa desne strane tarabe: kad si jebana stranka, da li ti je bitno sto te je neko izjebao iz plemenitih pobuda, ili zato sto mu se moze?
nije apologetika samo nije ni isto. ako ostavljam strukturu patrijahalne familije netaknutom a ciljam one koji su u toj i takvoj familiji najugrozeniji (zabranicemo malim bulama da idu u skolu kako bismo ih emancipovali) i ako zelimo da izmenimo tu i takvu familiju u celosti (gde je zabrana nosenja marama samo jedan deo tog procesa - sto ti je i vasa lepo rekao) onda to nije isto. kao sto sam ti vec napisao ovo nema veze sa integracijom i emancipacijom vec sa rasizmom i islamofobijom dostojnim jedne orijane falaci. dakle, kada ti sina ubiju zandari a cerku ti ne pustaju u skolu zato sto nosi maramu onda je to zato sto treba da dobijes poruku da svaki 'visak' zaboravis u svom rodnom alziru. francuska te zeli u najogoljenijem mogucem obliku: kao jeftinu radnu snagu.
Da se dzabe dizala vika na Busovu kamarilu kad su to isto pricali, jer su bili u pravu.
busova kamarila je dizala buku oko francuske kolonijalne proslosti i tretmana radnika bez papira i dece iz pregradja? svaka im cast. ne, ozbiljno. svaka im cast.
Link to comment
nije apologetika samo nije ni isto. ako ostavljam strukturu patrijahalne familije netaknutom
smeta ti sto su zabranili velove, ali bi ti bilo ok da drzava nadgleda i regulise sta se zbiva unutar porodice? :blink: (da se razumemo - ja sam za to da se takve grozomorne patrijarhalne strukture razbucaju, ali ne pada mi na um nacin koji bi bio drustveno prihvatljiv)
a ciljam one koji su u toj i takvoj familiji najugrozeniji (zabranicemo malim bulama da idu u skolu kako bismo ih emancipovali)
po toj logici, u turskoj se samo muskarci edukuju...
Link to comment
smeta ti sto su zabranili velove, ali bi ti bilo ok da drzava nadgleda i regulise sta se zbiva unutar porodice? :blink: (da se razumemo - ja sam za to da se takve grozomorne patrijarhalne strukture razbucaju, ali ne pada mi na um nacin koji bi bio drustveno prihvatljiv)
procitaj ponovo. samo kazem da nije isto. obiw je izveo bocni udar na 'komunjare' tj. njegovu omiljenu metu a pri tome je potpuno spontano podrzao i sarkozijevu rasisticku politiku prema imigrantima. gadjas komunjare, pogadjas obespravljene. ja samo kazem da te dve zabrane nisu strukturalno iste.
po toj logici, u turskoj se samo muskarci edukuju...
opet nije isto. francuski zakon i samo francuski zakon je posledica straha pred emigrantima i radnicima iz bivsih kolonija kojima se desilo da su muslimani. da drzava zeli da ove ljude, koje btw brutalno eksploatise kao radnike bez papire, zaista integrise pod simbolom marijane (koja nosi kapu) ona bi ucinila nesto glede policijske brutalnosti u predgradjima. ovako ovaj zakon bas najvise steti onima kojima tvrdi da pomaze - mladim zenama i sekularnosti te dalje getoizira jednu zajednicu koja nosi breme u drugoj generacije uzasne policijske represije u francuskoj.s druge strane zabrana nosenja marame u turskoj je posledica slozene interne politicke borbe izmedju islamista i vojno-politicke elite gde u stvari svi obigravaju oko ataturkov upraznjenog mesta ne znajuci bas najbolje sta im je sledece ciniti.uostalom...19b.jpg
Link to comment
opet nije isto. francuski zakon i samo francuski zakon je posledica straha pred emigrantima i radnicima iz bivsih kolonija kojima se desilo da su muslimani. da drzava zeli da ove ljude, koje btw brutalno eksploatise kao radnike bez papire, zaista integrise pod simbolom marijane (koja nosi kapu) ona bi ucinila nesto glede policijske brutalnosti u predgradjima.
Ja čitam, "integrise pod simbolom marijuane"... Ovaj kim opasan igrač, moraće ObiW malo više da se potrudi oko njega.Inače, ja se po ovom pitanju ne slažem skoro ni s kim. cool.gif Jedni potrče da opandrknu Francuze zato što svoju zemlju uređuju onako kako im se uređuje, drugima su ljudi zamotani u tkanine krivi što valjda nisu goli... ne znam, ne mogu da se složim sa bilo čime od toga (niti sličnog).----------------Now playing: Mogwai - Batcatvia FoxyTunes
Link to comment

Ova tema je jos jedan dokaz licemerja i mlohavosti vodece evrope.Verovatno da vlade srbije ili hrvatske donesu slicnu odluku digao bi se pimpek slobodarske Francuske i slicnih. Zabraniti manjini u svojoj zemlji bilo sta a zarad ljudskih, u ovom slucaju zenskih prava ,je cinizam dostojan prezira!Mene ovo ne cudi kad je sef drzave malogradjanski pajaco,kad su vodeci ili bar najpopularniji mislioci danasnje francuske malogradjanski tribuni.Srednja klasa!Obican,prosecan, seljak,radnik,sluzbenik a iznad svega Francuz ili koje ponosne nacije vec ,zeli mir i blagostanje.Sve drugo mu remeti tesko stecenu sigurnost i ravnodusnost i naravno da ne zeli tamo neke minarete i velove u svom arondismanu.Moze tamo neka egzotika na letovanju u nekoj bivsoj koloniji ili na televiziji,kod kuce ne.Cudi se kako tamo neki olos arapski pali automobile i razbija izloge u njegovom prelepom srednjevekovnom gradu ponosne istorije.Gadi se naravno i izabere ministra policije za predsednika koji mu vraca veru u moc njegove divne ,velike Francuske drzave svojim rasistickim i odlucnim karakterom.Zaboravi kako dodje taj prljavi olos u Pariz,Marsej i u druge njegove divne gradove i otkud nezahvalnost i nezadovoljstvo.I jos im ta manjina bednika ruzi grad nekim minaretima i trazi bratstvo i ravnopravnost.Vrli vodeci narodi danasnjeg sveta.Samo kad se setim 90-ih i nase napacene srednje klase!Isti olos.

Edited by bradilko
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...