Jump to content
IGNORED

Satovi


banecare1

Recommended Posts

Citizen Promaster Automatic Diver's NY0040-09E Men's Watch

jedna klasika sa pregledim ciferblatom. 90% vremena nosim njega. automatik, nema struje,kvarca, navijanja.

nista preskupo, a sto se tice ronilackih satova vec spada u klasike.

moj omiljeni casovnik.

  • +1 4
Link to comment

Откако сам средином децембра купио добар паметан сат који се повезује са телефоном, буквално сам само два пута ставио неки други сат - оба пута када сам ишао у ЦЗ да ме не терају да га скидам на улазу у део за затворенике...

 

Купио неколико наруквица разних и удри...

Link to comment

jok. to je ny 0400 automatik mehanizam. inace ima i mogucnost navijanja u nuzdi za razliku od svog seiko pandana. vodi se kao do 200m ali pocetkom 80tih italijanska marina militare ih je bazdarila na 500m, valjda.

 

jbg, sat za koji niko nece da mi sece ruku na semaforu, a jos uvek predstavnik proslih vremena i odlicne tehnike i zavrsne obrade. plus, vidim koja je ura i sa naocarima i bez, i po mraku i danu.

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Hamlet Strašni said:

Откако сам средином децембра купио добар паметан сат који се повезује са телефоном, буквално сам само два пута ставио неки други сат - оба пута када сам ишао у ЦЗ да ме не терају да га скидам на улазу у део за затворенике...

 

Купио неколико наруквица разних и удри...

 

koji si uzeo?

Link to comment
1 hour ago, foto said:

jok. to je ny 0400 automatik mehanizam. inace ima i mogucnost navijanja u nuzdi za razliku od svog seiko pandana. vodi se kao do 200m ali pocetkom 80tih italijanska marina militare ih je bazdarila na 500m, valjda.

 

jbg, sat za koji niko nece da mi sece ruku na semaforu, a jos uvek predstavnik proslih vremena i odlicne tehnike i zavrsne obrade. plus, vidim koja je ura i sa naocarima i bez, i po mraku i danu.

 

Old school diver, sviđa mi se. 

 

Ja trenutno rotiram dva automatika. Longines Conquest 39mm kao sportsku varijantu i Junghans Max Bill Chronoscope kao elegantiniju.

 

Longines ima L888 mehanizam, što je u stvari modifikovani ETA A31.L11 sa 72h rezerve. WR 300m, što je i za dajvere respektabilno, a ne za sat za sve prilike. Safirno staklo, ne grebe se, sa antireflektivnim slojem. Fantastičan izdržljiv sat, rolex explorer za siromašne sa većim WR rejtingom. Dovoljno elegantan da može i uz ozbiljniju garderobu da se nosi. Jedina mana što narukvica ne može fino da se podešava. 

 

Max Bill je kao što mu ime kaže bauhaus ikona, legendarni dizajn. Ima konveksno staklo koje sam jednom razbio, a zamena je skupa. Meni je prelep, ali nije za svakoga. Mehanizam j880 što je u stvari blago modifikovan Valjoux 7750. Predivan, dokazan hronograf mehanizam koji se oseti na ruci do se navija, čak se i čuje nekad ako je tišina a mlatim rukom. Meni je to mnogo lep osećaj ali ni to nije za svakoga. Rezerva 48h. 

 

Stavim nekad i "zlatni" casio a168, a za sport suunto 5. Nisam fan pametnih satova, pa ga retko nosim van sporta iako ima wear os i odličnu integraciju sa telefonom. Kajem se što nisam uzeo suunto 7 ili 9 ili neki garmin, dakle klasičan sportski sat umesto ovog koji je bolje integrisan sa telefonom i ima bolji displej, ali mu baterija jedva izdrži 5-6 sati vožnje bicikla sa upaljenom navigacijom. Za celodnvne izlete po brdima moram da ekomišem sa baterijom. Mislio sam da će mi se dopasti te bogate notifikacije, silne aplikacije tipa spotify, mogućnost da odgovorim na poruke, da vidim mail, poruku sa team-sa itd. ali mi se ne sviđa. Imam sve to, ali neuporedivo bolje na telefonu. Za sport već ima smisla, da se vidi puls, prati ruta jer vozim uglavnom offroad po šumi, loguju vožnje, takmiči sa samim sobom i drugima jer se šeruju vožnje, da vidim neke nove rute koje su drugi vozili, trekuje kvalitet sna i slično. Računa mi i koliko sam umoran, da li se bavim sportom dovoljno ili previše/premalo i slično...

 

 

longines-watch-front-collection-conquest-l3-776-4-58-6-800x1000-1667486896.jpg

Screenshot_20230320_185053_Chrono24.jpg

  • +1 6
  • Wub 1
Link to comment

oval maks bil je F E N O M E N A L A N!

prelepo kuciste bez korone. to smo zaboravili kako moze divno da izgleda.

 

p.s.

i ja volim nocu,u tisini, da cujem kako automatik navija ;)

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...